• Dołącz do nas!

Korsyka MTB

TRANSKORSYKA przygoda i wyzwanie !!!

Jest coś niesamowitego w wyprawach rowerowych, które wymagają od uczestnika przemieszczania się z jednego pięknego miejsca do jeszcze bardziej czarującego. Ten wyjazd ma właśnie taką formułę. Chociaż wspieramy się pomocnym wozem technicznym, który czuwa nad rowerowymi wędrowcami to skupiamy się na naszej relacji człowiek – natura – człowiek – sprzęt. Podczas tego tygodnia pełnego pięknych, zaskakujących, a czasami cięższych chwil przeżyjesz świetną przygodę w kolorowej krainie, która nie raz Ci się przyśni po powrocie. Trans Korsyka rowerem górskim wymaga od uczestnika pewnego doświadczenia przynajmniej na średnim poziomie, którego dodatkową zaletą powinna być umiejętność współpracy w grupie. Wóz techniczny czuwa, co daje niebywały komfort psychiczny, ale używamy go tylko w razie „W”. Jednym słowem jedziemy z lekkimi plecakami od noclegu do noclegu, gdzie czeka na nas bus techniczny z nadbagażem, który zabraliście na wyjazd.

Trasy są zróżnicowane. Jeździmy po szutrach i ścieżkach leśnych o mniejszym lub większym stopniu trudności. Będzie trzeba czasami zejść z roweru i go trochę podprowadzić, tudzież sprowadzić. Będzie także sporo asfaltu lepszej i gorszej jakości. Specyfika wąskich dolin i strzelistych wzniesień będzie nas zmuszała do podążania asfaltem aby znowu wbić się gdzieś w leśny dukt. Widokowe trasy wzdłuż wybrzeża to asfaltowe wąskie drogi, które trzeba koniecznie przejechać, aby zobaczyć piękny nadmorski krajobraz Korsyki.

Śpimy w schroniskach górskich, pensjonatach i hotelach w których standard jest zróżnicowany jak linia brzegowa Korsyki, nie mniej jednak rezerwuję wcześniej minimum  3-gwiazdkowe obiekty, oprócz schronisk, które z reguły mają przyzwoity standard Na końcu każdego etapu na kwaterze czeka na nas wspomniany bikebus z uśmiechniętym drugim kierowcą-przewodnikiem. Na trasie zawsze jest jeden z przewodników – organizator. Wyżywienie na trasie w napotkanych agro, schroniskach, pizzeriach itp no i na miejscu po przybyciu na nocleg. W zależności od apetytu i jakości wybieranych przez Was przekąsek to dzienny koszt wydatków na mniam… mniam…. powinien wynieś max około 25-30 euro razem z napojami, nie licząc piwa.

INFORMACJE

Formuła wyjazdu. Wyjazd rowerowy MTB w formie wyprawy przez Korsykę. Podczas codziennych tras w grupie jedzie przewodnik, uczestnicy otrzymują także track-ki gpx z trasami, które mogą wgrać do swoich urządzeń nawigujących. Rowery zabieramy z Polski. Podczas całej wyprawy towarzyszy nam samochód, którym przyjechaliśmy na wyspę. Pełni rolę zabezpieczenia w razie różnych nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić na trasie (sprzętowe, czy też kondycyjne uczestników) W busie wieziemy rzeczy osobiste uczestników, bagaże. Kierowca również na koniec dnia podjeżdża do hotelu, pensjonatu, schroniska w którym mamy nocleg i załatwia sprawy kwaterunkowe.

Szlaki, drogi. Korsyka jest najbardziej górzystą z wysp znajdujących się na Morzu Śródziemnym. Będziemy przemieszczać się po drogach i szlakach górskich mniej lub bardziej zalesionych. Skaliste trawersy i szutry będą nam towarzyszyć każdego dnia.  Będą odcinki, którymi będziemy robić „wypych” lub sprowadzać. Czas tych operacji podany jest przy opisach poszczególnych dni. Wspinanie się na takich duktach ma swoje zalety… dostajemy się do miejsc, które emanują swoim pięknem i magią. Rozpościerają się cudowne widoki.  Czy będzie to będzie przygoda, na którą jesteś gotowy? Ocenisz sam. Będą przejazdy trudniejsze, łatwe szutry i single, ale także nie unikniemy dróg asfaltowych, które pozwolą odpocząć.

