• Dołącz do nas!

Toskania II Majówka

INTERAKTYWNA MAPA TRAS ORAZ PROFILE

INFORMACJE

Druga miejscówka do której chcemy Was zabrać na „Majówkę” to kolejny przykład i kwintesencja Toskanii. Piękny dom z bajecznym widokiem na okolice Val d’Orcia i miasteczko San Qurico w które sąsiedztwie będziemy mieć przyjemność przebywać.

Majówka to jeden z najlepszych terminów na odwiedzenie Toskanii. Jazda rowerem po szutrowych – strade bianche sprawia wiele przyjemności i pozwala nasycić się pięknem mijanych krajobrazów.

Słynne „toskańskie zygzaki”, droga Gladiatora i jego dom pokazana przez Ridlaya Scotta w jego hicie kinowym to tylko namiastka tego czego można tutaj doświadczyć. Zabieramy Was na wycieczkę, która oprócz piękna natury pośród gajów oliwnych i winorośli pokażemy Wam także charakter małych, średniowiecznych miasteczek. Pienza, Montepulciano, Monticchielo, San Quirico d’Orcia, Monteriggioni, San Gimignano, Volterra to perełki w których czas się zatrzymał w średniowieczu.

W pełni wyposażony dom wakacyjny jest na naszą wyłączność i znajduje się 1,5 km od San Quirico d’Orcia. Rustrykalny budynek, składa się z kilku lokali mieszkalnych. Z trzech niezależnych apartamentów w których znajdują się kuchnia i łazienka. Właściciele są plantatorami, posiadają gospodarstwo produkujące oliwę i zapewnią nam świeżą codzienną porcję dla uzupełnienia diety . Dom otoczony pięknym krajobrazem Val d’Orcia, pozwoli odetchnąć nam od codziennych spraw i zatracić się przez chwilę w toskańskiej rzeczywistości. Jest to wspaniała baza wypadowa na rowerowe szlaki po najpiękniejszych miejscach w regionie które chcemy Wam pokazać.


DOM WAKACYJNY

PROGRAM

Drogi szutrowe, w lesie ścieżki rowerowe. Mogą się występować mniej lub bardziej kamieniste odcinki typowe dla MTB. Podjazdy o różnym nachyleniu od 2-10%.

Preferowany typ roweru na ten wyjazd: MTB – hardtail, full lub E-bike dla ceniących komfort. Opony 2,0 – 2,2

Transport BUS. Wyjazd z Węgierskiej Górki o godz. 19.00 w dn. 26.04 (piątek)

 

1 Dzień (niedziela) Montalcino Trasa: 34km / 900m  W dniu przyjazdu ruszamy na mały rekonesans najbliższej okolicy. W Montalcino będziemy nie raz, ale  obowiązkowo podjedziemy w pierwszym dniu, aby zobaczyć skąd pochodzi to sławne Brunello do Montalcino. Zobaczymy także X-wieczne dawne opactwo Benedyktynów Abbazia di Sant’Antimo i jego zachwycającą architekturę. Wracając wstąpimy do naszego najbliższego miasteczka Quirico d’Orcia

2 Dzień (poniedziałek) Montichiello – Montepulciano Trasa: 60km/ 1400m W tym dniu zobaczycie kilka tzw toskańskich zyg-zagów ozdobione szpalerem cyprysów. Nie tylko zobaczycie ale także pojedziecie nimi. Jeden asfaltowy i drugi wyścielony białym szutrem – strade bianche. Monticchielo zawsze wzbudza zachwyt swoją perfekcyjnie piękną toskańską zabudową. W większym Montepulciano będziemy się mogli docenić kunszt zarówno dawnych budowniczych – architektów, jak i obecnych restauratorów serwującymi pyszności wprost przy spacerowych uliczkach.

3 Dzień (wtorek)dzień bez roweru wyjazd busem o 9.00 Wycieczka kulturo-krajoznawczo-kulinarna.

Degustacja w winnicy. Lokalne produkty. Czas trwania ok 2,5 godz. Monteriggioni, San Gimignanow ciągu dnia i Siena w nocnej odsłonie – Te oddalone ok 120 km od naszego zakwaterowania miasteczka trzeba zobaczyć. https://italia-by-natalia.pl/san-gimignano-toskania/ oraz https://italia-by-natalia.pl/monteriggioni-toskania-wlochy/  Do pierwszego zawitamy na krótko – jest małe i klimatyczne, a w „Toskańskim Manhatanie” – San Gimignano zatrzymamy się dłużej. Będzie czas wolny na zwiedzanie.  Powrót z przystankiem – spacer nocny po Sienie i ok 23.00 jesteśmy z powrotem.

