• Dołącz do nas!

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Uczestnicy to rowerzyści z zamiłowania, tak jak Ty. Osoby pojedyncze i grupy przyjaciół, które chcą wybrać się na świetną przygodę.

Amatorzy kolarstwa, dla których rower to sposób na reset, dobrą zabawę i źródło pozyskiwania pozytywnych emocji.

Lubisz jazdę na rowerze, zjeździłeś już większość szlaków, chciałbyś zobaczyć coś nowego? Jazda w terenie górskim to coś, co Cię kręci? Szukasz bodźców do uwalniania swoich pokładów endorfin ? W takim razie dobrze trafiłaś(-eś).

Jeśli jesteś zawodnikiem, startujesz w maratonach i potrzebujesz wybrać się w fajny teren, na dobry trening? Śmiało dołącz do nas! Czegoś się zawsze nauczymy od Ciebie.

Jesteśmy doświadczonymi organizatorami imprez rowerowych

RYSIANKA TEAM to sprawdzona ekipa realizująca konsekwentnie podjęte wyzwania

Potrafimy pokazać Ci miejsca kultowe dla zapaleńca rowerowego.

Jesteśmy wiarygodnym organizatorem turystycznym posiadającym Gwarancję Ubezpieczeniową oraz Wpis do Rejsetru Organizatorów Turystyki.

Potrafimy zadbać o Twoje bezpieczeństwo i stworzyć niezapomnianą atmosferę podczas wyjazdu.

Małe grupy – elastycznie, sprawnie i wesoło.

Chcemy żeby każdy Uczestnik czuł się komfortowo, wiedząc że nie oszczędzamy na kosztach ubezpieczenia.

Koszty Leczenia (KL) – 30.000 euro

Koszty ratownictwa – 5.000 euro

Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – 4.000 euro

Bagaż Podróżny (BP) – 400 euro

Ubezpieczenie obejmujące sporty ekstremalne MTB, Enduro, DH – wliczone są w cenę wyjazdu.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) – ZOBACZ

Ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej można wykupić za dodatkową opłatą.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej KRIT – ZOBACZ

Koszt wykupienia KRIT – 2,8% ceny wyjazdu

To głównie tereny górskie we Włoszech, Chorwacji, Austrii i Szwajcarii. To kraje, w których trasy, krajobrazy i kultura już kiedyś nas zachwyciły, a teraz chcemy pokazać je Tobie. Kolarstwo w tych krajach od wielu lat jest na najwyższym poziomie. Infrastruktura rowerowo – sportowa wzbudza zachwyt i sprawia, że czujesz się swobodnie. Jazda sprawia Ci frajdę, a atmosfera w miasteczkach, w których nocujemy relaksuje po całodniowych tripach.

Przy każdej imprezie wyjazdowej przedstawiony jest „program” ? To plan jaki zakładamy. Przyjechaliśmy tutaj aby wykorzystać w pełni potencjał regionu do jazdy. W niektóre dni trasy są wymagające, ale poprzeplatane lżejszymi wypadami. Wybieramy się z rana i cały dzień spędzamy w siodle.

Mogę się zdarzyć sytuacje (bardzo trudne warunki pogodowe, zamknięcia tras itp.), które nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Dlatego czasem będą konieczne korekty lub zmiany w harmonogramie. Może się zdarzyć że, znajdziemy jeszcze inne , bardziej atrakcyjne trasy i nimi podążymy. Także w trakcie jazdy możemy zdecydować, że jedziemy inną drogą, niż zaplanowana – bo akurat nas zaciekawiła… idziemy na sponton.

Oprócz całodniowych wędrówek będzie również czas na luźną integracje po powrocie, wieczorem. Kafejki, restauracje z lokalnym jedzeniem, ciekawe miejsca… aktywna regeneracja !

Przy opisie każdego z wyjazdu znajduje się informacja o formie zakwaterowania. Są to wyjazdy stacjonarne. Mamy jedną bazę wypadową w której się kwaterujemy i odpoczywamy.

Dom wakacyjny to zwykle świetnie wyposażony, wolnostojący dom w całości przeznaczony do naszego użytku. Posiada w pełni wyposażoną kuchnię, łazienki, 2 -3 osobowe sypialnie. Taras, balkon, grill i przestronny pokój dzienny w którym omawiamy plany na kolejny dzień jady MTB, TV i WI-FI itp.

Hotel, Pensjonat. Tu tradycyjnie kwaterujemy się w minimum 3 – gwiazdkowych obiektach. Hotele apartamentowe mają dodatkowo w segmencie mieszkalnym kuchnię z wyposażeniem, łazienki i kilka sypialni.

Grupa 8 – 12 osobowa, dzięki czemu zwiększa się mobilność ekipy, łatwiej się integrować i dostosować program do indywidualnych wymagań każdego z nas. Jedziemy razem lub peleton może się rozerwać.  Gdy ktoś dłużej spędza czas na podjazdach, delektując się widokami, reszta grupy czeka na niego na wypłaszczeniu, wierzchołku lub w przydrożnej karczmie 🙂

Minimalna liczba uczestników, aby wyjazd doszedł do skutku to 8 osób.

Na niektórych wyjazdach nie zapewniamy wyżywienia. Większość krajów europejskich w marketach ma ceny nie odbiegające znacznie od naszych. Jest możliwość zabrania zapasu prowiantu na kilka obiadów. Na miejscu zawsze przeznaczam odpowiednią ilość czasu potrzebnego na zrobienie zakupów.  Posiłki przyrządzamy korzystając z kuchni dostępnych w kwaterach i pensjonatach, a w przypadku wyjazdów namiotowych udostępniamy kuchenki gazowe, garnki, patelnie i czajnik. Klimat obozowy. Integrujemy się także na wspólnych kolacjach w lokalnych knajpkach i restauracjach.

Jedziemy, komfortowym 9 – osobowym busem. Zbiórka i wyjazd z Węgierskiej Górki o ustalonej wcześniej godzinie. Swoja samochody możecie zostawić na naszej ogrodzonej posesji. Mamy specjalnie przystosowaną przyczepę do przewozu rowerów z przestrzenią bagażową na dodatkowe bagaże. Rowery podczas transportu są zabezpieczone przed uszkodzeniem. Jedyny wymóg, to obniżenie maksymalnie siodełka.

Rower musi być sprawny!

Sprawdź przed wyjazdem stan Twojego sprzętu. Rowery górskie MTB hard tail i full są wystarczająco przyjazne na większość szlaków , które odwiedzamy. W galerii umieszczamy zdjęcia, na których widać jakie w jakich terenach się bawimy. Przybliżone wartości dystansów i przewyższeń są podawane w programie wyjazdu. Często dzielimy się na grupy i pokonujemy trasy o różnym stopniu trudności.

Jest możliwość wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej (KRIT) INFORMACJE

Koszt Ubezpieczenia KRIT – 2,8% ceny wyjazdu. Ogólne Warunki Ubezpieczenia KRIT

 

Widok rowerów elektrycznych e – bike na alpejskich ścieżkach to obraz powszechny. W Polsce stają się co raz bardziej popularne. Niektóre osoby preferują ten rodzaj roweru do przemierzania swoich ulubionych regionów.  Mamy grupy mieszane rowerów MTB zwykłych i elektrycznych. Można korzystać na naszych wyjazdach z e-bike, które zabieracie ze sobą lub pożyczamy na miejscu. Często uczestnicy wymieniają się rowerami, aby sprawdzić jak się jeździ na „wspomaganiu”.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.