• Dołącz do nas!

Słowenia

Słowenia Rowerowy Raj

Słowenia to idealne miejsce na wycieczki rowerowe. Różnorodność terenu i krajobrazów sprawia, że ​​rowerzyści w różnym wieku znajdą coś dla siebie. Kiedy zobaczysz bogactwo rowerowych przygód, jakie Słowenia ma do zaoferowania, zrozumiesz, dlaczego zawodowi słoweńscy rowerzyści należą do najlepszych na świecie.

Podążasz historycznymi szlakami zaczynając od stolicy Lubljany i kierując się na zachód w stronę Triglavskiego Parku Narodowego w którym odkryjesz piękno Alp Julijskich. Jezioro Bled w całej okazałości i widok Mangart górującego nad parkiem robi wrażenie. Dalsza część trasy to pogranicze słoweńsko-włoskie. Pojedziesz doliną Soczy oraz dalej doliną Vipavy gdzie winnice są po horyzont.

Rafting po Soczy to przygoda i chwila która pozostanie w Twojej pamięci długo. Lubimy takie wyzwania! A Ty? Stopień trudności – dla każdego kto lubi trochę adrenaliny i umie pływać.

Możesz spodziewać się wspaniałej mieszanki krajobrazów od pięknych dolin i wzgórz z niesamowitymi widokami do spokojnych szlaków singlowych i szerokich szutrów. Po drodze napotkasz ścieżki wojenne z czasów I wojny światowej oraz dawne bunkry i punkty widokowe, a także piękne krajobrazy, dziką przyrodę, ekscytujące muzea, rustykalne chaty oraz krystalicznie czyste rzeki i jeziora. Można tu skosztować wielu kulinarnych związanych kuchnią śródziemnomorską.

Jedziemy codziennie do innego hotelu, z miejsca na miejsce. O transport bagaży i wsparcie w razie konieczności zatroszczy się drugi przewodnik, który będzie zabezpieczał nas na trasie.

INFORMACJE

Jeździmy z niewielkim plecakiem w którym mamy najpotrzebniejsze rzeczy na całodniową wycieczkę. Większe bagaże, które zabraliście z Polski transferujemy busem z miejsca na miejsce do hoteli w których śpimy. Nie potrzebujemy sakw.

Najlepszą opcją wyboru typu roweru to MTB full lub hardtail. Trasy po których jeździmy to przeważnie górskie szlaki o stabilnym podłożu i leśne single.

Rower elektryczny również będzie wyśmienitą opcją gdy będziecie chcieli swobodniej przemieszczać się po trasach, które dla Was przygotowaliśmy. Dzienne przewyższenia pozwalają na przejechanie całej trasy bez konieczności ładowania.

Podczas naszej wycieczki jeździmy w tempie, które umożliwia jazdę w grupie. Zawsze czekamy na wszystkich uczestników, którzy potrzebują  więcej czasu na delektowanie się widokami na podjazdach.


HOTELE w których nocujemy. Komfortowe stylowe zakwaterowanie ze śniadaniami. Pokoje 2-3 osobowe.

PROGRAM

1. Dzień Przyjazd do Lubljany.

Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Słowenii. Wieczorem odprawa i omówienie spraw organizacyjnych.


2. Dzień Trasa: Lubljana – Bled 57km/650m

Jedziemy piękną  doliną rzeki Sawa, której źródło znajduje się w Alpach Julijskich w stronę których się kierujemy. Naszym celem jest miasteczko Bled z malowniczym jeziorkiem, często przedstawianym jako wizytówka Słowenii, na środku którego znajduje się wyspa z barokowym kościółkiem.


3. Dzień Trasa: Bled – Kranjska Gora 58km/1680m

Objedziemy jezioro Bled i po kilkunastu kilometrach wjedziemy do Triglavskiego Parku Narodowego. Alpy Julijskie będziemy poznawać przemierzając szutrowe ścieżki i single tego pięknego parku. Na koniec dnia podjedziemy do Planicy aby zobaczyć „mamucie” skocznie narciarskie.