4 Dzień (środa) Pienza Trasa: 52km/1160m To historyczne miasteczko z murów którego zobaczymy piękny widok na Val d’Orcię. Osada ma specyficzną historię, zanim wyruszysz z nami do Toskanii poczytaj o nim. Ale zanim się do niego dotrzemy to pokażemy Wam miejsca w którym Ridley Scott uchwycił w swoim filmie z 2000r Gladiator sceny powrotu Maximusa do domu. A Cappella della Madonna di Vitaleta z XVI w ciągle stoi na pagórku spoglądając na dolinę d’Orcia, warto przyjrzeć się jej z bliska.

5 Dzień (czwartek)  Castiglione d’Orcia – Via Francigena – Bagno Vignoni Trasa: 45km/840m Dzisiaj poczujemy się jak pielgrzymi, którzy już dziesięć wieków temu wędrowali z szlakiem Via Francigena z Fraacji do Rzymu. To jeden z njastrszych szlaków pielgrzymkowych, na którym wciąż można spotkać osoby z plecakami przemierzające w tylko sobie znanym celu ten malowniczy szlak. Dzień jednak rozpoczniemy od wizyty w Castiglione d’Orcia, które już od VIII wieku tętniło życiem, przyjmowało wędrowców i stanowiło twierdzę dla zamieszkującej ludności. Będzie trochę rowerowej wspinaczki, ale warto zobaczyć te wybrukowane uliczki i wąskie zaułki. Na koniec zajeżdżamy do Bagno Vignoni, miejsca do którego Etruskowie, a potem Rzymianie przybywali do gorących term leczniczych. Miasteczko z najwilgotniejszym rynkiem, głównym placem z świecie!

6 Dzień (piątek) Monte Amiata Trasa:30km/980m Podjeżdżamy busem pod Monte Amiata. Wygasły wulkan górujący nad Val d’Orcia na wysokość 1738m n.p.m. jest wpisany w tutejszy krajobraz od 300tys lat kiedy to zaczęły się pierwsze erupcje. Ostatnia odbyła się w plejstocenie ok 10tys. lat temu, więc bez obawy, nic nam nie grozi.

7 Dzień (sobota) Buenoconvento – L’Eroica Trasa:56km/1040m Na ostatni dzień naszego pobytu zabieramy Was na trasę L’Eroica. Ten odbywający się na tym terenie wyścig w stylu retro-bike przyciąga wielu entuzjastów starszych modeli rowerów. Strade Bianche – białe szutry są wizytówką tegoż wyzwania dla wielu kolarzy. Tu również wiedzie trasa włoskiego klasyku kolarskiego nazwanego Strade Bianche, który zwykle rozgrywa się co roku w marcu. Odwiedzimy kolejne średniowieczne miasteczko Buenoconvento. Jeszcze wstępujemy do Montalcino na łyk Brunello!

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Toskania II Majówka
Data Termin: 27 kwietnia - 4 maja 2024 20240427 20240504
Miejsce Miejsce: Toskania II San Quirico d'Orcia
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3290 zł PLN 3290 20240427

Toskania II San Quirico d'Orcia Toskania II San Quirico d'Orcia Włochy
Toskania to najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Są tu piękne krajobrazy, słynna na całym świecie kuchnia, urokliwe, średniowieczne miasteczka. Zabieramy Was w świat w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Pagórkowaty teren idealny na jazdę rowerem dla każdego miłośnika dwóch kółek. Pośród cyprysów wijących się wzdłuż słynnych toskańskich zygzaków znajdziemy odetchnienie i relaks. Podczas spacerów w średniowiecznych miasteczkach będzie chwila na cofnięcie się w czasie i podziwianie dzieł ówczesnych budowniczych.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w domu wakacyjnym
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • opieka przewodnika
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • wycieczka do San Gimignano degustacja wina i lokalnych potraw – 50 euro

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.