• Dołącz do nas!

JEZIORO GARDA II

Opis wyjazdu

Jezioro Garda to wdzięczne miejsce dla miłośników MTB. Poznajemy i zachwycamy się z terenami, które są świetnym miejscem na tygodniowy pobyt w gronie lubiących jazdę rowerem w pięknych okolicznościach przyrody. Jeździmy w grupie, odwiedzamy najciekawsze miejsca, do których można się dostać na dwóch kółkach. Wspinamy się na przełęcze, zdobywamy szczyty i uśmiechamy się na zjazdach!

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę i zobaczyć piękno regionu Trentino. Wyjazd zadowoli rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz troszkę zapragnie zmęczyć się na podjazdach. Towarzyszy Wam dwóch przewodników, którzy umiejętnie dopracowują jeszcze na miejscu trasy pod kątem umiejętności fizycznych i technicznych uczestników. Po pierwszych dwóch dniach jazdy rekreacyjnej, zwykle wiemy już jak uczestnicy sobie radzą w terenie i dzielimy się zwykle na dwie grupy – mocną i mocniejszą! Przewidziany jest jeden mocniejszy dzień dla chętnych, którzy zapragną podjąć wyzwanie na wymagającej większej kondycji trasie.

Zakwaterowanie. Mieszkamy w centrum Riva del Garda. Hotel apartamentowy posiada duży basen, w którym można się schłodzić po całodziennej jeździe. Apartamenty 2-sypialniowe w których mieszka po 4 uczestników. Duży salon z balkonem i kuchnia do dyspozycji. Ręczniki także. W hotelu znajduje się również restauracja, która serwuje śniadania w formie bufetu – 8 euro.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Podczas dnia, gdy jeździmy wystarcza baton, kanapka na drogę. Zatrzymujemy się na poranną kawę i ciacho gdy tylko wypatrzymy jakąś włoską kafejkę. Po powrocie można w swoich składach apartamentowych zrobić sobie wspólny posiłek lub udać się do restauracji. Wieczorem, kto ma ochotę to wychodzimy na lampkę wina, pizzę. Wtedy w większym gronie można porozmawiać na różne tematy… nie tylko rowerowe.


HOTEL

Program

Wyjazd z Węgierskiej Górki 06.09 (piątek) godz. 21.00. Powrót 14.09 (sobota) w godzinach wieczornych.


Dzień 1 Monte Brione – Dystans 20 km Przewyższenie: 550 m 

Zaraz po przyjeździe należy trochę rozprostować kości po nocnej jeździe z Polski. Trasa asfaltowymi ścieżkami rowerowymi w stronę rzeki Sarca. Następnie pojedziemy wzdłuż brzegu jeziora do centrum. Przed powrotem do hotelu podjedziemy sobie na Monte Brione (376m) częściowo szutrową drogą skąd rozpościera się piękny widok na miasto i jezioro.


Dzień 2  Lago Cavedine – Dystans 49 km Przewyższenie: 410 m 

Dzisiaj wycieczka wzdłuż doliny rzeki Sarca do jeziora Cavedine położonego na północ od Riva del Garda. Podczas naszego pobytu odwiedzimy kilka jezior, które komponują się razem z największym włoskim jeziorem Garda w system zbiorników wodnych położonych w północnej części kraju. Ścieżki asfaltowe i szutrowe leśne dukty. Przyjemna dłuższa wycieczka do jeziora Cavedine, gdzie odetchniemy przy kawce nad jego brzegiem.


Dzień 3 Tremalzo – Dystans 80 km Przewyższenie: 1880 m

To będzie piękny dzień. Passo Tremalzo umiłowało sobie wielu odwiedzających ten region rowerzystów. Zarówno szosowych, których wycieczka na Tremalzo kończy się na przełęczy i wracają z powrotem asfaltem i jak i dla nas, rowerzystów MTB….  jadących dalej szutrową drogą mijając przełęcz. Po pokonaniu przełęczy i tunelu otwiera nam się całkiem inny, jeszcze piękniejszy świat. Dalej pojawią się singlowe dzikie ścieżki i polne drogi, które doprowadzą nas do cywilizacji. Pojedziemy przez urocze miasteczko Limone, w które zachwyci nas swoją jego oryginalnością.


