• Dołącz do nas!

Prowansja

Prowansja - rowerowa przygoda.

Prowansja to magiczny region południowo-wschodniej Francji, który słynie nie tylko z malowniczych pól lawendowych czy gajów oliwnych. Od stuleci przyciąga turystów ze względu na swoje piękne miasteczka oraz atrakcje, których odkrywanie pozostawia niezapomniane wspomnienia. Jest także świetna infrastruktura wypadowa na rowerowe szlaki, które wplatają się w te wszystkie miejsca którym natura nie poskąpiła uroku.

Pojedziemy tradycyjnym szlakiem aby zrównoważyć zachwyt zarówno nad prowansalską architekturą ukazującą wpływy od Rzymian po współczesność i poznać środowisko naturalne tego pagórkowatego obszaru pomiędzy Alpami i Lazurowym Wybrzeżem do którego nieliczni przypisują Prowansję. Czeka nas piękna rowerowa przygoda !

INFORMACJE

Jeździmy z niewielkim plecakiem w którym mamy najpotrzebniejsze rzeczy na całodniową wycieczkę. Większe bagaże, które zabraliście z Polski transferujemy busem z miejsca na miejsce do hoteli w których śpimy.

Na trasie czuwa nad nami samochód techniczny i jest zawsze w pobliżu w razie większej usterki bądź w razie nieprzewidzianych sytuacji które mogą się przydarzyć podczas całodniowej jazdy.

Najlepszą opcją wyboru typu roweru to MTB full lub hardtail. Trasy po których jeździmy to przeważnie górskie szlaki o stabilnym podłożu i leśne single.

Rower elektryczny również będzie wyśmienitą opcją gdy będziecie chcieli swobodniej przemieszczać się po trasach, które dla Was przygotowaliśmy. Dzienne przewyższenia pozwalają na przejechanie całej trasy bez konieczności ładowania.

Podczas naszej wycieczki jeździmy w tempie, które umożliwia jazdę w grupie. Zawsze czekamy na wszystkich uczestników, którzy potrzebują  więcej czasu na delektowanie się widokami na podjazdach.

Transport: Rowery i bagaże uczestników zabieramy z Polski busem, który również odbiera ich z lotniska w Lyonie. Rowery i bagaże należy dostarczyć do Węgierskiej Górki do 23.05.

Podróż samolotem. Wizzair. Koszt biletów w dwie strony ok 410 zł (aktualizacja 9.02) – uczestnik kupuje  we własnym zakresie.

25.05.2024 KRAKÓW – LYON  godz. 13.55 – 16.10

01.06.2024 LYON – KRAKÓW 16.45 – 18.55

Wyżywienie: Zapewniamy śniadania. Inne posiłki organizujemy na miejscu. Podczas jazdy zatrzymujemy się na obiad lub po zakończonym dniu idziemy na obiadokolację w miasteczku w którym śpimy lub hotelowej restauracji. W czasie wycieczki należy mieć ze sobą to co zwykle na wyjeździe rowerowym. Bidon, przekąski itp.


HOTELE w których nocujemy. Komfortowe stylowe zakwaterowanie ze śniadaniami. Pokoje 2-3 osobowe.

PROGRAM

1. Dzień Podróż do Francji  – przylot do Lyonu.

Zabieramy uczestników z lotniska i jedziemy do Orange na pierwszy nocleg. Wspólna kolacja na której porozmawiamy o naszej rozpoczynającej się przygodzie w Prowansji.


2. Dzień Trasa: Orange – Tarascon 60 km/200 m

Pierwszy dzień poświęcimy na jazdę doliną Rodanu. Atrkacją Orange jest Łuk Tyberiusza, który sobie zobaczymy. W Avignon zatrzymamy się aby poznać miasteczko i jego historię. Podążając dalej na południe dotrzemy do Tarascon. Troszkę wcześniej w bliźniaczym miasteczku Beaucaire będziemy przejeżdżać koło areny byków.


3. Dzień Trasa: Tarascon – Cavaillon 74 km/530 m

Pierwszy przystanek robimy w Arles gdzie przez rok mieszkał i tworzył Van Gogh. Stworzył tutaj kilka swoich dzieł. Istnieje kilka miejsc które związane są z artystą m.in. odbudowany Most Langlois. Zanim dotrzemy do Cavaillon odwiedzimy stare opactwo Abbaye de Montmajour oraz inne stare miasteczka wpisane w krajobraz Prowansji.


4. Dzień Trasa: Cavaillon – Gordes  68km/1120m

Udajemy się do Parku Narodowego Luberon, który odsłoni przed nami m.in. prowansalskie Kolorado – skały mienią się pomarańczowo – żółtymi barwami czemu winne są ochrowe skały i żelazisty pigment wydobywany tu od setek lat. Odwiedzimy miasteczka takie Menerbes, Lacoste z pięknym zamkiem w którym kiedyś władał rozrywkowy Mariz de Sade. Barwne Roussillion a także archeologiczne Village des Bories.


5. Dzień Trasa:  Gordes – Manosque 68km/1210m

Winnice i lawendowe pola towarzyszą nam przez kolejny dzień jazdy. Poznajemy miasteczka Apt, Saignon z pięknym rynkiem i fontanną. Trasa wiedzie przez prowansalskie wzgórza i wąwozy do Manosque gdzie rozgościmy się na nocleg.


6. Dzień Trasa: Manosque – Kanion Verdon 70km/1720m

Lasy i pola Prowansji piękni ekomponują się z tym górzystym obszarem przez który będziemy przejeżdżać. Naszym celem jest Kanion Verdon który został wyżłobiony w wapiennych skałach przez stosunkowo niewielką rzekę Verdon spływającą z Alp. Jest zarazem kolejnym Parkiem Narodowym Francji który odwiedzimy. Drugi co do wielkości (głębokości) kanion w Europie zaraz po Tarze w Czarnogórze sięga 700m Wrażeń nie zabraknie podążymy trasą widokową wokół kanionu


7. Dzień Trasa: Kanion Verdon – Castellane 24km/680m – transfer do Antibies

Na koniec naszej rowerowej wędrówki przez Prowansję dojeżdżamy do Castellane podziwiając przepiękny kanion. Stamtąd przejeżdżamy busem do urokliwego miasteczka Antibies w którym spędzimy miło popołudnie i wieczorną pożegnalną kolację.


8. Dzień: Powrót do Polski.

Transfer na lotnisko w Nicei i kończymy naszą przygodę w Prowansji.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Prowansja
Data Termin: 25 maja - 1 czerwca 2024 20240525 20240601
Miejsce Miejsce: Francja, Prowansja
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Pensjonaty i hotele
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Bus/samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3950 zł PLN 3950 20240525

Francja, Prowansja Francja, Prowansja

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • transport rowerów i bagaży
 • śniadania
 • zaplanowane trasy (pliki gpx)
 • samochód techniczny na trasie
 • opłatę klimatyczną
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP
 • wyjazd w kameralnej grupie
 • jazda z  przewodnikiem

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • biletów lotniczych

Statystyka wyjazdu:

 • Na rowerze: 6 dni
 • Dystans całkowity: 356 km
 • Przewyższenie całkowite: 6300 m
 • Śr. dystans dzienny: 59 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1050 m

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!.

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  I am raw html block.
  Click edit button to change this html

  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.