4. Dzień Trasa: Kranjska Gora – Bovec 51km/1200m

Rozpoczynamy podjazdem na Vrśić. Droga z I wojny światowej wije się ku przełęczy. Jedziemy leśną drogą doliną Piśnicy. Na chwile wskakujemy na asfaltowy odcinek, aby po chwili znowu skręcić w leśną szutrową drogę, aby dostać się do Pośterskiego domu na Vrśiću. Stąd świetny widok na Alpy Julijskie. Zjazd do Bovec doliną Soczy będzie równie spektakularny co wcześniejsza wspinaczka na Vrśić


5. Dzień Trasa:  Bovec – Tolmin 63km/1610m  (Rafting 10km + Bike 53km)

Zaczynamy od „raftingu” jedziemy do punktu startu, gdzie profesjonalna ekipa lokalesów przygotuje nas do spływu rzeką Socza. Po ok 1,5h przesiadamy się na czekające na nas rowery na brzegu rzeki. Dalsza trasa prowadzi przez kolejne Vrhy – wzniesienia i doliny. Na trasie spotkamy wodospad Kozljak i most Napoleona. Malownicze miejsca zapisane w historii dawnych dziejów na tle naturalnych ścieżek, które przyjdzie nam odkrywać jadąc rowerami w tym pięknym regionie Słowenii. Rzeka Socza wije się tuż obok nas przez cały dzień naszej wędrówki.

Rafting dla chętnych – pozostali uczestnicy jadą całą trasę rowerową od Bovec


6. Dzień Trasa: Tolmin – Vitovlje 67km/1720m

Lekcja historii Europy na dwóch kółkach. Podążając wzdłuż granicy między Słowenią a Włochami, dotrzesz do dwuczęściowego miasta Gorizia / Nova Gorica.  Wspaniałe samotne panoramiczne trasy i kilka pięknych wisienek na torcie w postaci singli na widok których wpadniesz w zachwyt. Na koniec dnia docieramy do doliny Vipavy, gdzie nocujemy w winiarnii – Malovśćevo Farm Wine. Zwiedzanie i degustacja win nas nie mnie.


7. Dzień Trasa: Vitovlje – Postojna 55km/1320m

Na koniec naszej rowerowej wędrówki przez Słowenię jest kilka ekscytujących atrakcji do zobaczenia i krętych ścieżek do odkrycia. Jedziemy nadal wśród winnic po szutrowych ścieżkach rowerowych, aby dotrzeć do miasteczka Postojna. Znane z cudownych jaskiń i świetnej kuchni na pewno przypadnie każdemu do gustu.


Dodatkowe informacje

Możliwość pozostawienia swojego samochodu na czas wyjazdu. Na ogrodzonej posesji w Węgierskiej Górce.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Słowenia
Data Termin: 29 lipca - 5 sierpnia 2024 20240729 20240805
Miejsce Miejsce: Słowenia
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Pensjonaty i hotele
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 4390 zł PLN 4390 20240729

Słowenia Słowenia

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • transport rowerów i bagaży
 • przejazd komfortowym busem
 • śniadania
 • zaplanowane trasy (pliki gpx)
 • samochód techniczny na trasie
 • opłatę klimatyczną
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP
 • wyjazd w kameralnej grupie

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • Rafting – 55 €
 • Na rowerze: 6 dni
 • Dystans całkowity: 353 km
 • Przewyższenie całkowite: 8340 m
 • Śr. dystans dzienny: 58 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1390 m

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 6 dni
 • Dystans całkowity: 296 km
 • Przewyższenie całkowite: 5700 m
 • Śr. dystans dzienny: 50 km
 • Śr.  przewyższenie dzienne: 950 m

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  I am raw html block.
  Click edit button to change this html

  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.