• Dołącz do nas!

Toskania GRAVEL II

INFORMACJE

Toskania ze swoim legendarnym „strade bianche” to idealne miejsce na wycieczkę gravelową

Przejedziesz przez to, co najlepsze w Toskanii, podążając wieloma białymi szutrowymi trasami rozsławionymi przez Eroica i coroczny profesjonalny wyścig Strade Bianche. Odkryj magiczne średniowieczne miasta Pienza i Montepulciano i przejedź przez Montalcino, ojczyznę słynnego wina Brunello di Montalcino. Przejedź przez klasyczne winnice Val d’Orcia oraz Crete Senesi z typowymi toskańskimi krajobrazami z falistymi wzgórzami i liniami cyprysów prowadzących do farm na wzgórzach.

Dołącz do nas w tym szutrowym raju, aby przeżyć niezapomniane chwile i jedną z najlepszych Twoich przygód rowerowych jaka Ci się właśnie nadarza!

Formuła wyjazdu. Wyjazd gravelowy po przepastnych szutrach toskańskich. Podczas codziennych tras jedzie przewodnik, ale uczestnicy otrzymują także track-ki gpx z trasami. Rowery zabieramy z Polski, jadą na specjalnie przystosowanej przyczepie.  W busie wieziemy rzeczy osobiste uczestników, bagaże.  Na rowerze podczas kolejnych etapów jeździmy na lekko, bez plecaków, nerek, chyba że ktoś uwielbia. Codziennie wyruszamy na trasy z naszego toskańskiego domku.

Transport BUS. Z Polski podróżujemy busem. Podróż z przystankami trwa ok. 15 godzin . Wieziemy rowery oraz nasze bagaże. Wyjazd z Polski o godz. 19.00 w dn.04.10 (piątek).


Zakwaterowanie – 7  noclegów. Zakwaterowanie w Agriturismo w San Quirico d’Orcia


 

Domek Wakacyjny – Agriturismo

PROGRAM

Wyjazd z Węgierskiej Górki o godz. 19.00 w dn.04.10 (piątek)


Dzień 1 Dystans 27 km Przewyższenie: 510 m – Welcome Strade Bianche

Zaraz po przyjeździe czas na pierwszą przejażdżkę po okolicy. Pierwsze toskańskie krajobrazy i białe szutry powinny nakręcić nas na kolejne dni pobytu w tej pięknej krainie Val d’Orcia


Dzień 2 Dystans 71 km Przewyższenie: 1500 m – Montepulciano

Montepulciano i wszystko to co zobaczymy po drodze zapadnie Wam w pamięci na długo. Przepastne łąki i cyprysowe strzeliste szpalery robią wrażenie. Samo miasto imponuje swoją wyniosłością i króluje na wzgórzu. Na powrocie krótki spacer po Monticchiello i dalej po szutrowych drogacj w stronę Pienzy i naszego toskańskiego domku.


Dzień 3 Dystans 78 km Przewyższenie: 1470 m – Montalcino

Brunello di Montalcino to słynne wino, które wzięło nazwę od miasteczka zatopionego w winnicach, które rozciągają się po widnokrąg. Strade Bianche w tym regionie to piękna przygoda i wrażenia. Między innymi tutaj ocierają się szlaki słynnego wyścigu L’Eorica i Strade Bianche. Będziemy nie raz podczas naszego pobytu podążać tymi samymi szutrami co uczestnicy wyścigów kolarskich.


Dzień 4 Dystans 59 km Przewyższenie: 1410 m – San Antimo

Podczas rowerowej przygody w Toskanii podążamy w miejsca, które są warte zobaczenia i mają swoistą magię. Klejnot średniowiecznego mistycyzmu jakim jest klasztor Benedyktynów jest jednym z takich miejsc. Oprócz spotykanych po drodze typowo toskańskich krajobrazów, dróg będą się nam pokazywać tego typu budowle. Warto się na chwilę zatrzymać i zobaczyć takie miejsca.


Dzień 5 Dystans 66 km Przewyższenie: 1360 m – Pienza

Val d’Orcia jest uznawana za najpiękniejszą dolinę w Toskanii i trudno się z tym nie zgodzić. Piękne widoki na wyciągnięcie ręki. Filmowe krajobrazy z cyprysami w tle i przestrzenie wypełnione łąkami po horyzont. Pienza i okolice to uczta dla oczu. Droga Gladiatora wije się u podnóża miasteczka, trzeba ją tylko odnaleźć i chwile się nią zachwycić.


Dzień 6 Dystans 162 km Przewyższenie: 2630 m – 3/4 Strade Bianche Tour – dla chętnych

Dzisiaj jest najdłuższy etap który będziemy pokonywać podczas tego wyjazdu. Będziemy się delektować kolejnymi odcinkami słynnej Strade Bianche wykorzystywanej zarówno przez klasyczną imprezę L’Eroica, jak i profesjonalny wyścig Strade Bianche. Kwintesencja toskańskich szutrów! Opcja dla osób które będą preferowały krótszy odcinek 1/2 lub 1/3 Strade Bianche Tour jest możliwa.


Dzień 7 Regeneracja -zwiedzanie winnicy i degustacja, wycieczka do San Gimignano, Pizza Party, Siena.

Jeden dzień podczas wyjazdu przeznaczamy na regenerację. Nie będzie to ostatni dzień wyjazdu. Będzie wpleciony w któryś w dzień po stwierdzeniu, że grupa potrzebuje odpoczynku. Aktywna regeneracja w terenie. Robimy wycieczkę do lokalnej winnicy ze zwiedzaniem i degustacją nieopodal naszego domku, następnie przejazd busem ok 100km do San Gimignano – zwiedzanie indywidualne 2-3 godz. Pizza Part. Na zakończenie nocny spacer po Sienie. Powrót do domku ok 23.00


Dzień 8 Wyjazd do Polski.

 

 *Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Możliwość pozostawienia prywatnego samochodu podczas wyjazdu w Węgierskiej Górce na parkingu naszej posesji. Wyjazd będzie potwierdzony gdy zgłosi się 7 uczestników.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Toskania GRAVEL II
Data Termin: 5 - 12 października 2024 20241005 20241012
Miejsce Miejsce: Toskania
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3290 zł PLN 3290 20241005

Toskania Toskania Włochy
Toskania to przypuszczalnie najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Są tu piękne krajobrazy, słynna na całym świecie kuchnia, urokliwe, średniowieczne miasteczka. Najlepsze szutry w tej części Włoch. Zabieramy Was w świat w którym można się zakochać od pierwszego kolarskiego wejrzenia - "strade bianche" Pagórkowaty teren idealny na jazdę rowerem dla każdego miłośnika dwóch kółek. A pośród cyprysów wijących się wzdłuż słynnych toskańskich zygzaków znajdziemy odetchnienie i relaks.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • opieka przewodnika
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia – możliwość wykupienia śniadań w hotelu w pobliżu – 10 €
 • Wyjazd do San Gimignano, Siena, Pizza Party, Degusatcja w lokalnej winnicy – koszt 50 €

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 6 dni
 • Dystans całkowity: 476 km
 • Przewyższenie całkowite: 8880 m
 • Śr. dystans dzienny: 72 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1131 m

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.