Dzień 4 Lago di Tenno – Dystans 29 km Przewyższenie: 890 m 

Jezioro Tenno to kolejne kolorowe miejsce na trasie naszych rowerowych przejażdżek. Zanim się do niego dostaniemy to zatrzymamy się na chwilkę w średniowiecznej wiosce Canale di Tenno w którym czas się zatrzymał w XVI wielu. Klimatyczne budynki, sieć ciasnych uliczek w tym przesiąkniętym historią miejscu. Po krótkim pobycie nad jeziorem i kawce ruszamy dalej szutrowymi ścieżkami przez lasy porastające stoki Monte Tobio (841m) i Cima d’Oro (1802m). Zjeżdżamy do centrum Riva del Garda i podążając do hotelu delektujemy się jazdą wzdłuż plaży.


Dzień 5 Bocca di Fortini – Dystans 41 km Przewyższenie: 1650 m 

Jedziemy nad Jezioro Ledro przez majestatyczne Ponale, które oświetlone o wschodzie słońca prezentuje się imponująco. Nad jeziorem wstępujemy na kawę i ciacho, aby nie co wzmocnić się, przed podjazdem w stronę grzbietu, który kilka dni wcześniej mieliśmy przyjemność oglądać z innej strony, od Tremalzo. Tym razem kierujemy się w stronę Passo Guli (1200m) i punktu widokowego Punta Larici (907m). Dalej do Riva jedziemy przez Pregrasina.


Dzień 6 Monte Baldo – Dystans: 40km Przewyższenie 570 m Melcesine

Jedziemy rowerami do Melcasine, stąd kolejką dostajemy się na górną stację Monte Baldo.  Zjazd z Monte Baldo szlakami, które chcemy Wam pokazać jest niesamowity.


Dzień 7 Monte Stivo – Dystans 42 km Przewyższenie: 1380 m 

Trasa początkowo prowadzi wzdłuż rzeki Sarca do Arco. Następnie rozpoczynamy podjazd pod Monte Ben (706m) Droga asfaltowa zamienia się w szeroki leśny szuter u podnóża Monte Stivo. Po drodze mijamy Malga Zanga i Naranch – miejsca bufetowe, gdzie warto się zatrzymać na kilka chwil. Zjazd prowadzi mniej lub bardziej wymagającymi szlakami prosto do Riva del Garda.

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Bezpłatna opcja pozostawienia swojego samochodu w miejscu wyjazdu w Węgierskiej Górce.

 

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

JEZIORO GARDA II
Data Termin: 7 - 14 września 2024 20240907 20240914
Miejsce Miejsce: Riva del Garda
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3190 zł PLN 3190 20240907

Riva del Garda Riva del Garda
Wrzesień - lato nad Gardą trwa! Tutejsze trasy oraz wspaniałe widoki ze szlaków otaczających jezioro świetnie nas zresetują. Letnia pogoda w tym okresie sprzyja rowerowym wycieczkom. Różnorodność tras i ich duży wybór sprawia, że rowerzyści chętnie tutaj przybywają, aby cieszyć się jazdą MTB. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Tydzień na szlakach wokół Jeziora Garda, jazda w malowniczych zatoczkach i po widokowych przełęczach zachwycają. Passo Tremalzo, Monte Baldo, Lago Ledro i inne perełki czekają!

Warunki

Cena obejmuje:

 • noclegi w hotelu apartamentowym
 • opiekę przewodnika
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • możliwość wykupienia śniadań 11 €/os

Zalecenia:

• Sprawdzić stan hamulców. Przelać płyny jeżeli hamulce dawno nie były serwisowane, Zabrać zapasowe klocki hamulcowe.

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).