• Dołącz do nas!

GARDA „Giro d’Italia” STELVIO

Opis wyjazdu

Wyśmienite warunki do jazdy na szosie po malowniczych trasach i piękna pogoda będą dla nas codziennością przez ten tydzień. Głównym daniem tego wyjazdu jest obecność na kolarskim święcie jakim jest Giro d’Italia ! W tym roku również Giro zawita w okolice Lago di Garda, będziemy tam i podążymy za peletonem do Livignio dalej na Stelvio!

Formuła wyjazdu. Wyjazd składający się z dwóch części. Pierwsze 5 dni mieszkamy i jeździmy po słonecznym regionie Riva del Garda po najlepszych trasach szosowych. W tym również trasą zeszłorocznego Giro d’Italia którego metą było osławione Monte Bondone. Na ostatnie 3 dni przenosimy się do Livigno i Bormio gdzie będziemy świadkami po części dwóch etapów Giro 2024 – jeden z nich prowadzi przez Stelvio. Będziemy kibicować na tym słynnym podjeździe znanemu każdemu kolarzowi.  Odwiedzimy także inne kolarskie perełki znajdujące się w pobliżu. Wyjazd zadowoli rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz „troszkę” zapragnie zmęczyć się na podjazdach.

Zakwaterowanie. W Riva del Garda hotel apartamentowy posiada duży basen, w którym można się schłodzić po całodziennej jeździe. Ok.400m od jeziora. Apartamenty 4 – osobowe. Wyposażona kuchnia. W Livigno-Bormio mieszkamy w hotelu z wyposażoną kuchnią.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Podczas dnia, gdy jeździmy wystarcza baton, kanapka na drogę. Zatrzymujemy się na kawę i ciacho gdy tylko wypatrzymy jakąś kafejkę. Po powrocie można w swoich składach apartamentowych zrobić sobie wspólny posiłek lub udać się do restauracji. Wieczorem, kto ma ochotę to wychodzimy na lampkę wina, pizzę. Wtedy w większym gronie można porozmawiać na różne tematy… nie tylko rowerowe.


HOTEL

Program

Wyjazd z Polski z Węgierskiej Górki 14.05 wtorek o godz 21.00


Dzień 1 Dystans 56 km Przewyższenie: 720 m – Arco – Cavedine

Zaraz po przyjeździe należy trochę rozprostować kości po nocnej jeździe z Polski. Jedziemy wzdłuż rzeki Sarca, której trasa zawiedzie nas w okolice jeziora Cavedine. Troszkę wspinaczki po wschodnim brzegu akwenu i objedziemy dookoła to jedno z wielu jezior, których będziemy odwiedzać więcej podczas naszego pobytu. Powrót drugim brzegiem z świetną infrastrukturą stworzoną w tym regionie dla kolarstwa szosowego – rekonesans po okolicy.


Dzień 2 Dystans 90 km Przewyższenie 1950 m – Passo Ballino, Passo Durone

Dzisiaj Passo Ballino (755m), które stanie się naszym pierwszym łupem w drugim dniu naszego pobytu. Następnie podążymy do miasteczka Tione di Trento przez Passo Durone (1010m). Trasa Ragoli – Stenico którą pojedziemy zachwyci niejednego.


Dzień 3 W 2023 roku Riva del Garda gościła kolarzy 16 etapu Giro d’Italia, którzy kończyli swoje zmagania na Monte Bondone. Triumfował Joao Almeida, a zaraz za nim Geraint Thomas i Primoz Roglić. My pojedziemy jedną z poniższych opcji tras (wybór jest Twój) pokrywających się z trasą zeszłorocznego etapu Giro. Wszystkie prowadzą na metę pod Monte Bondone.

