• Dołącz do nas!

Toskania I – Majówka

INTERAKTYWNA MAPA TRAS ORAZ PROFILE

INFORMACJE

Wiosna to z najlepszych okresów na odwiedzenie Toskanii. Majowy weekend to okres w którym zieleń łąk okolicznych wzniesień w okolicy Val d’Orcia jest najintensywniejsza. Jazda rowerem po szutrowych – strade bianche sprawia wiele przyjemności i pozwala nasycić się pięknem mijanych krajobrazów.

Słynne „toskańskie zygzaki”, droga Gladiatora i jego dom pokazana przez Ridlaya Scotta w jego hicie kinowym to tylko namiastka tego czego można tutaj doświadczyć. Zabieramy Was na wycieczkę, która oprócz piękna natury pośród gajów oliwnych i winorośli pokażemy Wam także charakter małych, średniowiecznych miasteczek. Pienza, Montepulciano, Monticchielo, San Quirico d’Orcia, Monteriggioni, San Gimignano, Volterra to perełki w których czas się zatrzymał w średniowieczu.

W pełni wyposażony dom wakacyjny jest na naszą wyłączność i znajduje się 1,5 km od San Quirico d’Orcia. Rustrykalny budynek, składa się z kilku lokali mieszkalnych. Z trzech niezależnych apartamentów w których znajdują się kuchnia i łazienka. Właściciele są plantatorami, posiadają gospodarstwo produkujące oliwę i zapewnią nam świeżą codzienną porcję dla uzupełnienia diety . Dom otoczony pięknym krajobrazem Val d’Orcia, pozwoli odetchnąć nam od codziennych spraw i zatracić się przez chwilę w toskańskiej rzeczywistości. Jest to wspaniała baza wypadowa na rowerowe szlaki po najpiękniejszych miejscach w regionie które chcemy Wam pokazać.


DOM WAKACYJNY

PROGRAM

Wyjazd z Polski 29.04 w piątek 0 18.00. Przyjazd na miejsce 30.04 w sobotę w godzinach południowych 13.00

Drogi szutrowe, w lesie ścieżki rowerowe. Mogą się występować mniej lub bardziej kamieniste odcinki typowe dla MTB. Podjazdy o różnym nachyleniu od 2-10%.

Preferowany typ roweru na ten wyjazd: MTB – hardtail, full lub E-bike dla ceniących komfort. Opony 2,0 – 2,2

1 Dzień (sobota) Montalcino Trasa: 34km / 900m  W dniu przyjazdu ruszamy na mały rekonesans najbliższej okolicy. W Montalcino będziemy nie raz, ale  obowiązkowo podjedziemy w pierwszym dniu, aby zobaczyć skąd pochodzi to sławne Brunello do Montalcino. Zobaczymy także X-wieczne dawne opactwo Benedyktynów Abbazia di Sant’Antimo i jego zachwycającą architekturę. Wracając wstąpimy do naszego najbliższego miasteczka Quirico d’Orcia

2 Dzień (niedziela) Montichiello – Montepulciano Trasa: 60km/ 1400m W tym dniu zobaczycie kilka tzw toskańskich zyg-zagów ozdobione szpalerem cyprysów. Nie tylko zobaczycie ale także pojedziecie nimi. Jeden asfaltowy i drugi wyścielony białym szutrem – strade bianche. Monticchielo zawsze wzbudza zachwyt swoją perfekcyjnie piękną toskańską zabudową. W większym Montepulciano będziemy się mogli docenić kunszt zarówno dawnych budowniczych – architektów, jak i obecnych restauratorów serwującymi pyszności wprost przy spacerowych uliczkach.

3 Dzień (poniedziałek)dzień bez roweru wyjazd busem o 9.00 Wycieczka kulturo-krajoznawczo-kulinarna.

Monteriggioni, San Gimignanow ciągu dnia i Siena w nocnej odsłonie – Te oddalone ok 120 km od naszego zakwaterowania miasteczka trzeba zobaczyć. https://italia-by-natalia.pl/san-gimignano-toskania/ oraz https://italia-by-natalia.pl/monteriggioni-toskania-wlochy/  Do pierwszego zawitamy na krótko – jest małe i klimatyczne, a w „Toskańskim Manhatanie” – San Gimignano zatrzymamy się dłużej. Będzie czas wolny na zwiedzanie. Z San Gimignano jedziemy na 'Pizza Party’  do miasteczka Pino, do Tomasso i Asi, którzy ugoszczą nas pizzą i winem. Zobaczycie jak wygląda sielankowe życie w Toskanii 🙂  Obfita kolacja… pizza, wino oraz śpiew !!!!:) – toskańska biesiada!!!  (jedzenie i picie-wino u Tomasso bez limitu) Powrót z przystankiem – spacer nocny po Sienie i ok 23.00 jesteśmy z powrotem.

