• Dołącz do nas!

ALPY Stelvio – Szosa

Opis wyjazdu

Passo Stelvio / Passo Gavia / Passo Mortirolo / Passo Tonale / Passo Torri di Fraele / Passo Forcola / Passo Foscagno / Passo Bernina / Bormio 2000 /

 

Wyjazd przeznaczony dla amatorów kolarstwa szosowego w odmianie górskiej. Mieszkamy w Bormio, które jest świetnym miejscem wypadowym na kolarskie trasy i już nie raz było świadkami zmagań kolarzy podczas Giro d’Italia. W okolicach Bormio trenuje wielu znakomitych grup kolarskich. To będzie prawdziwa włoska przygoda na szosie! Tempo dostosowujemy do grupy. Robimy od 60km – 120 km dziennie. Jeżeli będą mocniejsi zawodnicy to wtedy dzielimy się na grupy. Na pewno po powrocie noga będzie wzmocniona, a doznania widokowo-estetyczne długo zapadną w pamięć.

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę i zobaczyć piękno regionu w tej części Dolomitów. Wyjazd zadowoli rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz „troszkę” zapragnie zmęczyć się na podjazdach.

Zakwaterowanie. Mieszkamy w Bormio w hotelu apartamentowy, dwa apartamenty po 4 osoby. W apartamencie znajduje się wyposażona kuchnia, łazienka i pralka. Duży market spożywczy, bar, i kafejka znajdują się w odległości 300m.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Podczas dnia, gdy jeździmy wystarcza baton, kanapka na drogę. Zatrzymujemy się na kawę i ciacho gdy tylko wypatrzymy jakąś kafejkę. Po powrocie można w swoich składach apartamentowych zrobić sobie wspólny posiłek lub udać się do restauracji. Wieczorem, kto ma ochotę to wychodzimy na lampkę wina, pizzę. Wtedy w większym gronie można porozmawiać na różne tematy… nie tylko rowerowe. Produkty spożywcze można również zabrać z Polski i z nich przygotowywać posiłki.


HOTEL

Program

Wyjazd z Węgierskiej Górki 19.07 piątek wieczorem


Dzień 1 Dystans 42 km Przewyższenie: 1050 m – Cancano

Zaraz po przyjeździe należy trochę rozprostować kości po nocnej jeździe z Polski. Pojedziemy przez Passo Torri di Fraele do Lago di Cancano, nad którym ostatnio w 2020 roku rozgrywano finisz podczas 18 etapu Giro d’Italia. Wtedy Jai Hindley (aus) przekroczył linię mety jako pierwszy. Trasa w sam raz na rozgrzewkę przed tym co nas czeka w kolejnych dniach.


Dzień 2 Dystans 106 km Przewyższenie: 3330 m – Stelvio

Stelvio to kultowa przełęcz któryą można się zachwycić. Nie jest trudna dla średniozaawansowanego kolarza amatora. Podjazd od Bormio 20km/1400m którym rozpoczniemy uważam za bardziej interesujący, aczkolwiek podjazd od Prato 24km/1800m również daje satysfakcje. Tym bardziej, że w ciągu jednego dnia robimy obydwa. Można oczywiście jeszcze zaatakować z trzeciej strony w tym samym dniu, od Santa Maria (sui) – to dla chętnych. Myślę, że dwa podjazdy będą wystarczające.


Dzień 3 Dystans 124 km Przewyższenie: 2750 m – Forcola

Z Bormio skierujemy się w stronę Livigno. Pierwsza przełęcz to Foscagno (2291m) po której będzie krótki zjazd. Wspinamy się jeszcze trochę na Passo Eira (2209m)  w miasteczku Trepalle i dalej zjazd do Livigno. Stąd zaczynamy podjazd na Passo Forcola (2315m), które znajduje się na granicy ze Szwajcarią. Stąd czeka nas piękny zjazd do Tirano z niewielkim wypłaszczeniem przy Lago Paschiavo. Obiadek w lokalnym barze i dalej przez liczne sady owocowe do Bormio.


