• Dołącz do nas!

Kapadocja I MTB

Kapadocja Bike Przygoda MTB

Kapadocja to kraina geograficzna, położona w środkowej Turcji. To kraina wulkaniczna położona między dwoma wygasłymi wulkanami, Górą Hasan i Górą Erciyes, odpowiednio na wschodzie i zachodzie; pasmo Aladaglar (Karmazynowe Góry) na południu i rzeka Kizilirmak na północy.

Dzięki miękkiemu materiałowi wulkanicznemu (tuf) oraz trwającej miliony lat erozji powodowanej przez wiatr i deszcz, cały obszar wygląda jak fantastyczna, baśniowa kraina. Dziwne formacje skalne w niektórych miejscach przybierają postać ogromnych głazów wystających z ziemi, a innym razem tworzą przyjemne dla oka, gładko zakrzywione doliny. Zróżnicowane pod względem koloru i kształtu, „bajkowe kominy” oraz piękne doliny sprawiają, że jest to jedno z najbardziej zaskakujących arcydzieł natury.


Kapadocji można przypisać trzy cechy:

Pierwsza i zdecydowanie najbardziej uderzająca to charakterystyka geologiczna. Erozja obfitego w okolicy „tuffu” (popiołu wulkanicznego), będącego reliktem serii wielu erupcji sprzed 15 milionów lat, stworzyła tu niesamowity krajobraz. Oprócz wszystkich innych cech tego obszaru, tylko ten niesamowity krajobraz jest wystarczającym powodem, aby tu być.

Po drugie, niezwykle bogate tło historyczne. Pierwsza osada na tym terenie sięga czasów prehistorycznych. Produkcja ceramiki jest znana na tym obszarze jako starożytna sztuka od czasów hetyckich (1800 p.n.e.)  Ale najbardziej widoczna historyczna cecha regionu pochodzi z okresu wczesnego chrześcijaństwa. Pierwsze wspólnoty zaczęły powstawać w Kapadocji już w 60 roku n.e. Kapadocja stała się schronieniem dla pierwszych chrześcijan uciekających przed rzymskimi prześladowaniami. Wiele jaskiń i wykutych w skale kościołów wciąż ma ładne dekoracje i ikony wczesnochrześcijańskiej sztuki.

Trzeci to bogate tradycje kulturowe, które nadal żyją na tym obszarze wśród mieszkańców wsi, pomimo dużej liczby turystów. Możesz łatwo zobaczyć wieśniaków jadących wozami konnymi do swoich winnic lub pielęgnujących sady w stary, tradycyjny sposób. Jesienią można tu spotkać ludzi suszących owoce, robiących melasę winogronową i wiele innych wiejskich zajęć, tak jak robili to od setek lat.

Te trzy cechy sprawiają, że Kapadocja jest bardzo interesującym miejscem dla podróżników, którzy lubią doświadczać, przyrodę, historię i kulturę. Kapadocję trudno opisać słowami. Wyjątkowe i prawie niesamowite, jest to jedno z tych miejsc, które trzeba zobaczyć na własne oczy, aby w to uwierzyć!

INFORMACJE

Kapadocja słynie z tras rowerowych, singli wijących się wokół bajkowych formacji skalnych robiących wrażenie na każdym rowerzyście, który miał przyjemność wybrać się z nami w tą azjatycką podróż i przeżyć świetną przygodę!

Zabieramy Cię w tam i Twój własny rower, aby pokazać najpiękniejsze krajobrazy Kapadocji, historię i lokalną gościnności, bez zbytniego technicznego lub fizycznego wysiłku… no może troszeczkę. Te wspaniałe trasy rowerowe pokażą Ci niesamowite krajobrazy, zabytki, wioski na uboczu i panoramy, które warto zobaczyć.

Twoja podróż rozpoczyna się na lotnisku w  Ankarze lub Neveshir skąd zabieramy Cię naszym busem. Twój rower i bagaż które dotarły bezpiecznie wcześniej już są w hotelu do którego Cię zabierzemy.

Podróż samolotem. Uczestnicy rezerwują i kupują bilety we własny zakresie. Podróżujecie z bagażem podręcznym. Wasze większe bagaże/rowery transportujemy drogą lądową. Odbieramy i zawozimy Was z/na lotnisko. Cena biletu ok 1600 zł zł (Turkish Airlines) gdy tańsze linie lotnicze przedstawią grafik lotów na 2024 rok poinformujemy. Powinno, ale nie musi być taniej.

Wylot w dn. 08.06.24: Warszawa(Okęcie) godz. 10.25 – Nevşehir godz. 20.20

Powrót w dn.15.06.24: Nevşehir godz. 10.50 – Warszawa(Okęcie) godz. 18.10

Jeździmy z niewielkim plecakiem w którym mamy najpotrzebniejsze rzeczy na całodniową wycieczkę. Większe bagaże, które zabraliście z Polski transferujemy z miejsca na miejsce.

Najlepszą opcją wyboru typu roweru to MTB full lub hardtail. Trasy po których jeździmy to przeważnie górskie szlaki o stabilnym podłożu, głównie szutry i single


HOTELE w których nocujemy. Komfortowe stylowe zakwaterowanie ze śniadaniami. 3 noce w Guzelyurt, 4 noce w Goreme.

PROGRAM

1 Dzień Transfer z lotniska Ankara lub Neveshir do Guzelyurt 

Przyjazd do hotelu w Guzelyurt. Kolacja i odprawa przed pierwszym dniem jazdy w Kapadocji.


