• Dołącz do nas!

Poziom trudności

Organizując wycieczki koncentrujemy się na naszym wieloletnim doświadczeniu. Nie jesteśmy freeriderami szalejącymi na niezbadanych trasach. Jesteśmy rowerzystami MTB i SZOSOWCAMI preferującymi jazdę w regionach gdzie na radość jazdy rowerem składają się przede wszystkim widoki rozpościerające się podczas pokonywania opracowanych przez nas tras jak również różne „smaczki” związane z atrakcyjnością mniej lub bardziej technicznej jazdy. Lubimy czasami przycisnąć i zmęczyć nogę dając sobie w ten sposób zastrzyk pozytywnych fluidów. Dajemy możliwość uczestnikom, aby doznania fizyczne były wynagrodzone doznaniami estetycznymi oglądanych krajobrazów które zobaczą podczas górskiej rowerowej wędrówki.

Wycieczki na rowerowe są podzielone na 5 poziomów  –  Sprawdź ile potrafisz pokonać przewyższenia w godzinę???

poziom 1 – 150m przewyższenia/ godzinę

MTB Odpowiednie dla początkujących. Podstawowy  poziom jest dla rowerzystów rekreacyjnych i dopiero co zaszczepili w sobie i złapali bakcyla do jazdy górskiej. Ścieżki leśne i łatwe trasy rowerowe z wplecionymi krótkimi podjazdami. Szutrowe podjazdy i zjazdy z mogącymi się przytrafić bardziej lub mniej kamienistymi ścieżkami.

SZOSA Jazda w terenie płaskim, długie dystanse bez trudności technicznych.

poziom 2 – 200m przewyższenia / godzinę

MTB Wycieczki odpowiednie dla początkujących rowerzystów jak i dla średniozaawansowanych bikerów. Techniczne umiejętności jazdy po kamienistych ścieżkach . Trasy na wzór lżejszych tras w Beskidach. Dla amatorów kolarstwa górskiego, którzy wiedzą już do czego służy rower górski i chcą sprawdzić się w zróżnicowanym terenie. Lubią jeździć w terenie pagórkowatym i chcą się przekonać jak pójdzie na trasach z większym przewyższeniem. Chcesz tego dokonać? My Ci to pokażemy i wprowadzimy na wyższy poziom doznań.

SZOSA/GRAVEL Jazda w terenie pagórkowatym, z niewielkimi podjazdami o nachyleniu ok 4-8%, momentami 10-12% i krętymi zjazdami. Wymagana wytrzymałość na kilkugodzinne jazdy.

poziom 3 – 300m przewyższenia/ godzinę

MTB Wycieczki, które wymagają dobrej kondycji fizycznej. Rowerzyści powinni znać swoją podstawową wytrzymałość, aby sprawdzić, czy jest ona wystarczająca do oczekiwań podczas jazdy. Głównie na podstawie przedstawionych parametrów dystans/przewyższenie, profilu trasy oraz opisu zawartego w danym wyjeździe. Wymagana jest dobra technika jazdy.  Trasy są odpowiednikami górskich tras z terenu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Mogą się trafiać odcinki tras tzw „wypychu” roweru lub sprowadzania do ok 2 godzin. (nie dotyczy wyjazdów szosowych) Dla ambitnych rowerzystów, a także uczestników maratonów MTB to relaks i czysta przyjemność na tym wyjeździe. W razie pytań… kontakt z Tomkiem.

SZOSA Wymagana dobra kondycja na kilkugodzinne jazdy w terenie górskim (alpejskim) Nachylenia 6-15% chwilami do 20%. Długie podjazdy i również długie zjazdy, zwykle świetnie wyprofilowane. Dla osób, które w ciągu roku przejeżdżają min 2500 km

poziom 4 – 400m przewyższenia/ godzinę

MTB Wycieczki rowerowe wymagające bardzo dobrej kondycji fizycznej i bardzo dobrej techniki jazdy, z wysokogórskimi odcinkami terenowymi, z czasem forsownym pchaniem  roweru oraz pokonywaniem tras na wysokościach powyżej 2500 metrów

poziom 5 – 450m przewyższenia/ godzinę

MTB Wycieczki na rowerach górskich dla uczestników, które oprócz tego, że są w bardzo dobrej kondycji, wymagają znajomości jazdy górskiej w każdym terenie – enduro, zaangażowania i ducha zespołowego. Nowi uczestnicy powinni skontaktować się z Tomkiem przed dokonaniem rezerwacji.

W razie wątpliwości zakwestionuj swoje oczekiwania: przyjemność czy wyzwanie? Czy jedno i drugie?  Wystarczy do nas zadzwonić tel 694-920-796 chętnie Ci pomożemy. Proszę nie wysyłać e-maili, ponieważ rozmowa jest najlepszą metodą która pozwala na przedstawienie tak ważnych kwestii dotyczących przedstawienia Twoich predyspozycji i stosownej odpowiedzi.

Ta klasyfikacja odnosi się do ogólnego charakteru wycieczki i oryginalnej trasy w normalnych warunkach. W tym celu jako kryteria decyzyjne stosuje się przede wszystkim rodzaj terenu (przedalpejski – pogórze, alpejski – beskidzki, wysokogórski – tatrzański), wymagania w zakresie kondycji i techniki jazdy oraz pchania roweru. Większość wycieczek ma alternatywne trasy, które znacznie obniżają poziom trudności. Nasi specjalnie przeszkoleni przewodnicy stosują skoordynowane taktyki wycieczek, aby zapewnić, że nawet uczestnicy, którzy nie byli jeszcze na długich wspinaczkach na przykład w Alpach – pod warunkiem, że mają odpowiednią podstawową wytrzymałość i nastawienie – opanują trudne i bardzo trudne trasy. Każdy, kto jest mentalnie gotowy, aby podjąć wyzwanie co do pokonania trasy, która spełnia jego osobiste oczekiwania, zrobi to! Motywujemy! Wiemy z doświadczenia jak determinacja uczestnika podszyta naszym motywowaniem potrafi przeistoczyć się w osiągnięcie celu. Zawsze będziesz wracać myślami do doświadczeń, czerpać ze wspomnień siłę na codzienność po powrocie z naszego wyjazdu.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).