• Dołącz do nas!

Dolomity MTB

Opis wyjazdu

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę i zobaczyć piękno regionu Dolomitów. Każdy kto chce poznać piękne trasy w Dolomitach niejednokrotnie będące areną dla największego spektaklu MTB jakim jest HERO Dolomites powinien tutaj przyjechać. Spokojnie pokonujemy podjazdy i delektujemy się otaczającą nas rzeczywistością, która zachwyca zarówno przyrodniczo jak i mentalnie, gdy przyspiesza nam tętno.

Zakwaterowanie. Hotel apartamentowy posiada basen, w którym można się schłodzić po całodziennej jeździe. Apartamenty 4-osobowe. Skromna, ale wyposażona kuchnia. Mieszkamy w Penia – przysiółku Canazei. Małe miasteczko z uroczą architekturą, swojskim klimatem i wspaniałymi mieszkańcami. Lubimy tam wracać!

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Można częściowo zabrać z Polski. Ale także jest tu hotelowa restauracja serwująca pyszną pizzę i inne smakołyki kuchni włoskiej.


HOTEL

Program

Wyjazd z Polski 10.07 (środa) w godzinach wieczornych. Powrót 18.07 (czwartek) w godzinach wieczornych.


Dzień 1 Dystans: 21 km Przewyższenie: 450 m   Canazei

W dniu przyjazdu rozruch z rundką do Canazei. Zapoznanie z najbliższą okolicą.


Dzień 2 Dystans: 48 km Przewyższeni: 1790 m.   Passo Duron

Duron to piękna dolina z licznymi starorzeczami, pastwiskami i skałkami. Pierwsze dłuższe spotkanie z Dolomitami rozpoczynamy wędrówką przez dolinę na przełęcz o tej samej nazwie. Im wyżej tym piękniej! Zjedziemy do Val Gardeny, miasteczka znanego z Hero Dolomites. Posilimy się co nie co i zaczniemy podjazd na Passo Sella z którego prowadzi świetna trasa do Canazei i naszego hotelu.


Dzień 3 Dystans: 65 km Przewyższenie: 600m + gondola.  Sella Ronda

Sella Ronda to klasyk Dolomitów. Podążymy po części trasą HERO Dolomites wspierając się kolejkami gondolowymi.(karnet na wszystkie wyciągi w tym dniu – 51 euro) Bez nich musielibyśmy osiągnąć ponad 4000m przewyższenia. Wersję bez gondoli polecamy biorąc udział w corocznych czerwcowych zawodach odbywających się w Val Gardena lub w Beskidach (Hero Beskidy by Rysianka Team) Wspaniała trasa po najpiękniejszych szlakach i miejscach w tej części Dolomitów. Spędzimy długi dzień wśród strzelistych szczytów Sella Group.


Dzień 4  Dystans: 22km Przewyższenie: 390m + gondola.  Viel del Pan

Dzisiaj głównym bohaterem będzie Masyw Marmolada, który będzie nam towarzyszył podczas przemierzania zacnego singla Viel del Pan. To jeden ze „smaczków” który uważam za konieczny do zobaczenia przez naszych uczestników wyjazdu. Na Col de Rossi (2382m) dostaniemy się kolejką, aby na świeżo delektować się tym co tam zobaczymy. Stąd prowadzi 6km singiel trawersujący stoki m.in. Sass Ciapel (2557m) który doprowadzi nas do Porta Vescovo (2478m) na łyk dobrej kawy i ciacho. Przyda się trochę kalorii przed dalszą drogą do Rifugio Padon i dalej do Lago di Fedaia.


Dzień 5 Dystans: 40 km Przewyższenie: 1000 m + gondola. Sassalungo

Sassalungo (3181m) to w tłumaczeniu „długa skała”… i jakże piękna, zwłaszcza od wschodniej strony. Objedziemy ją dookoła, przyglądając się z bliska monumentowi. I znowu udogodnimy sobie pierwszą część, wspierając się kolejką. (chętni oczywiście mogą cisnąć od dna doliny + 900m przewyższenia). Zjazd singlem z Col Rodella (2484m) do „pajęczyny” szutrowych dróg. Wybierzemy jedną z nich, aby okrążyć „długą skałę” i dotrzeć na Passo Duron i Canazei.


Dzień 6 Dystans: 35km Przewyższenie: 1050m. Val Jumela

Przyjemna wycieczka przez Val di Fassa do jednej z dolin. Szutrowa ścieżka zaprowadzi nas do Baita Cascate z którego chętni mogą dalej kontynuować jazdę przez Passo di San Nicolo (2320m) do Penia (wypych ok 20min). Osoby czujące dotychczasowy komfort jazdy wracają tą samą drogą 46km/600m


Dzień 7 Dystans: 54km Przewyższenie: 1580 m – Vajolet

Poznajemy kolejne doliny i szlaki prowadzące nas do zaczarowanych miejsc w Dolomitach. W ostatnim dniu podjedziemy jeszcze nad Lago di Fedaia, aby pożegnać się z tym regionem… do następnego razu. Przecież tyle jeszcze jest tu do odkrycia!


*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Info dodatkowe

Jeździmy w grupie z przewodnikiem. Dostosowujemy tempo do kondycji uczestników. Jest czas na przerwę i posiłek w trakcie wycieczki. Prowiant zabieramy do plecaka, ale w przydrożnych restauracyjkach można się również posilić. Jest czas na odpoczynek i chwilę relaksu na podziwianie okolicznych krajobrazów ze strzelistymi graniami Dolomitów w tle.

Uczestnicy chcący spędzić czas na zabawie w Bike Parku będą mogli nacieszyć się tamtejszymi trasami zjazdowymi enduro Fassa Bike Park

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Dolomity MTB
Data Termin: 11 - 18 lipca 2024 20240711 20240718
Miejsce Miejsce: Dolomity
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2990 zł PLN 2990 20240711

Dolomity Dolomity
Dolomity to jedno z najpiękniejszych miejsc, które odwiedzamy podczas wyjazdów. Piękne doliny, wymagające przełęcze i ścieżki wokół masywu Sella Ronda zostają we wspomnieniach na zawsze. Passo Pordoi, Arabba, Val di Fassa, Marmolada i inne miejsca czekają na Was, Aktywny wypoczynek w takim miejscu zachwyca i sprawia, że poczujesz inny wymiar kolarstwa górskiego. Moc doznań wizualno - krajobrazowych sprawi, że będziecie chcieli tu powracać co roku. Będziemy przemierzać i odkrywać zakątki Dolomitów, które wprawią Was w niesamowity zachwyt.

Warunki

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży / rowerów
 • zakwaterowanie w hotelu apartamentowym
 • ślady gpx na trasy
 • opłatę klimatyczną
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP
 • opiekę przewodnika

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • biletów na wyciągi

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).