2 Dzień Trasa: Guzelyurt – Gaziemir  55km Przewyższenie: 1190m

Twoja jazda zaczyna się od hotelu i prowadzi przez przełęcz w wiosce Sivrihisar z fantastycznymi widokami na równiny poniżej. Trasa schodzi przez starą, opustoszałą część wsi do Czerwonego Kościoła – jednej z najstarszych kapadockich cerkwi prawosławnych, datowanej na V-VI wiek. Stamtąd przejdziesz przez stosunkowo płaski teren – zielone pastwisko otoczone górami, na którym zobaczysz pasterzy i ich stada. Podążając polną drogą przez trawiastą równinę, mijasz pierwsze skały „bajkowe kominy”, zanim zejdziesz do wioski Nar. Z Nar Village wspinasz się przez starą wioskę i docierasz prosto do krateru Nar Lake – niesamowitej kaldery wygasłego wulkanu, której siarkowe wody są wiecznie zmieniającym się kameleonem zieleni, żółci i błękitu. Podążasz wyboistą drogą gruntową w dół do brzegu jeziora – doskonałe miejsce na lunch w formie pikniku. Kontynuujemy w dół przez dolinę Sofular, aby dotrzeć do rzadko odwiedzanej wioski Gaziemir, w której znajduje się ogromny podziemny kompleks miejski – podziemne miasto, który warto odwiedzić. Posmakuj niezbadanego i poza utartym szlakiem wiejskiego życia w Anatolii – będzie  wiele okazji do zrobienia zdjęć!


3 Dzień Trasa: Guzelyurt –Kanion Ihlara – Selime   Dystans: 52km Przwyższenie: 620m

Docieramy do Ilisu i dalej do wioski Ihlara w której zaczynamy zjazd malowniczą doliną która jest swoistym kanionem. Strome ściany górują nad naszymi głowami. Świetny singletrack odkrywa przed nami kolejne atrakcje tego miejsca. Docieramy do Belisirma i dalej do Selime – to tutaj kręcono sceny do „Gwiezdnych Wojen”. Znajduje się tu także katedra wykuta w skale, którą warto zobaczyć. Ale czego tu nie warto?  Przerwa na lunch i dalej w stronę Kizilkaya cieszyć się księżycowym krajobrazem.


4 Dzień Trasa: Soganli – Goreme  Dystans: 61km Przewyższenie: 970m

Po śniadaniu transfer (bus ok 1h) do Soganli skąd rozpoczynamy naszą wycieczkę. Kościoły wykute w skale i miasteczka podziemne w których ukrywali się chrześcijanie spotykamy na każdym kroku. Ślady różnych kultur i epok w tym rzymskich wpływów także są jeszcze widoczne – ruiny Sobessos. Dzisiaj będziemy przemierzać także tereny winnic i drzew owocowych. Zanim naszym oczom ukażą się słynne i pokaźne kominy –  „fairy chimneys” w Goreme to doświadczymy doznań, które długo zapadną w naszej pamięci. Turecka prowincja jakiej nie zobaczysz z wycieczkowego autokaru. Rower może wszędzie!


Trzy dni jazdy w Goreme  – kwintesencja jazdy MTB w Kapadocji. Sieć singli i ścieżek jest tu przeogromna. Zobaczymy większość z nich! Zajefajne single, pośród niesamowitych formacji skalnych które zapierają dech w piersiach. Poranne niebo osnute dziesiątkami balonów podczas najpiękniejszego wschodu słońca jakie mgło Wam się przytrafić… ech! Sami zobaczycie!

5 Dzień. Trasa 40km/ 880m : Goreme – Uchisar – Gemil – Kavak – Gomeda Valley (w dół) – Uzengi Valley (w dół) – Urgup (przerwa na obiad) – Red Valley Sunset Point – Meskendir ridge (w dół) – Swords Valley – Goreme


6 Dzień. Trasa 33km/990m : Goreme – Swords Valley – Meskendir ridge (do góry) – Mesekdir Valley (w dół) – Rose 2 (do góry) – Columns Church – Grapes Church  – Red Valley Sunset – Balkon – Cavusin (przerwa na obiad) – Love Valley (do góry) – Pigeon Valley (do góry) – Zemi Valley (w dół) – Gorkundere trasa Euro XC Cup  – Goreme


7 Dzień. Trasa 44km/980m : Rano lot balonem dla chętnych, czas trwania ok 1 godz. Następnie w trasę: Gorkundere – Swords Valley – Meskendir ridge (do góry) – Mesekdir Valley (w dół) – Rose Valley 2 (do góry) – Grapes Church (przerwa na obiad) – Red Valley Sunset – Rose Valley 1 (w dół) – Cavusin – Love Valley – Goreme


8 Dzień. Powrót do Polski. Transfer na lotnisko.

Dodatkowe informacje

Wyjazd dedykowany świadomym rowerzystkom i rowerzystom, którzy chcą przeżyć jedną z najpiękniejszych przygód rowerowych w swoim życiu.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Kapadocja I MTB
Data Termin: 8 - 15 czerwca 2024 20240608 20240615
Miejsce Miejsce: Turcja, Kapadocja
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 4900 zł PLN 4900 20240608

Turcja, Kapadocja Turcja, Kapadocja

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • transport rowerów i bagaży PL-TUR-PL
 • transfery na lotniska
 • śniadania
 • zaplanowane trasy (pliki gpx)
 • samochód techniczny na trasie
 • opłatę klimatyczną
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP
 • wyjazd w kameralnej grupie
 • jazda z  przewodnikiem

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • biletów lotniczych
 • biletów na atrakcje (np. lot balonem)

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 7 dni
 • Na rowerze: 6 dni
 • Dystans całkowity: 296 km
 • Przewyższenie całkowite: 5700 m
 • Śr. dystans dzienny: 50 km
 • Śr.  przewyższenie dzienne: 950 m

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  I am raw html block.
  Click edit button to change this html

  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.