• Dołącz do nas!

LIVIGNO

Opis wyjazdu

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać okolice Livigno. Wyjazd zadowoli rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz troszkę zapragnie zmęczyć się na podjazdach. Towarzyszy Wam dwóch przewodników, którzy umiejętnie dopracowują jeszcze na miejscu trasy pod kątem umiejętności fizycznych i technicznych uczestników. Po pierwszych dwóch dniach jazdy rekreacyjnej, zwykle wiemy już jak uczestnicy sobie radzą w terenie i dzielimy się zwykle na dwie grupy – mocną i mocniejszą! Przewidziany jest jeden mocniejszy dzień dla chętnych, którzy zapragną podjąć wyzwanie na wymagającej większej kondycji trasie.

Zakwaterowanie. Dwupoziomowy apartament z widokiem na dolinę.  Pokoje 2 – osobowe. W dolnej części kuchnia i jadalnia. Rowery przechowujemy w podziemnym garażu.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Podczas dnia, gdy jeździmy wystarcza baton, kanapka na drogę. Zatrzymujemy się na poranną kawę i ciacho gdy tylko wypatrzymy jakąś włoską kafejkę. Po powrocie można w swoich składach apartamentowych zrobić sobie wspólny posiłek lub udać się do restauracji. Wieczorem, kto ma ochotę to wychodzimy na lampkę wina, pizzę. Wtedy w większym gronie można porozmawiać na różne tematy… nie tylko rowerowe.


HOTEL

Program

Wyjazd z Polski 19.07 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 27.07 (sobota) w godzinach wieczornych.


Dzień 1 Dystans 30 km Przewyższenie: 725 m – Livigno

Przyjeżdżamy do hotelu popołudniu i zaraz jedziemy w pierwszą wycieczkę wokół Livigno. Poznajemy najbliższą okolicę jadąc ścieżkami i singlami leśnymi. Rozprostowujemy kości po nocnej jeździe z Polski. Zapoznajemy się z terenem.


Dzień 2 Dystans 37 km Przewyższenie: 1405 m – Federia

Jedziemy do sąsiedniej doliny Federia, która delikatnie poprowadzi nas w wyższe partie gór. Dojedziemy do Carosello – Bike Parku którego jedną z tras zjedziemy. Wybór singli z Carosello duży, od najłatwiejszych widokowych i tych które wymagają większej uwagi. Zanim zjedziemy do  Livigno to odbijemy świetnym singlem w okolice  Monte Reeze (2858m). Bardzo ciekawy punk widokowy i Madonna.


Dzień 3 Dystans 88 km Przewyższenie: 2850 m – Passo Stelvio

To najdłuższy, najbardziej wymagający, ale też kolejny piękny dzień naszego pobytu. Słynne Stelvio znane z szosowych imprez i umiłowania przez kolarzy z całego świata, my zrobimy w 92% nawierzchnią MTB. Doznania jakie zafundujemy Wam w tym dniu na długą zapadną Wam w pamięci. Dla osób, które obawiają się  tych parametrów trasy przygotujemy alternatywną opcję z finalnym zdobyciem Stelvio.


Dzień 4 Dystans 30 km Przewyższenie: 500 m – Jazda regeneracjna, trekking

Po wczorajszym mocniejszym dniu w siodle należy się chwila odpoczynku. Miasteczko Livigno i okolice zapewnia wiele atrakcji, które warto zobaczyć. Trekking na pobliskie szlaki piesze. Spacer po uliczkach i małe zakupy w strefie bezcłowej będą dobrym pomysłem po zdobyciu Stelvio. Dla chętnych jazda regeneracyjna szlakami rowerowymi w okolicy lub sprawdzenie kilku tras w Bike Parku Mottolino lub Carosello.


Dzień 5 Dystans 82 km Przewyższenie: 2000 m – Chaschauna

Odwiedzamy Szwajcarię. Dostaniemy się tutaj przez przełęcz Chaschauna (2694m) na którą będziemy się wspinać od doliny Federia. Szeroka szutrowa droga, miejscami wymagająca mocniejszego wdepnięcia w korby (15-18%) doprowadzi nas do przełęczy. Z drugiej strony znajduje się piękny singiel prowadzący przez malownicze skałki, a niżej łąki i dalej wzdłuż doliny do cywilizacji. Długa wycieczka przez Szwajcarię świetnie przygotowaną infrastrukturą rowerową. Trasa rowerowa Bernina wzdłuż szlaku kolejowego słynnej czerwonej kolejki łagodnie wznosi się w stronę Passo Bernina i widoku na Piz Bernina (4040m) z jego słynnym lodowcem, który z roku na rok się kurczy. Bardzo piękna trasa, z początku wymagający podjazd, ale potem to już bajkowe MTB.


Dzień 6 Dystans 57 km Przewyższenie: 1650 m – Val Mora

Dzisiaj znowu pojedziemy do Szwajcarii. Pojedziemy doliną Alpisella do Lago San Giacomo. Stąd prowadzi kamienisty szlak, starego koryta rzecznego, który przechodzi w świetnie przygotowaną drogę leśną. Piękny widok z trawersu nad jeziorem Livigno, doprowadzi nas do serii agrafek którymi dostaniemy się do SUI. Zjazd przez Val Mora będzie dopełnieniem radości, jakie zaserwuje nam ten dzień. Powrót do Livigno singlem przez Passo Trela to majstersztyk, który nie możemy sobie odpuścić.


Dzień 7 Dystans 30 km Przewyższenie: 1050 m – Mine

Zanim się pożegnamy z Livigno to pojedziemy na trasę prowadzącą przez kolejne świetne miejsca w których nie zabraknie widoków i tras MTB sprawiających uśmiech na twarzy. W gospodzie Mine zjemy posiłek i zaczerpniemy świeżego powietrza przed powrotem.

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Restauracje i pizzerie na miejscu. Wzdłuż uliczek dużo gastronomii i sklepów duty free ! Livigno to bezcłowa strefa w której można zrobić ciekawe zakupy.

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

LIVIGNO
Data Termin: 20 - 27 lipca 2024 20240720 20240727
Miejsce Miejsce: Livigno, Włochy
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3100 zł PLN 3100 20240720

Livigno, Włochy Livigno, Włochy
Wakacje w Livigno! MTB w tym ulubionym przez rowerzystów miejscu to dawka pozytywnej energii. Emocje podczas pokonywania tras pośród dziewiczych dolin w tej części Włoch sprawia frajdę każdemu bikerowi. Single typu flow-trial i dziki krajobraz to gwarancja dobrej zabawy MTB. Uciekamy w odległe zakątki, aby odkrywać piękno tego regionu. Stelvio na nas czeka!

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • opiekę przewodnika
 • ślad gpx na każdy dzień
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia

Wyjazd odpowiedni dla roweru":

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]