Transport. Jedziemy z Polski busem. Podróż wraz z przeprawą promową trwa ok. 20 godzin – szczegóły w programie wyjazdu. Jedzie dwóch doświadczonych kierowców. Robimy przystanki na rozprostowanie kości i posiłki podczas podróży. Rowery jadą w busie.


Zakwaterowanie – 9  noclegów. Nocujemy w hotelach i pensjonatach – standard 3***


Wyżywienie. Posiłki nie są wliczone w cenę wyjazdu. Uczestnicy sami zaopatrują się w odpowiedni dla siebie zestaw żywieniowy w ciągu dnia. Przekąski na trasę zabieramy ze sobą na codzienne etapy. Zatrzymujemy się zwykle  na kawę i ciacho podczas jazdy, jak również w porze obiadowej na dłuższą przerwę, aby się posilić. Wieczorem zwykle po przyjeździe do hotelu idziemy na wspólną kolację. Miasteczka i hotele w których śpimy oferują lokalną kuchnię „corse”. Koszt dziennego wyżywienia to  25-30 euro. Można zabrać produkty spożywcze z Polski i nimi także uzupełniać codzienną dietę.


Sprzęt, ekwipunek. Rowery MTB – hardtail lub full. Opony 2,2-2,6. Przed wyjazdem uczestnicy otrzymają listę z wykazem rzeczy, które warto zabrać. Na ten wyjazd nie zabieramy rowerów z napędem elektrycznym e-bike


HOTELE

PROGRAM

Dzień 1 (czwartek) Wyjazd z Węgierskiej Górki o godzinie 14.00 w kierunku Livorno. Dwóch kierowców w komfortowym busie z wygodnymi fotelami. Planowany przyjazd do portu w Livorno godz. 6.00 dnia następnego.


Dzień 2 (piątek) Prom z Livorno do portu Bastia odpływa o godz 8.00. Czas przeprawy na wyspę 4.30 godz. Transfer busem z Livorno do miasteczka Ville di Pareso (około 1.30 godz) Sprawdzenia rowerów, kolacja – pizzeria i odprawa przed pierwszym dniem jazdy.


Dzień 3 (sobota) Trasa: Calvi – Galeria – 47 km/1280 m (0.30 godz wypychu)

Etap prowadzi z Calvi z poziomu morza na przełęcz Bocca di Bonassa (1153m) stamtąd kierujemy się ku morzu, aby dotrzeć do Galeria na nocleg.


Dzień 4 (niedziela) Trasa : Galeria – Porto- Piana 59km/ 1290m

Opuszczamy Zatokę Porto. Będziemy podążać wzdłuż wybrzeża z widokiem malowniczych zatoczek, klifów i pomarańczowych skał. Miniemy miasteczko Porto i podążymy słynną Calanques de Piana. Ta kręta droga wzdłuż wybrzeża należy do najładniejszych dróg w Europie. Wracamy do Porto do naszego hotelu z widokiem na zatokę.


Dzień 5 (poniedziałek) Trasa: Porto – Evisa 69 km/1370m

Podjeżdżamy busem do Evisa i stamtąd udajemy się na przełęcz Vergio. Zjeżdżamy do miasteczka Castellacce nad jezioro. Stamtąd leśnymi szutrowymi drogami wracamy do Evisa między kasztanowcami i dębami korkowymi.


Dzień 6 (wtorek) Trasa: Evisa – Vero 77km/1950m (60 min. wypychu)

Przez dzikie tereny i pagórkowate okolice, od Evisa (829 m) przez Col de Sevi (1101 m) do Vito (420 m), dalej przez romantyczne Rochers (697 m). Punta di Curiccia z wciąż oryginalnymi wioskami górskimi w dolinie Cruzini (255 m) i powyżej Bocca di Tartavellu (885 m) do doliny Gravona i do Peri (437 m)


Dzień 7 (środa) Trasa: Vero – Zicavo 75km/2000m – głównie kiepskiej jakości asfalt, górskie szlaki dzisiaj i korsykańskie wioski

