• Dołącz do nas!

JEZIORO GARDA I

Opis wyjazdu

Jezioro Garda to wdzięczne miejsce dla miłośników MTB. Poznajemy i zachwycamy się z terenami, które są świetnym miejscem na tygodniowy pobyt w gronie lubiących jazdę rowerem w pięknych okolicznościach przyrody. Jeździmy w grupie, odwiedzamy najciekawsze miejsca, do których można się dostać na dwóch kółkach. Wspinamy się na przełęcze, zdobywamy szczyty i uśmiechamy się na zjazdach!

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę i zobaczyć piękno regionu Trentino. Wyjazd zadowoli rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz troszkę zapragnie zmęczyć się na podjazdach. Towarzyszy Wam dwóch przewodników, którzy umiejętnie dopracowują jeszcze na miejscu trasy pod kątem umiejętności fizycznych i technicznych uczestników. Po pierwszych dwóch dniach jazdy rekreacyjnej, zwykle wiemy już jak uczestnicy sobie radzą w terenie i dzielimy się zwykle na dwie grupy – mocną i mocniejszą! Przewidziany jest jeden mocniejszy dzień dla chętnych, którzy zapragną podjąć wyzwanie na wymagającej większej kondycji trasie.

Zakwaterowanie. Mieszkamy w centrum Riva del Garda. Hotel apartamentowy posiada duży basen, w którym można się schłodzić po całodziennej jeździe. Apartamenty 2-sypialniowe w których mieszka po 4 uczestników. Duży salon z balkonem i kuchnia do dyspozycji. Ręczniki także.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Podczas dnia, gdy jeździmy wystarcza baton, kanapka na drogę. Zatrzymujemy się na poranną kawę i ciacho gdy tylko wypatrzymy jakąś włoską kafejkę. Po powrocie można w swoich składach apartamentowych zrobić sobie wspólny posiłek lub udać się do restauracji. Wieczorem, kto ma ochotę to wychodzimy na lampkę wina, pizzę. Wtedy w większym gronie można porozmawiać na różne tematy… nie tylko rowerowe.


HOTEL

Program

Wyjazd z Węgierskiej Górki 21.06 piątek godz. 21.00


Dzień 1 Monte Brione Dystans 20 km Przewyższenie: 550 m 

Zaraz po przyjeździe należy trochę rozprostować kości po nocnej jeździe z Polski. Trasa asfaltowymi ścieżkami rowerowymi w stronę rzeki Sarca. Następnie pojedziemy wzdłuż brzegu jeziora do centrum. Przed powrotem do hotelu podjedziemy sobie na Monte Brione (376m) częściowo szutrową drogą skąd rozpościera się piękny widok na miasto i jezioro.


Dzień 2  Lago Cavedine Dystans 49 km Przewyższenie: 410 m 

Dzisiaj wycieczka wzdłuż doliny rzeki Sarca do jeziora Cavedine położonego na północ od Riva del Garda. Podczas naszego pobytu odwiedzimy kilka jezior, które komponują się razem z największym włoskim jeziorem Garda w system zbiorników wodnych położonych w północnej części kraju. Ścieżki asfaltowe i szutrowe leśne dukty. Przyjemna dłuższa wycieczka do jeziora Cavedine, gdzie odetchniemy przy kawce nad jego brzegiem.


Dzień 3 Tremalzo Dystans 80 km Przewyższenie: 1880 m

To będzie piękny dzień. Passo Tremalzo umiłowało sobie wielu odwiedzających ten region rowerzystów. Zarówno szosowych, których wycieczka na Tremalzo kończy się na przełęczy i wracają z powrotem asfaltem i jak i dla nas, rowerzystów MTB….  jadących dalej szutrową drogą mijając przełęcz. Po pokonaniu przełęczy i tunelu otwiera nam się całkiem inny, jeszcze piękniejszy świat. Dalej pojawią się singlowe dzikie ścieżki i polne drogi, które doprowadzą nas do cywilizacji. Pojedziemy przez urocze miasteczko Limone, w które zachwyci nas swoją jego oryginalnością.


Dzień 4 Lago di Tenno Dystans 29 km Przewyższenie: 890 m 

Jezioro Tenno to kolejne kolorowe miejsce na trasie naszych rowerowych przejażdżek. Zanim się do niego dostaniemy to zatrzymamy się na chwilkę w średniowiecznej wiosce Canale di Tenno w którym czas się zatrzymał w XVI wielu. Klimatyczne budynki, sieć ciasnych uliczek w tym przesiąkniętym historią miejscu. Po krótkim pobycie nad jeziorem i kawce ruszamy dalej szutrowymi ścieżkami przez lasy porastające stoki Monte Tobio (841m) i Cima d’Oro (1802m). Zjeżdżamy do centrum Riva del Garda i podążając do hotelu delektujemy się jazdą wzdłuż plaży.


Dzień 5 Bocca di Fortini Dystans 41 km Przewyższenie: 1650 m 

Jedziemy nad Jezioro Ledro przez majestatyczne Ponale, które oświetlone o wschodzie słońca prezentuje się imponująco. Nad jeziorem wstępujemy na kawę i ciacho, aby nie co wzmocnić się, przed podjazdem w stronę grzbietu, który kilka dni wcześniej mieliśmy przyjemność oglądać z innej strony, od Tremalzo. Tym razem kierujemy się w stronę Passo Guli (1200m) i punktu widokowego Punta Larici (907m). Dalej do Riva jedziemy przez Pregrasina.


Dzień 6 Monte Baldo Przyższenie 570 m Melcesine

Jedziemy rowerami do Melcasine, stąd kolejką dostajemy się na górną stację Monte Baldo.  Zjazd z Monte Baldo szlakami, które chcemy Wam pokazać jest niesamowity.


Dzień 7 Monte Stivo Dystans 42 km Przewyższenie: 1380 m 

Trasa początkowo prowadzi wzdłuż rzeki Sarca do Arco. Następnie rozpoczynamy podjazd pod Monte Ben (706m) Droga asfaltowa zamienia się w szeroki leśny szuter u podnóża Monte Stivo. Po drodze mijamy Malga Zanga i Naranch – miejsca bufetowe, gdzie warto się zatrzymać na kilka chwil. Zjazd prowadzi mniej lub bardziej wymagającymi szlakami prosto do Riva del Garda.

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Bezpłatna opcja pozostawienia swojego samochodu w miejscu wyjazdu w Węgierskiej Górce.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

JEZIORO GARDA I
Data Termin: 22 - 29 czerwca 2024 20240622 20240629
Miejsce Miejsce: Riva del Garda
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3190 zł PLN 3190 20240622

Riva del Garda Riva del Garda
Wrzesień - lato nad Gardą trwa! Tutejsze trasy oraz wspaniałe widoki ze szlaków otaczających jezioro świetnie nas zresetują. Letnia pogoda w tym okresie sprzyja rowerowym wycieczkom. Różnorodność tras i ich duży wybór sprawia, że rowerzyści chętnie tutaj przybywają, aby cieszyć się jazdą MTB. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Tydzień na szlakach wokół Jeziora Garda, jazda w malowniczych zatoczkach i po widokowych przełęczach zachwycają. Passo Tremalzo, Monte Baldo, Lago Ledro i inne perełki czekają!

Warunki

Cena obejmuje:

 • noclegi w hotelu apartamentowym
 • opiekę przewodnika
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • możliwość wykupienia śniadań 11 €/os

Zalecenia:

• Sprawdzić stan hamulców. Przelać płyny jeżeli hamulce dawno nie były serwisowane, Zabrać zapasowe klocki hamulcowe.

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]