• Dołącz do nas!

Alpy Julijskie + Zoncolan i Grossglockner

Opis wyjazdu

Alpy Julijskie na pograniczu Słowenii, Włoch i Austrii to miejsce ukochane przez rowerzystów. Głównie szosowcy odwiedzają region Kranjskiej Gory, aby stąd rozpoczynać swoje codzienne jazdy po tych przepastnych alpejskich trasach. Wyjazd ten jest dedykowany osobom, które lubią górskie trasy, podjazdy i piękne widoki. Jeżeli interesujesz się kolarstwem to zapewne znane Ci są takie miejsca jak Mangart, Vrsić,  Zoncolan, Grossglockner, Hochtor, Edelwaissspitze. Pojedź z nami i sprawdź na własnej skórze jakie doznania mogą zaoferować? Jeździmy turystycznie w swoim tempie. Cieszymy się miejscem i wysiłkiem który nas prowadzi na przełęcz którą zdobywamy. Rower to relaks, a ludzie wokół to kolarska rodzina nadająca na tych samych falach pełnych pozytywnych wibracji.

Formuła wyjazdu. Wyjazd szosowy na którym pokażemy Ci najpiękniejsze miejsca do jazdy w regionie Triglavskiego Parku Narodowego Słowenii i nie tylko. Mieszkamy pierwsze 5 dni w  Kranjska Gora i stąd wyruszamy na codzienne trasy. Kolejne 2 dni spędzimy w Zell am See z którego będziemy mieli przyjemność jazdy po Grossglocknerstrasse. Wyjazd zadowoli rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz troszkę zapragnie zmęczyć się na podjazdach. Początkujący rowerzyści szosowi świetnie mogą tutaj rozpocząć swoją przygodę w Alpach.

Zakwaterowanie. Kranjska Gora  (5dni) – Hotel, pokoje 3 – osobowe. Zell am See (2dni) – Pensjonat pokoje 2-3 osobowe.

Wyżywienie. Pełne wyżywienie. Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.


HOTEL

PROGRAM

Mangratsko Sedlo / Vrsić / Wurzen Pass / Zoncolan / Hochtor – Grossglocknerstrasse / Edelwaisspitze / Sella Carnizza / Sella Nevea / Passo del Predil /


Wyjazd z Węgierskiej Górki 6.08 (wtorek) o godz. 4.00. Powrót 13.08 (wtorek) popołudniu. Możliwość pozostawienia prywatnego samochodu na zamkniętej posesji podczas wyjazdu.


Dzień 1 Dystans 30 km Przewyższenie: 560 m. Planica – Wurzen Pass

Po przyjeździe około 14.00 zrobimy trasę pod skocznię w Planicy i podjedziemy Wurzen Pass (1073m) przełęcz na granicy z Austrią.


Dzień 2 Dystans 113 km Przewyższenie 1710 m. Jezioro Bled

Dzisiaj właściwie to odwiedzimy dwa jeziora Bohinjsko i Bled. Pojedziemy przez Triglavski Park Narodowy delektując się jego krajobrazami i interwałami na pokonywanej trasie. Jezioro Bled to pocztówkowy „cukierek” Słowenii. Przerwa na kąpiel z widokiem na wysepkę z kościółkiem dobrze nam zrobi przed dalszą jazdą.


Dzień 3 Dystans 117 km Przewyższenie 3200 m.  Mangart

Klasyk szosowy, który umiłowali sobie kolarze doceniający mnogość doznań jakich można tutaj doświadczyć. Sprawdzimy czy podobnież będzie z nami. Najpierw Vrsić (1611m) który potraktujemy jako rozgrzewka przed głównym daniem dnia. Mangart wznosi się nad Parkiem Triglav na wysokości 2679m. My dotrzemy na ok 2010m, ale sądzę, że to wystarczy aby nacieszyć się wszystkim tym czego doświadczymy. Zarówno fizycznie jak i mentalnie.


Dzień 4  Dystans 81 km Przewyższenie 1130 m. Villach

Regeneracyjna jazda do Tarvisio i dalej do Villach. Spokojne kręcenie asfaltowymi ścieżkami rowerowymi. W Villach przystanek na przekąskę… i czeka nas tylko jeden podjazd w tym dniu na Wurzen Pass, który podjeżdżaliśmy w pierwszym dniu z drugiej strony.


