• Dołącz do nas!

Tour de France 2024

Opis wyjazdu

Col du Calibier / Alpe d’Huez / Col de la Croix de Fer / Col d’Izoard / Col du Telegraph / Col d’Echelle

 

Wyjazd przeznaczony dla amatorów kolarstwa szosowego w odmianie górskiej mniej lub bardziej wytrenowanych. Mieszkamy w pod Grenoble w okolicy miasteczka Briancon, przez które będzie prowadziła trasa 4 etapu Tour de France 2024. Miasteczko jest świetnym miejscem wypadowym na kolarskie trasy i już nie raz było świadkami zmagań kolarzy podczas Wielkiego Touru na francuskiej ziemi. Oprócz codziennych przejażdżek będziemy także kibicować kolarzom podczas etapu z Col du Calibier w roli głównej. To będzie prawdziwa francuska przygoda na szosie! Tempo dostosowujemy do grupy. Robimy od 60km – 120 km dziennie. Jeżeli będą mocniejsi zawodnicy to wtedy dzielimy się na grupy. Na pewno po powrocie noga będzie wzmocniona, a doznania widokowo-estetyczne długo zapadną w pamięć.

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę i zobaczyć piękno regionu w tej części Alp Francuskich. Wyjazd zadowoli rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz „troszkę” zapragnie zmęczyć się na podjazdach.

Przejazd i transport rowerów.

#1 Bus komfortowy SPRINTER VIP. Rowery jadą w środku w dużej przestrzeni bagażowej. Wyjazd z Węgierskiej Górki 30.06 (niedziela) w godzinach popołudniowych. Powrót 08.07 (poniedziałek) w godzinach późno-wieczornych.

 

#2 Samolot. Wizzair, Bilety w dwie strony koszt ok. 530 zł – uczestnik organizuje i kupuje sobie bilety we własnym zakresie.

1.07 Warszawa Chopin 6:40 – Mediolan Bergamo 8:45 – odbieramy uczestników z lotniska w drodze do Briancon

8.07 Mediolan Bergamo 9:20 – Warszawa Chopin 11:20 – zawozimy uczestników na lotnisko w drodze do Węgierskiej Górki

Transfery na lotnisko tam/z powrotem w cenie wyjazdu. Rowery i bagaże jadą w busie. Dostarczenie i odbiór do Węgierskiej Górki po stronie uczestnika na kilka dni przed i po wyjeździe. Uczestnicy lecą tylko z bagażem podręcznym. Wszystkie większe bagaże przewozimy w busie.

 

Zakwaterowanie. Mieszkamy w nowym domu wakacyjnym220 m2 w którym znajduje się 4 sypialnie (pokoje 2- osobowe) i 3 łazienki, wyposażona kuchnia i przestrzeń w salonie na wieczorne Polaków o rowerach rozmowy. Taras z ogrodem.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Podczas dnia, gdy jeździmy wystarcza baton, kanapka na drogę. Zatrzymujemy się na kawę i ciacho gdy tylko wypatrzymy jakąś kafejkę. Po powrocie można w swoich składach apartamentowych zrobić sobie wspólny posiłek lub udać się do restauracji. Wieczorem, kto ma ochotę to wychodzimy na lampkę wina, pizzę. Wtedy w większym gronie można porozmawiać na różne tematy… nie tylko rowerowe.


DOM WAKACYJNY

Program


Dzień 1 Col de Echelle – Dystans 50 km Przewyższenie: 750 m 

W dniu przyjazdu wybieramy się na najbliższą przełęcz i robimy rekonesans po okolicy


Dzień 2 Col du Galibier – Dystans 76 km Przewyższenie: 1600 m 

Col du Galibier już nie raz było świadkiem finiszu kolarzy z Tour de France. W 2024 r będzie świadkiem również walki na 4 etapie z metą w Valloire. Kto pierwszy dotrze na Col du Galibier będzie miał tylko 20 km zjazdu na finish. My będziemy kibicować na podjeździe i doświadczać tego czego nie widać zwykle w Eurosporcie – całej tej otoczki i niebywałej atmosfery na żywo!


