• Dołącz do nas!

Zermatt – Matterhorn

Opis wyjazdu

Zermatt to świetna baza wypadowa na trasy MTB, które zaprowadzą nas codziennie w inny rejon tutejszych Alp Szwajcarskich. Zakwaterowanie w hotelu apartamentowym w Tasch oddalonym o 7 km od miasteczka  pozwoli na chwile odpoczynku po całodniowym tripie. Z rowerowych tras wokół Matterhorn będziemy podziwiać cztero-tysięczniki takie jak Weisshorn, Zinalrothorn, Obergabelhorn, Dent-Blanche. Matternhorn jest jak magnes, więc jeden dzień zagospodarujemy na wyjazd w okolice Zermatt, aby poczuć bliskość tej niesamowitej góry. Pojedziemy trasą Europaweg z perspektywy której widok na Matternhorn będzie na pewno emocjonującym przeżyciem. Lodowiec Plaine Morte położony na 3000 m n.p.m. robi wrażenie. Będzie w zasięgu! Odwiedzimy go!
Zapraszamy Was do szwajcarskiej przygody z Alpami na MTB.

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu z którego wyruszamy codzienne na trasy MTB. Wyjazd dla osób chcących przeżyć coś więcej niż tylko tydzień w górach. Delektowanie się widokami i jazdą MTB to czas pełen doznań w tym miejscu. Niekiedy wspieramy się wyciągami, aby potem cieszyć zjazdami z miejsc do których mało kto się zapędza – obcowanie ze szwajcarską naturą zwykle powyżej 2500 m n.p.m. Niebanalny wyjazd który sprawi, że ten tydzień wyniesie Cię na wyższy poziom trial-owych doznań.

Zakwaterowanie. Zakwaterowanie w hotelu apartamentowym. Przestronna część dzienna pozwala na wiele. Wyposażona kuchnia, balkon, basen, siłownia i sauna.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Zatrzymujemy się przy restauracyjkach usytuowanych przy trasach. Po powrocie robimy wspólny posiłek i zasiadamy do obiadu. Szwajcaria jest dosyć drogim krajem, ale podstawowe produkty nie są aż tak drogie. W miasteczku jest Lidl, gdzie można się dobrze zaopatrzyć. Produkty żywnościowe można zabrać z Polski. Mamy dosyć dużą przestrzeń bagażową w busie.


Hotel Apartamentowy

Program

Dzień 1 Zermatt – Dystans 25 km Przewyższenie: 480 m

Zaraz po przyjeździe krótki trip w okolicy Zermatt, aby poznać najbliższe otoczenie i rozprostować kości po podróży z Polski.


Dzień 2 Europaweg – Dystans 33 km Przewyższenie 1110 m 

Szlak widokowy na Matterhorn. Trawers który wije się zboczem doliny odsłaniając widok na tą piękną górę oraz dolinę.


Dzień 3 Szwarzsse Trial – Dystans 47 km Przewyższenie 1640 m

Piękny szlak Szwarzsee doprowadzi nas pod samo podnóże Matternhorn. Będziemy ją mieli na wyciągnięcie ręki tą uznaną za najpiękniejszą górę świata.


Dzień 4 Five Lakes Trial – Dystans 42 km Przewyższenie 1470 m 

Trasa przez pięć jezior leżących na wysokości ponad 2500m n.p.m. i majestatyczne widoki na lodowce budzą zachwyt. Wstąpimy na piwko do pięknego schroniska Fluhalp i wracamy do Zermatt świetnymi singlami.


Dzień 5 Gratchen – Dystans 47 km Przewyższenie 1080 m 

Gratchen to miasterczko położone po przeciwległej stronie od Zermatt, niżej w dolinie. Z miasteczka udajemy się na zbocza doliny i po przez leśne ostępy penetrujemy ścieżki o łągodnym nachyleniu podjazdowym. Trochę asfaltu, szutru i wreszcie upragnione singlowe dukty zjazdowe, które sprawią nam wiele zabawy i uśmiechu z widokiem na dolinę.


Dzień 6 Gornergrat – Dystans: 45 km Przewyższenie: 1790 m

Na Gornergrat (3100m) można się dostać kolejką szynową do której zabraniają wziąć rower. My udajemy się tam oczywiście rowerami dosyć wymagającym podjazdem, aby móc finalnie cieszyć się widokiem jęzorów lodowcowych świetnie widocznych ze szczytu góry.


Dzień 6 Helibike

Przygoda która zostaje z Tobą w pamięci na zawsze. Lot nad doliną i ten widok na Matterhorn. Zermatt jest znane z czerwonych helikopterów na co dzień służących do akcji ratowniczych tudzież lotów widokowych wokół miasteczka. Nam będą potrzebne aby zabrać nas na pobliski Unterrothorn (3103m) abyśmy mogli zjechać szlakiem prosto do Zermatt. Przy okazji sycimy się widokami z tego miejsca na lodowce i góry.  Koszt  ok 85 CHF.


*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

VIDEO

Film z wyjazdu w roku 2023. Produkcja: Rafał

Szczegóły wyjazdu

Zermatt – Matterhorn
Data Termin: 15 - 22 sierpnia 2024 20240815 20240822
Miejsce Miejsce: Zermatt, Szwajcaria
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3950 zł PLN 3950 20240815

Zermatt, Szwajcaria Zermatt, Szwajcaria
Crans – Montana położona w kantonie Vallais w Szwajcarii z majestatycznym widokiem na Dolinę Rodanu tworzy region, który cały czas jest odkrywany przez bikerów różnych maści. Region jest zimową stolicą Szwajcarii, co ma swoje odzwierciedlenie również w lecie jako doskonała baza dla MTB/ENDURO. Ciekawa propozycja dla osób, którzy lubią wyzwania. Tutaj poczujesz pure MTB wśród skał, lodowców i fenomenalnych tras, które nigdy nie wiadomo gdzie potrafią nas zaprowadzić.

Jeżeli chcesz jechać, a brak jest wolnych miejsc to zapiszę się na listę rezerwową. Czasami warto czekać do końca.

Warunki

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym busem
 • zakwaterowanie
 • przewóz bagaży i rowerów
 • przewozy busem na miejscu
 • ubezpieczenie KL NNW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • biletów na wyciąg, kolejkę
 • Helibike – 80 CHF

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]