Jedziemy z regionu Peri (437 m) przez Bocca di Mercuju (716 m) do Lac de Tolla z wąwóz Prunelli, dalej wzdłuż Rio d’Ese nad częściowo bezdrożną Foce d’Astra (1762 m, przełęcz pod Monte Renoso) do mostu wiszącego Gialgone na GR 20 na Col Verde następnie długi zjazd do Cozzano (734 m)


Dzień 8  (czwartek) Trasa: Zicavo – Col Bavella –  Levie 76 km/1210 m

Etap przez płaskowyż krasowy na Monte Incudine na korsykańskie Dolomity – od Cozzano (734 m) przez Crete de Piana Longa (1601 m) za Pierres Chata do Quenzy (813 m), po przerwie obiadowej przez wąwóz Asinao pod  Col de Bavella (1218 m)


Dzień 9 (piątek) Trasa: Levie – Bonifacio 78km / 1540m

I wreszcie do Bonifacio na południowym krańcu Korsyki – od przełęczy Bavella (1218 m) do Bocca d’Illarata (991 m) i na Balcon Filaschella do Carbini (558 m), dalej nad Col de Bacinu (809 m) do Bitalzy (1082 m) widok na Sardynię.  Dłuższy etap do kredowych klifów portu w Bonifacio (0 m), kolacja – wieczór imprezowy!


Dzień 10 (sobota) Bonifacio Cliffs 18km / 310m 

Ostatni dzień spędzamy na aktywnym wypoczynku w Bonifacio. Krótka wycieczka rowerowa wzdłuż wybrzeża, plażing. Wieczorny spacer po pięknym Bonifacio


Dzień 11 (niedziela) Wyjazd z hotelu po śniadaniu o 9.00. Przejazd busem do Bastii i przeprawa promem do Livorno, dalsza podróż do Polski.


Dzień 12 (poniedziałek) Przyjazd do Polski, Węgierskiej Górki przed południem.


Dodatkowe informacje

Jeżeli przyjedziecie do Węgierskiej Górki swoimi samochodami, aby przepakować się do naszego bike-busa to jest możliwość pozostawienia swojego samochodu na ogrodzonej posesji na czas wyjazdu.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Korsyka MTB
Data Termin: 19 - 30 września 2024 20240919 20240930
Miejsce Miejsce: Korsyka
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Pensjonaty i hotele
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 5850 zł PLN 5850 20240919

Korsyka Korsyka
Poszarpane pasma górskie, zróżnicowana linia brzegowa wyspy, która króluje nad innymi… nie ma sobie równych. Najbardziej górzysta wyspa Morza Śródziemnego fascynuje wielu kolarzy, ale niewielu zdobywa się na jej poskromienie, penetrując nieznane zbocza dolin, przełęcze, czasami szczyty górskie rowerem MTB. My decydujemy się przeżyć piękną przygodę pośród tej oszałamiającej natury. Wyszukaliśmy takie ścieżki, które pozwolą każdemu lubiącemu MTB na ekscytującą jazdę pośród tych zadartych skał wyrastających z dna morza. Głęboka zieleń lasu, czerwień skał obmywanych przez błękitne morze. Korsykańskie formy powstałe z wietrzenia granitu i skalny chaos nad rzeźbionymi wiatrem skałami zniewalają. Pozwól zniewolić się i Ty.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • przejazd komfortowym busem
 • transport rowerów i bagaży
 • transfery na miejscu
 • bilety na prom Livorno – Bastia i z powrotem
 • zaplanowane trasy (pliki gpx)
 • samochód techniczny na trasie
 • opłatę klimatyczną
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP
 • wyjazd w kameralnej grupie
 • jazda z  przewodnikiem

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 11 dni
 • Na rowerze: 8 dni
 • Dystans całkowity: 501 km
 • Przewyższenie całkowite: 11600 m
 • Śr. dystans dzienny: 62 km
 • Śr.  przewyższenie dzienne: 1450 m

Zalecenia:

Opony 2,2-2,4. Buty pod platformy lub SPD, ale wygodne do chwilowych „wypychów”. Przed wyjazdem uczestnicy otrzymają listę z wykazem rzeczy, które warto zabrać.

Na ten wyjazd nie zabieramy rowerów z napędem elektrycznym E-BIKE

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  I am raw html block.
  Click edit button to change this html