• Dołącz do nas!

MADERA – Get a Ride!

TRIP PARTNER:

Opis wyjazdu

Chcesz zwiedzić Maderę na rowerze? W takim razie wybierz się na ten wyjazd! Zorganizujemy dla Ciebie kompletny urlop rowerowy w tym magicznym miejscu. Zapewnimy Ci odpowiedni rower, szczegółowe plany wycieczek, odpowiednie zakwaterowanie i transfer na lotnisko. Nie musisz się już o nic martwić. Wsiądź, odjedź i ciesz się zapierającą dech w piersiach przyrodą Madery.

Wycieczki te są przeznaczone dla rowerzystów, którzy szukają głównie wrażeń na rowerze górskim na szerokich ścieżkach terenowych, takich jak drogi pożarowe, szerokie i łagodne single tracki, trawiaste płaskowyże i tutejsze -„Levady”. Towarzyszy nam piękna przyroda wyspy i niesamowite krajobrazy. Wycieczki te są prowadzone przez rowerowego pasjonatę, „lokalesa” – miejscowego przewodnika, który doskonale zna region i zapewni nam moc wrażeń na szlaku i po za nim. Trasy obejmują głównie trawersy z niewielkimi podjazdami i zjazdami wzdłuż pasm górskich.

Formuła wyjazdu i trasy. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu, w Funchal. Stąd wyruszamy codzienne „schuttle” busem z naszym przewodnikiem i rowerami na przyczepce. Meldujemy się po chwili w jednym z kilku miejsc położonych wyżej z których zaczynamy jazdę. W ten sposób unikamy długich, stromych podjazdów, aczkolwiek całkowicie się ich nie pozbędziemy. W końcu to MTB-XC na Maderze. Obecność świetnego bikera „lokalesa” gwarantuje, że będziemy się cieszyć jazdą i odkrywać najciekawsze zakątki wyspy.

Trasy prowadzą trawersami przez polany, łąki, lasy i stopniowo zjeżdżamy do wybrzeża. Robimy mieszankę szlaków – tras od niskiego, po średni poziom, po zjazdowe trasy enduro , jednak przewodnik sprawdzi Twoje umiejętności jeździeckie i dostosuje wycieczkę do Twojego poziomu technicznego. Nie ma nic co mogłoby zaskoczyć średnio wytrenowanego rowerzysty, który jeździ po naszych Beskidach lub w podobnym terenie.

PROGRAM:

1 – 5 dni jazda MTB XC (opcjonalnie 4-ty i 5-ty dzień enduro)

Wyjazd z hotelu po śniadaniu – jedziemy busem na jeden z punktów startowych Pico do Arieiro lub Paul da Serra

Dzienny czas i dystans jazdy rowerem: 4-5 godzin / 30-50 km

Profile tras:  50%zjazdy,  15% – podjazdy,  35% – płasko.

Wyjazd bike-busem z poziomu morza w głąb wyspy pozwoli uniknąć nam pokonywania ok 1000m – 1200m. Jednak w trakcie dnia uzbiera się ok 600-800m przewyższeń.

6 dzień – dzień na trekking lub canyoning z lokalnym przewodnikiem

Trekking po okolicy we własnym zakresie.

Canyoning – z lokalnym przewodnikiem (koszt 80€) Czas trwania: pół dnia, Dla początkujących.

Ta wycieczka po kanionie jest sportowym wyzwaniem i pozwoli Ci poznać wiejską Maderę. Ukryty w pięknej dolinie leży zielony kanion, w którym czas wydaje się stać w miejscu. Po krótkim spacerze przez tereny wiejskie dotrzemy do stromej ścieżki przez charakterystyczne wrzosowiska drzewne na początek kanionu. Przez cały rok w tym kanionie płynie woda. Natrafiamy na 4 różne zjazdy o różnej wysokości do 17 metrów, 2 małe zjeżdżalnie i 2 małe skoki (opcjonalnie). Drzewa w tym kanionie porośnięte są mistyczną roślinnością, spotkamy też koper włoski (funcho), od którego pochodzi nazwa stolicy Funchal. Na końcu kanionu idziemy w piętnaście minut, przez starożytne tarasy, z powrotem do punktu wyjścia.


Zakwaterowanie i wyżywienie. Mieszkamy w hotelu blisko centrum – 20 min pieszo do centrum. Pokoje 2 i 3 osobowe. Standard 3***. W hotelu serwowane jest śniadanie, więc wyjeżdżamy na wycieczki po śniadaniu. Podczas dnia żywimy się po drodze oraz po zakończeniu dnia. W pobliżu mamy restauracje i bary w których stołujemy na wieczornym chill-outcie. Do plaży 800m.


HOTEL

Przelot samolotem na Maderę

Rekomendowane połączenia Wizzair 5h 15min

z Katowic:

3.04 Katowice – Funchal      14:00 —-> 18:15        Bilet BASIC w dwie strony: ok 1250zł
10.04 Funchal – Katowice   18:55 —-> 00:50

z Warszawy Chopin:

3.04 W-wa – Funchal      11:40 —> 16:10         Bilet BASIC w dwie strony: 1200 zł
10.04 Funchal – W-wa    17:00 —23:05


Madera to historia, przyroda, architektura, a także kuchnia. Któż inny jak nie Robert Makłowicz potrafi nam przybliżyć kulinarne rozmaitości jakie nas tam czekają 🙂

Po dniu jazdy należy nam się uzupełnienie spalonych kalorii.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

MADERA – Get a Ride!
Data Termin: 3 - 10 kwietnia 2024 20240403 20240410
Miejsce Miejsce: Funchal, Portugalia
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 4950 zł PLN 4950 20240403

Funchal, Portugalia Funchal, Portugalia
Wakacje w Livigno! MTB w tym ulubionym przez rowerzystów miejscu to dawka pozytywnej energii. Emocje podczas pokonywania tras pośród dziewiczych dolin w tej części Włoch sprawia frajdę każdemu bikerowi. Single typu flow-trial i dziki krajobraz to gwarancja dobrej zabawy MTB. Uciekamy w odległe zakątki, aby odkrywać piękno tego regionu. Stelvio na nas czeka!

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie – 7 noclegów w hotelu
 • śniadania
 • 5 dni jazdy z lokalnym przewodnikiem
 • wypożyczenie roweru i kasku
 • „schuttle” bus – transfery na wyspie
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • biletów na samolot
 • dodatkowych atrakcji – canyoning 80€

Twój rower, którym jeździsz na Maderze

Masz do dyspozycji rower Canyon SPECTRAL  AL 29″ (2023) lub równorzędny, kask, rękawice, ochraniacze.

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).