• Dołącz do nas!

JEZIORO GARDA I

Opis wyjazdu

Jezioro Garda to wdzięczne miejsce dla miłośników MTB. Poznajemy i zachwycamy się z terenami, które są świetnym miejscem na tygodniowy pobyt w gronie lubiących jazdę rowerem w pięknych okolicznościach przyrody. Jeździmy w grupie, odwiedzamy najciekawsze miejsca, do których można się dostać na dwóch kółkach. Wspinamy się na przełęcze, zdobywamy szczyty i uśmiechamy się na zjazdach!

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę i zobaczyć piękno regionu Trentino. Wyjazd zadowoli rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz troszkę zapragnie zmęczyć się na podjazdach. Towarzyszy Wam dwóch przewodników, którzy umiejętnie dopracowują jeszcze na miejscu trasy pod kątem umiejętności fizycznych i technicznych uczestników. Po pierwszych dwóch dniach jazdy rekreacyjnej, zwykle wiemy już jak uczestnicy sobie radzą w terenie i dzielimy się zwykle na dwie grupy – mocną i mocniejszą! Przewidziany jest jeden mocniejszy dzień dla chętnych, którzy zapragną podjąć wyzwanie na wymagającej większej kondycji trasie.

Zakwaterowanie. Mieszkamy w centrum Riva del Garda. Hotel apartamentowy posiada duży basen, w którym można się schłodzić po całodziennej jeździe. Apartamenty 2-sypialniowe w których mieszka po 4 uczestników. Duży salon z balkonem i kuchnia do dyspozycji. Ręczniki także. W hotelu znajduje się również restauracja, która serwuje śniadania w formie bufetu – 8 euro.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Podczas dnia, gdy jeździmy wystarcza baton, kanapka na drogę. Zatrzymujemy się na poranną kawę i ciacho gdy tylko wypatrzymy jakąś włoską kafejkę. Po powrocie można w swoich składach apartamentowych zrobić sobie wspólny posiłek lub udać się do restauracji. Wieczorem, kto ma ochotę to wychodzimy na lampkę wina, pizzę. Wtedy w większym gronie można porozmawiać na różne tematy… nie tylko rowerowe.


HOTEL

Program

Dzień 1 Dystans 20 km Przewyższenie: 550 m – Monte Brione

Zaraz po przyjeździe należy trochę rozprostować kości po nocnej jeździe z Polski. Trasa asfaltowymi ścieżkami rowerowymi w stronę rzeki Sarca. Następnie pojedziemy wzdłuż brzegu jeziora do centrum. Przed powrotem do hotelu podjedziemy sobie na Monte Brione (376m) częściowo szutrową drogą skąd rozpościera się piękny widok na miasto i jezioro.


Dzień 2 Dystans 49 km Przewyższenie: 410 m – Lago Cavedine

Dzisiaj wycieczka wzdłuż doliny rzeki Sarca do jeziora Cavedine położonego na północ od Riva del Garda. Podczas naszego pobytu odwiedzimy kilka jezior, które komponują się razem z największym włoskim jeziorem Garda w system zbiorników wodnych położonych w północnej części kraju. Ścieżki asfaltowe i szutrowe leśne dukty. Przyjemna dłuższa wycieczka do jeziora Cavedine, gdzie odetchniemy przy kawce nad jego brzegiem.


Dzień 3 Dystans 80 km Przewyższenie: 2100 m – Tremalzo

To będzie piękny dzień. Passo Tremalzo umiłowało sobie wielu odwiedzających ten region rowerzystów. Zarówno szosowych, których wycieczka na Tremalzo kończy się na przełęczy i wracają z powrotem asfaltem i jak i dla nas, rowerzystów MTB….  jadących dalej szutrową drogą mijając przełęcz. Po pokonaniu przełęczy i tunelu otwiera nam się całkiem inny, jeszcze piękniejszy świat. Dalej pojawią się singlowe dzikie ścieżki i polne drogi, które doprowadzą nas do cywilizacji. Pojedziemy przez urocze miasteczko Limone, w które zachwyci nas swoją jego oryginalnością.


Dzień 4 Dystans 29 km Przewyższenie: 890 m – Lago di Tenno

Jezioro Tenno to kolejne kolorowe miejsce na trasie naszych rowerowych przejażdżek. Zanim się do niego dostaniemy to zatrzymamy się na chwilkę w średniowiecznej wiosce Canale di Tenno w którym czas się zatrzymał w XVI wielu. Klimatyczne budynki, sieć ciasnych uliczek w tym przesiąkniętym historią miejscu. Po krótkim pobycie nad jeziorem i kawce ruszamy dalej szutrowymi ścieżkami przez lasy porastające stoki Monte Tobio (841m) i Cima d’Oro (1802m). Zjeżdżamy do centrum Riva del Garda i podążając do hotelu delektujemy się jazdą wzdłuż plaży.


