• Dołącz do nas!

Tour du Mont Blanc

Opis wyjazdu

„Tour du Mont Blanc” (TMB) to długodystansowa alpejska trasa rowerowa, która przebiega przez trzy kraje: Francję, Włochy i Szwajcarię.

Mount Blanc zawsze wzbudza zachwyt zarówna dla tych co pieszo przemierzają szlaki wokół niego, jak również jest świetnym wyzwaniem dla rowerzystów takich jak my. Dlatego jedziemy na dach Europy, aby zobaczyć najpiękniejszą alpejską scenerię gdzie lodowce splatają się z górami. Tam gdzie doliny sąsiadują ze ścianami potężnego masywu Mount Blanc. Zobaczymy to!

Formuła wyjazdu. Jedziemy trasami wokół masywu Mont Blanc, bez korzystania z wyciągów, docierając codziennie do schroniska na nocleg ze śniadaniem i kolacją. Mamy ze sobą plecak (najlepiej do 7kg) w którym spakowane są najważniejsze rzeczy potrzebne na czas wyprawy. Listę niezbędnych rzeczy podajemy osobom zdeklarowanym na wyjazd kilka tygodni przed wyjazdem. NIE potrzebujesz śpiwora i karimaty. Wyjazd dla osób chcących przeżyć piękną rowerową przygodę MTB z Mount Blanc tle. Dla osób dobrze czujących się w grupie i pragnących dobrze się zresetować na wyjeździe, a przy tym mieć tydzień pełen doznań wizualno-mentalnych. Trasa w 85% przejezdna. Będą odcinki stromsze na których będzie konieczność prowadzenia roweru. Jeżeli masz zamiar marudzić to nie jest wyjazd dla Ciebie.

Zakwaterowanie. Pierwszą i ostatnią noc śpimy w hotelu. Pozostałe w schroniskach górskich w których są pokoje wieloosobowe, łóżka często piętrowe. Łazienka i ciepła woda.

Wyżywienie. Śniadania i kolacje w schroniskach i hotelu. W ciągu dnia podczas jazdy zatrzymujemy się w pośrednich schroniskach na posiłek. Batony i inne przekąski zabieramy ze sobą.

Wyjazd będzie potwierdzony gdy zapisze się 7 uczestników.


Schroniska górskie – Rifugio

Program

Dzień 1  Przyjazd do Courmayeur do hotelu. Wspólna kolacja i omówienie spraw organizacyjnych.

Dzień 2  Courmayeur – La Croix du Banhomme(schronisko) – Dystans 40 km Przewyższenie: +2710m/ -1520m

Pierwszy i najtrudniejszy dzień naszej wyprawy. Po tym dniu wszystko inne będzie już tylko „prostsze”. Opuszczamy Courmayer (Włochy, 1224 m npm), aby wspiąć się na przełęcz oddzielającą Włochy i Francję, Col de la Seigne (2516 m). Stamtąd imponujący zjazd do małej wioski Les Chapieux (1550 m), gdzie uzupełnimy zapasy jedzenia i napojów. Pozostała część etapu to długa i wyczerpująca wspinaczka, w większości z rowerem na ramionach, do schroniska La Croix du Bonhomme (Francja, 2443 m), gdzie spędzamy noc w otoczeniu alpejskich gór, które wkrótce wynagradzają podjęty wysiłek, aby dostać się do tego odległego zakątka masywu Mont Blanc.

Dzień 3  La Croix du Banhomme – Chamonix(Les Houches-hotel) – Dystans 40 km Przewyższenie: +840m / -2260m

Za to dzisiaj większość to zjazdy. Zaczynamy śniadaniem w pięknej alpejskiej scenerii w schronisku La Croix du Bonhomme (Francja, 2443 m), a kończymy kolacją w Les Houches (Francja, 1010 m). Wszystkie zjazdy na tym etapie są naprawdę spektakularne: kamienista i odsłonięta ścieżka prowadząca w dół Col de la Croix du Bonhomme; przyjemne szlaki w dolinie Les Contamines; i fenomenalny zjazd prowadzący do Les Houches.

Dzień 4  Les Houches – Col de Forclaz(schronisko) – Dystans 41 km Przewyższenie:  +1790m / -1250m

Pierwsza wspinaczka do Le Tour (Francja, 1465 m) , następnie wspinamy się po trudnych trasach podjazdowych pod wyciągiem do Col de Balme (2195 m), aby zjechać do Trient (Szwajcaria, 1300 m) spektakularną ścieżką, najpierw kamienistą i stromą, a następnie zalesioną i krętą. Z Trientu wspinamy się drogami na Col de la Forclaz (1527 m).

Dzień 5  Col de Forclaz –  La Peule(schronisko) – Dystans 36 km Przewyższenie: +1750m / -1220m

Z Col de Forclaz trasa prowadzi dalej spektakularną zalesioną ścieżką z mocnymi wzniesieniami i kilkoma trudnymi odcinkami wymagającymi noszenia roweru. Wreszcie szybki i lesisty zjazd w okolice Champex-Lac (Szwajcaria, 1466 m) i jeziora o tej samej nazwie. Dalej zaczynamy podjazd doliną w stronę przełęczy Col de Ferret przed którą się zatrzymamy na nocleg w schronisku La Peule.

Dzień 6  La Peule – Courmayeur(hotel) – Dystans 29 km Przewyższenie: +980m / -1830m

Od schroniska zaczyna się dosyć wymagająca ścieżka. Ale po sytym śniadaniu będzie to dla nas dobra rozgrzewka w tym ostatnim dniu naszej wyprawy.  Docieramy do Grand Col. Stamtąd szybki zjazd szlakami z przystanek pośredni przy Schronisku Elena (gdzie warto spróbować ciasta z jagodami), a następnie dalej w dół Val Ferret. Tam skręcamy w lewo, aby rozpocząć trudną wspinaczkę (głównie przenośnię) na zbocze Tête de la Tronche. Następnie trasa biegnie w połowie stoku, stale w górę i w dół, z kilkoma szczególnie ciekawymi odcinkami technicznymi. Na koniec majestatyczny i zawrotny zjazd do Courmayer (Włochy, 1224 m), gdzie kończy się nasza wyprawa Tour de Mont Blanc.

Dzień 7  Wyjazd do Polski

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Tour du Mont Blanc
Data Termin: 15 - 21 sierpnia 2024 20240815 20240821
Miejsce Miejsce: Francja, Szwajcaria, Włochy
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotele, pensjonaty, schroniska górskie
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania i kolacje
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 4950 zł PLN 4950 20240815

Francja, Szwajcaria, Włochy Francja, Szwajcaria, Włochy

Warunki

Cena obejmuje:

 • przejazd busem
 • zakwaterowanie
 • śniadania i kolacje
 • przewóz bagaży i rowerów
 • ubezpieczenie KL NNW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Na ten wyjazd NIE zabieramy rowerów E-Bike

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 7 dni
 • Na rowerze: 5 dni
 • Dystans całkowity: 180 km
 • Przewyższenie całkowite: 8100 m
 • Śr. dystans dzienny: 36 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1620 m

VIDEO: Barry Godin

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.