Dzień 3 Col d’Izoard Dystans 88 km Przewyższenie: 2140 m 

Col d’Izoard – arena legendarnych bitew. Ostatni raz Wielki Tour pokonywał przełęcz w 2019 roku. W tym roku my będziemy walczyć tak jak wtedy Bardet i Caruso zaliczając usytuowaną tam górską premię.


Dzień 4 Alpe d’Huez – Dystans 83 km Przewyższenie: 2680 m

W 2022 roku Thomas Podcock zdobył Alpe d’Huez, który często pojawia się w planach Tour de France. My zmierzymy się z podjazdem i poczujemy to co zwykle doznają kolarze podczas wyścigu, no może w wolniejszym tempie będzie nam dane delektować się trasą i widokami.


Dzień 5 Park Des Ecrins – Dystans 104 km Przewyższenie: 2600 m 

Park Narodowy Ecrins położony jest wokół potężnej góry Barre des Écrins (4102 m). Jest to bardzo rozległy obszar nieskażony zimowymi ośrodkami narciarskimi, z setkami szczytów i pięknymi dolinami. Jeśli chcesz poznać jeden z najpiękniejszych obszarów alpejskich i największy Park Narodowy Francji to będziesz w dobrym miejscu! Pokonamy kilka dolinek o alpejskim charakterze.


Dzień 6 Col Sestiere – Dystans 101 km Przewyższenie: 2200 m 

Pojedziemy na włoską stronę na przełęcz Sestiere, aby następnie podążyć na północ i podjachać Col de I’Echelle od strony włoskiej


Dzień 7 Col du Telegraph – Dystans 113 km Przewyższenie: 4130 m 

Kolejny ze słynnych monumentów podjazdowych Tour de France. Podjedziemy busem do miasteczka Allemond skąd rozpoczniemy 30km wspinaczkę na kolejny klasyk Wielkiej Pętli – Col de la Croix de Fer. Zdążymy trochę odpocząć na zjeździe zanim rozpoczniemy kolejną wspinaczkę. Wjedziemy na Col du Galibier od strony od której jeszcze nie mieliśmy przyjemności wjeżdżać.

Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Na codzienne jazdy kręcimy w grupie, na podjazdach zapewne będą przetasowania i rozrywanie naszego peletonu. Czekamy na przełęczach i zjeżdżamy razem. W zależności o kondycji uczestników, możemy dobierać się i jeździć w osobnych zespołach. Każdy będzie usatysfakcjonowany i z pewnością wzmocni nogę.

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Opcja jazdy busem – Wyjazd z Polski 30.06 (piątek) w godzinach popołudniowych. Powrót 08.07 (sobota) w godzinach wieczornych.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Tour de France 2024
Data Termin: 1 - 8 lipca 2024 20240701 20240708
Miejsce Miejsce: Briancon, Francja
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus/samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3800 zł PLN 3800 20240701

Briancon, Francja Briancon, Francja
Bormio i okolice to mekka treningowa dla kolarzy szosowych. Wszyscy najwięksi: Majka , Ackerman, czy Sagan korzystają z dobrodziejstw tego miejsca podczas przerw w wielkich tourach. Piękne przełęcze czekają na Ciebie. Sprawdź się na tych samych trasach co Twoi idole. Kultowe podjazdy, gorąca kolarska atmosfera i jazda w okolicach Bormio to gwarancja dobrze spędzonego tygodnia w regionie Alta Valtellina. Przez ten tydzień zaliczysz podjazdy na Passo Stelvio, Gavia, Mortirolo, Foscagno, Lago di Cancano, Passo Eira, Passo Umbrail.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • opiekę przewodnika
 • opracowane trasy
 • transfery lotniskowe we Włoszech
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • zakupu biletów lotniczych

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 654 km
 • Przewyższenie całkowite: 15930 m
 • Śr. dystans dzienny: 93 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 2275 m

Zelecenia:

 • Kaseta – 32z

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).