Dzień 4 Dystans 30-50km Przewyższenie: 300-500 m – Bormio

Dzień regeneracji. Kto co lubi? Krótka jazda po okolicy – rasę ustalamy na miejscu. Popołudniu jedziemy na termy i relaksujemy się przed kolejnymi dniami jazdy.


Dzień 5 Dystans 137km Przewyższenie: 3160 m – Mortirolo

Zanim rozpoczniemy podjazd na Mortirolo (1852m) od Mazzo di Valtelina robimy 30km rozgrzewki przed tym jednym z najbardziej rozpoznawalnych podjazdów w kolarskim świecie. Dł 12km, śr. nachylenie 10,9%. przewyższenie 1306m. Następnie podążymy do miejscowości Aprica, rozpoczynając drugi podjazd tego dnia, również dobrze znanego – St.Cristine (1437m). Zjazd do Tirano.


Dzień 6 Dystans 105 km Przewyższenie: 3220 m – Gavia-Tonale

Gavia (2621m) to obowiązkowy punkt na naszej mapie podczas wyjazdu do Bormio. Nie tylko ze względu na jego sławę dzięki Giro, ale to moja subiektywna ocena, że jest najbardziej spektakularny i bardziej kameralny i intymny niż pozostałe, które odwiedzamy na wyjeździe. No cóż… sprawdzicie to sami podjeżdżając go z jednej i drugiej strony. W gratisie podjazd na Passo Tonale, gdzie zrobimy przerwę obiadową.


Dzień 7 Dystans 90 km Przewyższenie: 1920m – Bernina

Jazdę rozpoczynamy tym razem z Passo Focagno na którą dotrzemy busem. Stąd pojedziemy znanym nam już odcinkiem w stronę Passo Forcola, a po szwajcarskiej stronie odbijemy na Passo Bernina (2328m). Kolejna piękna przełęcz i widok na Piz Bernina (4049m) z jego majestatycznym lodowcem. Najwyższy szczyt Alp Wschodnich prezentuje się wspaniale. Powrót tym samym odcinkiem trasy, prosto do Bormio.

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Na codzienne jazdy kręcimy w grupie, na podjazdach zapewne będą przetasowania i rozrywanie naszego peletonu. Czekamy na przełęczach i zjeżdżamy razem. W zależności o kondycji uczestników, możemy dobierać się i jeździć w osobnych zespołach. Każdy będzie usatysfakcjonowany i z pewnością wzmocni nogę.

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Wyjazd z Polski 07.07 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 15.07 (sobota) w godzinach wieczornych.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

ALPY Stelvio – Szosa
Data Termin: 20 - 27 lipca 2024 20240720 20240727
Miejsce Miejsce: Bormio, Włochy
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3100 zł PLN 3100 20240720

Bormio, Włochy Bormio, Włochy
Bormio i okolice to mekka treningowa dla kolarzy szosowych. Wszyscy najwięksi: Majka , Ackerman, czy Sagan korzystają z dobrodziejstw tego miejsca podczas przerw w wielkich tourach. Piękne przełęcze czekają na Ciebie. Sprawdź się na tych samych trasach co Twoi idole. Kultowe podjazdy, gorąca kolarska atmosfera i jazda w okolicach Bormio to gwarancja dobrze spędzonego tygodnia w regionie Alta Valtellina. Przez ten tydzień zaliczysz podjazdy na Passo Stelvio, Gavia, Mortirolo, Foscagno, Lago di Cancano, Passo Eira, Passo Umbrail.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w pensjonacie
 • ślad tras; gpx
 • opiekę przewodnika
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 654 km
 • Przewyższenie całkowite: 15930 m
 • Śr. dystans dzienny: 93 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 2275 m

Zelecenia:

 • Kaseta – 32z

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]