• Dołącz do nas!

Toskania Gran Fondo STRADE BIANCHE 2024

INFORMACJE

Toskania ze swoim legendarnym „strade bianche” oraz wyścigiem kolarskim o tej samej nazwie to jedno z najlepszych miejsc gdzie można pojeździć na szosie i nacieszyć się tą cudowną krainą w ciepłym klimacie toskańskiego słońca.

Przejedziesz przez to, co najlepsze w Toskanii, także podążając wieloma białymi szutrowymi trasami rozsławionymi przez Eroica i coroczny profesjonalny wyścig Strade Bianche którego będziesz świadkiem. Jeżeli zechcesz to weźmiesz udział w Gran Fondo Strade Bianche, który jest rozgrywany zaraz po wyścigu najlepszych kolarzy naszego globu.

Jeżeli chcesz się zapisać i sprawdzić czym pachnie rywalizacja na białych szutrach Toskanii stając na linii startu w Sienie to możesz tego dokonać tutaj: ZAPISY NA GRAN FONDO

Udział w Gran Fondo NIE jest obowiązkowy, a jedynie opcjonalny 🙂 … jeżeli ktoś zechce wystartować – my pomożemy Ci tam się dostać i zapewnimy doping na trasie.

Odkryj magiczne średniowieczne miasta Pienza i Montepulciano i przejedź przez Montalcino, ojczyznę słynnego wina Brunello di Montalcino. Przejedź przez klasyczne winnice Val d’Orcia oraz Crete Senesi z typowymi toskańskimi krajobrazami z falistymi pagórkami i liniami cyprysów prowadzących do farm na wzgórzach.

Dołącz do nas w tym szutrowym raju, aby przeżyć niezapomniane chwile i jedną z najlepszych Twoich przygód rowerowych jaka Ci się właśnie nadarza!

Formuła wyjazdu. Wyjazd szosowy/gravelowy po pięknych asfaltowych wstążkach i przepastnych toskańskich „strade bianche”. Rowery zabieramy z Polski, jadą na specjalnie przystosowanej przyczepie lub w busie. Śpimy w toskańskiej hacjendzie w San Quirico di Orcia. Nawierzchnia w głównej mierze asfaltowa z szutrowymi łącznikami. W trakcie pobytu możliwe zmiany tychże proporcji w zależności od preferencji uczestników.

Cel wyjazdu. Jedziemy po to , aby poczuć wiosnę i pokręcić w świetnym terenie, który dobrze znam. To nie jest wyjazd tylko dla zaawansowanych kolarzy, lecz także kolarzy amatorów ciekawych nowych wyzwań i chcących mieć dużo dobrych doznań. Kuchnia, miasteczka i toskański klimat sielanki -„dolce vita” sądzę, że spodoba się i zapadnie Wam w pamięci. Będziecie chcieli tu wracać!

Jedziemy kibicować podczas wyścigu kolarskiego Strade Bianche, który jest w tym czasie rozgrywany ze startem i metą w Sienie. Ponadto każdy uczestnik tego wyjazdu może wziąć udział w Gran Fondo Strade Bianche i pojechać wśród tysiąca innych pasjonatów tego wyścigu. Rozgrywany jest dzień później na dwóch dystansach. Na udział w tych zawodach należy zapisać i opłacić się za pomocą strony wyścigu: https://gfstradebianche.it/en/

 


Domek Wakacyjny

PROGRAM

Wyjazd z Węgierskiej Górki 29.02 (czwartek) godz.19.00 


Dzień 1 Dystans 51 km Przewyższenie: 790 m – Welcome to Toskania

Zaraz po przyjeździe czas na pierwszą przejażdżkę po okolicy. Pierwsze toskańskie krajobrazy, asfalt i białe szutry powinny nakręcić nas na kolejne dni pobytu w tej pięknej krainie Val d’Orcia


Dzień 2  Dystans: 101 km Przewyższenie: 1510 m Siena Gaiole in Chianti + „STRADE BIANCHE” Tour

Jedziemy busem w okolice Sieny. Oczywiście z rowerami w bagażniku 🙂 Robimy rundkę wokół Sieny (osoby biorące udział na drugi dzień w Gran Fondo jeżeli zdecydują to robią luźniejszą jazdę). Będziemy w Gaiole in Chanti gdzie narodziła się i jest kultywowana L’Eroica.  Popołudniu meldujemy się na Grande Piazza w Sienie aby zobaczyć finisz najlepszych kolarzy świata rozpoczynających kolarski sezon 2024. Także kobiecego wyścigu „Strade Bianche” w którym nie powinno zabraknąć naszych polskich mistrzyń. Odbieramy pakiety startowe na jutrzejsze Gran/Medio Fondo.


Dzień 3 Gran Fondo – 138 km / 2000 m ; Medio Fondo – 87 km / 1350 m

Jedziemy do Sieny na Gran Fondo „Strade Bianche”  Uczestnicy biorący udział w wyścigu startują i bawią się rywalizacją, tudzież jadą sielankowo wśród innych kolarzy z całego świata.  Należy się zapisać na stronie zawodów i wybrać jeden z dystansów. Reszta uczestników dopinguje na trasie, kręcąc rundki przy po okolicy w pięknych okolicznościach toskańskiej przyrody.


Dzień 4 Montalcino – L’Eroica – Dystans 80 km Przewyższenie: 1490 m 

Podczas rowerowej przygody w Toskanii podążamy w miejsca, które są warte zobaczenia i mają swoistą magię. Klejnot średniowiecznego mistycyzmu jakim jest m.in. klasztor Benedyktynów San Antimo. Oprócz spotykanych po drodze typowo toskańskich krajobrazów, dróg będą się nam pokazywać tego typu budowle. Warto się na chwilę zatrzymać i zobaczyć takie miejsca. Podążamy trasą słynnej, kolejnej wielkiej imprezy kolarskiej jakim jest L’Eroica.


Dzień 5 Dystans 74 km Przewyższenie: 1430 m – Pienza, Montepulciano

Val d’Orcia jest uznawana za najpiękniejszą dolinę w Toskanii i trudno się z tym nie zgodzić. Piękne widoki na wyciągnięcie ręki. Filmowe krajobrazy z cyprysami w tle i przestrzenie wypełnione łąkami po horyzont. Pienza i okolice oraz Montepulciano będą celem naszego dnia.


Dzień 6 Powrót do Polski


 *Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Możliwość pozostawienia prywatnego samochodu podczas wyjazdu w Węgierskiej Górce na parkingu naszej posesji. Wyjazd będzie potwierdzony gdy zgłosi się 7 uczestników.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Toskania Gran Fondo STRADE BIANCHE 2024
Data Termin: 1 - 6 marca 2024 20240301 20240306
Miejsce Miejsce: Toskania
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2590 zł PLN 2590 20240301

Toskania Toskania Włochy
Toskania to przypuszczalnie najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Są tu piękne krajobrazy, słynna na całym świecie kuchnia, urokliwe, średniowieczne miasteczka. Najlepsze szutry w tej części Włoch. Zabieramy Was w świat w którym można się zakochać od pierwszego kolarskiego wejrzenia - "strade bianche" Pagórkowaty teren idealny na jazdę rowerem dla każdego miłośnika dwóch kółek. A pośród cyprysów wijących się wzdłuż słynnych toskańskich zygzaków znajdziemy odetchnienie i relaks.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • transfery busem na miejscu
 • opieka przewodnika
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • wpisowego na zawody Gran Fondo Strade Bianche

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

VIDEO - bądź świadkiem tego wydarzenia i Ty !!!

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).