Dzień 5 Dystans 95 km Przewyższenie: 2320 m – Bovec

Podjedziemy busem do miasta Bovec. Stąd zaczniemy pętlę. Bardzo przyjemny podjazd do Carnizza trawersujący zbocze doliny. Z drugiej strony zjedziemy do doliny rzeki Fella i znanego szlaku rowerowego Alpe Adria po włsokiej stronie. Tutaj świetna restauracyjka w które serwują wyśmienitego kurczaka z frytkami. Przyda się wzmocnienie przed drygą częścią dzisiejszej wyprawy. Czeka nas podjazd na Sella Nevea (1195m). Chwila wytchnienia przy Lago di Predil i ostatnia „hopka” przed zjazdem do Bovec.


Dzień 6  Dystans 58 km Przewyższenie: 1520 m. Zoncolan  

Zoncolan podjeżdżamy od Ovaro tak jak to robił Christopher Froom w 2018r podczas 14.etapu Giro d’Italia. Ten podjazd należy do kultowych ścianek wplatanych w scenariusz tego Wielkiego  Tour-u. (ostatnio w 2021r) Startujemy z Villa Santina i po 10km atakujemy Zoncolan, każdy w swoim tempie… byle do celu! Jak miniesz pierwszy tunel to wiedz, że jest już dobrze. Po drodze pozdrawiają nas umieszczone na zakrętach sylwetki ze zdjęciami „Wielkich” kolarzy –  powinieneś ich rozpoznać.


Dzień 7 Dystans 87 km Przewyższenie: 3360 m. Grossglockner

Czy coś z punktu widzenia kolarskiego w Grossglocknerstrasse jest coś szczególnego? Dosyć mocno oblegane miejsce przez zmotoryzowanych i jedna droga bez większych opcji na lokalne odbicia w sąsiednie doliny. Ale dlaczego niemielibyśmy tego sprawdzić na własnej skórze? Dzisiejsza trasa to swoisty łańcuszek korali. Po drodze koraliki takie jak: Edelwaisspitze (2571m), Hochtor Pass (2504m), Nationalparkplatz (2369m) z widokiem na lodowiec Grossglockner. Droga powrotna odwraca kolejność pokonywanych miejsc i kończy naszą przygodę z Alpami Julijskimi, Karnickimi i Wysokimy Taurami do których na koniec zawędrowaliśmy.

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Alpy Julijskie + Zoncolan i Grossglockner
Data Termin: 6 - 13 sierpnia 2024 20240806 20240813
Miejsce Miejsce: Kranjska Gora - Zell am See
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania i obiado-kolacje
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3750 zł PLN 3750 20240806

Kranjska Gora - Zell am See Kranjska Gora - Zell am See
Alpy Julijskie w Słowenii uchodzą za jedne z najwdzięczniejszych miejsc, które każdy kolarz powinien zobaczyć. Świetne trasy pośród Triglavkiego Parku Narodowego dają wiele radości. Zarówno Przełęcz Vrsić jak i Mangrat to perłki tutejszych tras. Podczas tygodniowego pobytu będziemy w trzech krajach: Słowenii, Austrii i Włoszech. Czekają Cię klasyki podjazdów znanych z Giro, a także wspaniała trasa pod Grossglockner - najwyższego szczytu Austrii.

Warunki

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym busem
 • transport rowerów i bagaży samochodem
 • transfery na miejscu
 • hotel ALPINA – pokoje 3-osobowe – 5 nocy w Kranjska Gora
 • pensjonat  – 2 noce w Zell am See
 • śniadania i obiadokolacje
 • zaplanowane trasy (pliki gpx)
 • opłatę klimatyczną
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP
 • wyjazd w kameralnej grupie do 8 uczestników
 • opiekę przewodnika

Cena nie obejmuje:

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 582 km
 • Przewyższenie całkowite: 13820 m
 • Śr. dystans dzienny: 83 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1975 m

Zalecenia:

 • Kaseta 10 – 32z

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]