1 trasa: Giro classic – 138km  5360m

2 trasa: Giro giga – 108km  4380m

3 trasa: Giro mega – 71km  3120m

Możliwa także trasa o mniejszym przewyższeniu ustalona na miejscu na przykład wokół Monte Baldo


Dzień 4  Lago di Garda Tour Dystans 148km  Przewyższenie: 1140m 

Klasyczny objazd Jeziora Garda w stylu coffee ride. Jazda regeneracyjna po dniu poprzednim i włoskie miasteczka wokół jeziora pełne swoistego klimatu, który warto zobaczyć. Przejeżdżając przez Manerba del Garda na południowo-zachodnim brzegu jeziora powinniśmy zobaczyć już ekipy wielkiego Tour-u przygotowujące się do 15 etapu Giro który stąd startuje do Livigno następnego dnia


Dzień 5 Dystans 68 km Przewyższenie: 2360 m – Aprica – Livigno (Trepalle) Passo Eira

Jedziemy w Giro 2024!!! Wyjeżdżamy z Riva del Garda busem i meldujemy się w Aprica. Tutaj przesiadamy się na szosy i jedziemy ostatnie 68 km 15 etapu Giro, który wyruszy kilka godzin później z Mareba del Garda dając nam szanse dojechania do mety w Livigno na Passo Eira zanim pojawi się zwycięzca! Wcześniej podjazd na Passo Forcola od szwajcarskiej strony. Przeżyjemy to wszystko na żywo. Będą emocje i cała otoczka towarzysząca emocjom i atmosferze na mecie. Nocleg w Bormio.


Dzień 6  Dystans 82 km Przewyższenie: 2310m  Gavia – Torri di Fraele (Cancano)

Dzisiaj dzień przerwy w Giro. Dla nas jednak to kolejny dzień w którym poznamy znane z Giro perełki w okolicy Bormio. Wybierzemy się na Gavię i Passo Torri di Fraele (Cancano) dobrze znane miłośnikom kolarstwa. To miejsca, które notorycznie są zdobywane przez amatorów jak i są miejscem treningów dla teamów często mających bazę wypadową w tym regionie.


Dzień 7 Dystans 93 km Przewyższenie: 3400 m – Stelvio

Dzisiaj znowu towarzyszymy kolarzom z Giro na trasie 16 etapu, którzy wyruszą z Livigno i pojadą przez Bormio na Stelvio, aby finiszować w Santa Christina/Val Gardena. My wyruszymy na Stelvio zanim pierwsi kolarze zaczną 20km podjazd od Bormio. Kto pierwszy z kolarzy pojawi się na Stelvio??? My już z tam będziemy czekać! Potem ruszymy za peletonem do Prato. Tam po posiłku zaczniemy tym razem 24km podjazd powrotny na Stelvio. Nocleg w Bormio.

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Bezpłatna opcja pozostawienia swojego samochodu w miejscu wyjazdu w Węgierskiej Górce.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

GARDA „Giro d’Italia” STELVIO
Data Termin: 15 - 22 maja 2024 20240515 20240522
Miejsce Miejsce: Riva del Garda - Livigno - Bormio
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2850 zł PLN 2850 20240515

Riva del Garda - Livigno - Bormio Riva del Garda - Livigno - Bormio
Wyjazd szosowy na kolarskie święto - Giro d'Italia, które zawita nad Lago di Garda w maju. Spędzimy tydzień na kolarskich szosach Trentino, które w pełni zasługuje na umiejscowienie 16 etapu Giro. Podczas tego tygodnia zjeździmy najlepsze miejscówki w regionie i pokibicujemy kolarzom Big Tour na podjeździe Monte Bondone. Czeka nas kolarska uczta. Poczuj ten klimat z nami!

Warunki

Cena obejmuje:

 • noclegi w hotelu apartamentowym
 • opiekę przewodnika
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia (możliwość wykupienia śniadań w hotelowej restauracji  – 11 €)

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 645 km
 • Przewyższenie całkowite: 15000 m
 • Śr. dystans dzienny: 92 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 2142 m

Zalecenia:

 • Kaseta: 10 – 32z

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Opcje tras Giro d'Italia z 2023 roku - Dzień 3

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]