Dzień 5 Dystans 41 km Przewyższenie: 1650 m – Bocca di Fortini

Jedziemy nad Jezioro Ledro przez majestatyczne Ponale, które oświetlone o wschodzie słońca prezentuje się imponująco. Nad jeziorem wstępujemy na kawę i ciacho, aby nie co wzmocnić się, przed podjazdem w stronę grzbietu, który kilka dni wcześniej mieliśmy przyjemność oglądać z innej strony, od Tremalzo. Tym razem kierujemy się w stronę Passo Guli (1200m) i punktu widokowego Punta Larici (907m). Dalej do Riva jedziemy przez Pregrasina.


Dzień 6

Opcja 1. Grupa szturmowa. Dystans 70 km Przewyższenie: 2800 m – Monte Altissimo, Monte Baldo (35 min wypychu)

To etap naszego wyjazdu, który jest przeznaczony dla uczestników z dobrym przygotowaniem fizycznym. Aczkolwiek nie znamy własnych możliwości dopóki nie podejmiemy wyzwania i nie wyruszymy tą trasą. Długi podjazd asfaltowy 18,5km/1930m przewyższenia! Nachylenie 8%-12%-15% przechodzący w końcowym odcinku w szutrową ścieżkę w okolicy Monte Varagna (1778m). Następnie szlakiem podjeżdżamy/prowadzimy na najwyższy punkt naszej trasy – Monte Altissimo di Nago (2077m) Znajduje się tutaj schronisko, gdzie można się posilić. Zjeżdżamy piękną trasą z widokiem na jezioro Garda do drogi asfaltowej, aby po krótkim dalszym zjeździe rozpocząć podjazd pod Monte Baldo – w okolice kolejki linowej (1750m). Powrót przez Monte Campo (1667m) , Sano, Torbole – zjazd w pięknych okolicznościach przyrody !

Opcja 2. Grupa desantowa. Dystans 56 km Przewyższenie 570 m Melcesine – Monte Baldo

Jedziemy rowerami do Melcasine, stąd kolejką dostajemy się na górną stację Monte Baldo. Tutaj spotykamy grupę szturmową, która podjęła wyzwanie wyjazdu przez Monte Altissimo i dalej jedziemy razem. W tym dniu zwykle dzielimy się na dwie grupy: szturmową i desantową. Dobra opcja dla osób, które niekoniecznie czują się dobrze na długich podjazdach. Zjazd z Monte Baldo szlakami, które chcemy Wam pokazać jest niesamowity.


Dzień 7 Dystans 42 km Przewyższenie: 1380 m – Naranch, Monte Stivo

Trasa początkowo prowadzi wzdłuż rzeki Sarca do Arco. Następnie rozpoczynamy podjazd pod Monte Ben (706m) Droga asfaltowa zamienia się w szeroki leśny szuter u podnóża Monte Stivo. Po drodze mijamy Malga Zanga i Naranch – miejsca bufetowe, gdzie warto się zatrzymać na kilka chwil. Zjazd prowadzi mniej lub bardziej wymagającymi szlakami prosto do Riva del Garda.

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Bezpłatna opcja pozostawienia swojego samochodu w miejscu wyjazdu w Węgierskiej Górce. Wyjazd z Polski 23.06 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 01.07 (sobota) w godzinach wieczornych.

 

Szczegóły wyjazdu

JEZIORO GARDA I
Data Termin: 24 czerwca - 1 lipca 2023 20230624 20230701
Miejsce Miejsce: Riva del Garda
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2950 zł PLN 2950 20230624

Riva del Garda Riva del Garda
Zaczynamy wakacje! Jezioro Garda to jedno z ulubionych miejsc naszych uczestników wyjazdów. Trasy rowerowe oraz wspaniałe widoki z odwiedzanych przez nas szlaków otaczających jezioro są niesamowite! Różnorodność tras i ich duży wybór sprawia, że rowerzyści chętnie tutaj przybywają, aby cieszyć się jazdą MTB. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Tydzień na szlakach wokół Jeziora Garda, jazda w malowniczych zatoczkach i po widokowych przełęczach zachwycają. Passo Tremalzo, Monte Baldo, Lago Ledro i inne perełki czekają!

Warunki

Cena obejmuje:

 • noclegi w hotelu apartamentowym
 • opiekę przewodnika
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • śniadanie – 8 € (hotelowa restauracja)

Zalecenia:

Sprawdzić stan hamulców. Przelać płyny jeżeli hamulce dawno nie były serwisowane, Zabrać zapasowe klocki hamulcowe.

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]