4 Dzień (wtorek) Pienza Trasa: 52km/1160m To historyczne miasteczko z murów którego zobaczymy piękny widok na Val d’Orcię. Osada ma specyficzną historię, zanim wyruszysz z nami do Toskanii poczytaj o nim. Ale zanim się do niego dotrzemy to pokażemy Wam miejsca w którym Ridley Scott uchwycił w swoim filmie z 2000r Gladiator sceny powrotu Maximusa do domu. A Cappella della Madonna di Vitaleta z XVI w ciągle stoi na pagórku spoglądając na dolinę d’Orcia, warto przyjrzeć się jej z bliska.

5 Dzień (środa)  Castiglione d’Orcia – Via Francigena – Bagno Vignoni Trasa: 45km/840m Dzisiaj poczujemy się jak pielgrzymi, którzy już dziesięć wieków temu wędrowali z szlakiem Via Francigena z Fraacji do Rzymu. To jeden z njastrszych szlaków pielgrzymkowych, na którym wciąż można spotkać osoby z plecakami przemierzające w tylko sobie znanym celu ten malowniczy szlak. Dzień jednak rozpoczniemy od wizyty w Castiglione d’Orcia, które już od VIII wieku tętniło życiem, przyjmowało wędrowców i stanowiło twierdzę dla zamieszkującej ludności. Będzie trochę rowerowej wspinaczki, ale warto zobaczyć te wybrukowane uliczki i wąskie zaułki. Na koniec zajeżdżamy do Bagno Vignoni, miejsca do którego Etruskowie, a potem Rzymianie przybywali do gorących term leczniczych. Miasteczko z najwilgotniejszym rynkiem, głównym placem z świecie!

6 Dzień (czwartek) Monte Amiata Trasa:72km/2400m Wygasły wulkan górujący nad Val d’Orcia na wysokość 1738m n.p.m. jest wpisany w tutejszy krajobraz od 300tys lat kiedy to zaczęły się pierwsze erupcje. Ostatnia odbyła się w plejstocenie ok 10tys. lat temu, więc bez obawy, nic nam nie grozi. To wymagająca trasa! Tylko dla chętnych. Kto będzie chciał zrobić sobie dzień odpoczynku i pospacerować sobie po pobliskim miasteczku to śmiało. Dlatego w tym dniu będzie można zrobić sobie luźniejszy po kilku dniach jazdy i zagospodarować sobie we własnym zakresie.

7 Dzień (piątek) Buenoconvento – L’Eroica Trasa:56km/1040m Na ostatni dzień naszego pobytu zabieramy Was na trasę L’Eroica. Ten odbywający się na tym terenie wyścig w stylu retro-bike przyciąga wielu entuzjastów starszych modeli rowerów. Strade Bianche – białe szutry są wizytówką tegoż wyzwania dla wielu kolarzy. Tu również wiedzie trasa włoskiego klasyku kolarskiego nazwanego Strade Bianche, który zwykle rozgrywa się co roku w marcu. Odwiedzimy kolejne średniowieczne miasteczko Buenoconvento. Jeszcze wstępujemy do Montalcino na łyk Brunello!

Wizyta w lokalnej winnicy, degustacja wina oraz innych toskańskich przysmaków odbędzie się w którymś dniu po przyjeździe z wycieczki. Czas trwania około 3 godz. Koszt  40 euro

Szczegóły wyjazdu

Toskania I – Majówka
Data Termin: 30 kwietnia - 7 maja 2023 20230430 20230507
Miejsce Miejsce: San Quirico d'Orcia
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3190 zł PLN 3190 20230430

San Quirico d'Orcia San Quirico d'Orcia Włochy
Toskania to najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Są tu piękne krajobrazy, słynna na całym świecie kuchnia, urokliwe, średniowieczne miasteczka. Zabieramy Was w świat w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Pagórkowaty teren idealny na jazdę rowerem dla każdego miłośnika dwóch kółek. Pośród cyprysów wijących się wzdłuż słynnych toskańskich zygzaków znajdziemy odetchnienie i relaks. Podczas spacerów w średniowiecznych miasteczkach będzie chwila na cofnięcie się w czasie i podziwianie dzieł ówczesnych budowniczych.

Warunki

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie w domu wakacyjnym
  • zaplanowane trasy na każdy dzień
  • opieka przewodnika
  • przejazd komfortowym busem
  • transport bagaży/rowerów
  • ubezpieczenie KL i NW
  • opłatę klimatyczną
  • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

  • wyżywienia
  • degustacja wina i lokalnych potraw – 40 euro

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie