• Dołącz do nas!

Portugalia Algarve

INFORMACJE

Wycieczka oparta na słynnej trasie rowerowej i pieszej Via Algarviana, w regionie Algarve na południu Portugalii. Spektakularne widoki, doskonały szuter, uśmiechnięci ludzie dookoła, doskonałe jedzenie i wspaniała gościnność sprawiają, że jest to wycieczka, której nie można przegapić! Nasza pielgrzymka ze wschodu na zachód rozpoczyna się w miejscowości Tavira w pobliżu granicy z Hiszpanią. Perfekcyjne szlaki szutrowe przez gęste lasy sosnowe i eukaliptusowe rozpoczynają jazdę, zanim wyruszymy w góry Monchique, gdzie stopniowo zaczynamy czuć słoną bryzę Oceanu Atlantyckiego, która przywita nas na ostatnich etapach.

Formuła wyjazdu. Wyjazd ma charakter jazdy etapami z jednego miejsca do drugiego. Wyjazd idealny dla roweru typu GRAVEL… i MTB i E- Bike ze względu na nawierzchnię po której będziemy się przemieszczać. Szutry, asfalty i polne bezdroża. Podczas codziennych tras jedzie z grupą przewodnik, uczestnicy otrzymują także track-ki gpx z trasami. Towarzyszy nam samochód techniczny. Drugi przewodnik – kierowca pełni rolę zabezpieczenia w razie różnych nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić na trasie (sprzętowe, czy też kondycyjne uczestników) W busie wieziemy rzeczy osobiste uczestników, bagaże. Kierowca również na koniec dnia podjeżdża do hotelu w którym mamy nocleg i załatwia sprawy kwaterunkowe. Na rowerze podczas kolejnych etapów jeździmy na lekko, bez plecaków, nerek, chyba że ktoś uwielbia. Rowery zabieramy z Polski, jadą na specjalnie przystosowanej przyczepie.

UWAGA! Twój rower oraz bagaż jedzie z Polski busem. Dostarczasz nam osobiście do Węgierskiej Górki do dnia 16.10

Podróż samolotem. Linie lotnicze RAYANAIR/WIZZAIR cena biletu ok. 700zł

Wylot z Polski: Kraków w sobotę 19.10 godz. 6:20  – Faro godz. 15:20 (przesiadka – Barcelona)

Wylot z Portugalii: Faro w sobotę 26.10 godz. 14:00 – Warszawa godz. 22:40 (przesiadka – Mediolan)

Jeżeli pojawią się loty bezpośrednie w tym terminie +/- 2 dni to poinformujemy, wtedy będzie korekta daty wylot/przylot

Proszę kupować bilety lotnicze po potwierdzeniu, że wyjazd się odbędzie – minimum 8 osób.

Podróż busem. Jeżeli jest w Tobie tyle wytrwałości i chęci do długiej podróży przez całą Europę ok 3200km (ok 40 godzin) to zapraszam do wspólnej jazdy – dopłata za dodatkowe 2 noclegi na trasie podczas jazdy busem – 600 zł –  Wyjazd z Polski w dn 17.10 (czwartek)

 


Zakwaterowanie – 7  noclegów. Nocujemy w hotelach i pensjonatach 3 i 4 – gwiazdkowych. Pokoje 2 i 3 osobowe.


Wyżywienie. Śniadania są wliczone w cenę wyjazdu. W zależności od miejsca w którym się kwaterujemy będą głównie w formie bufetu. Podczas pokonywania tras, w ciągu dnia robimy przerwy na przekąskę, kawę, ciacho, czy obiad. Hotele i pensjonaty które rezerwujemy mają zwykle swoje restauracje w których możemy zjeść kolację. Również ich lokalizacja w miasteczkach sprawia, że niedaleko znajdują się wyśmienite lokalne restauracje.


HOTELE

PROGRAM

Dzień 1 Dystans 60 km Przewyższenie: 440 m – Tavira

W poniedziałek zaczynamy naszą rowerową przygodę z Portugalią. Jedziemy do miasteczka Tavira. Skąd udamy się wybrzeżem nad Atlantyk. Odwiedzimy „Cmentarzysko kotwic na wyspie o tej samej nazwie co miasteczko. Legendarne miejsce na plaży Barril usłane setkami kotwic które symbolizują upadek tradycyjnego połowu tuńczyka w tym regionie… ciekawe miejsce! Piszczysta plaża – pierwsze spotkanie z Wszechoceanem.


Dzień 2 Dystans 70 km Przewyższenie: 920 m – Sao Bartolomeu

Czas na wycieczkę w głąb lądu. Czekają nas szutrowe trasy wijące się wokół niewielkich wzniesień. Spotkamy na swojej drodze małe wioski i będziemy kilkukrotnie jechać szlakiem Via Algarviana, który od setek lat przemierzają piechurzy, a od niedawna rowerowi zapaleńcy. Nocleg w malowniczych okolicznościach przyrody z dala od zgiełku wielkich miast.


Dzień 3 Dystans 78 km Przewyższenie: 1660 m – Aljezur

W drodze na wybrzeże Atlantyku w okolicy miasteczka surferów Aljezur gdzie się zatrzymamy na nocleg będziemy przemierzać wcześniej wzniesienia Monchique. Gdy już będziemy czuć powiew oceanu, zawitamy na plażę Arrifana w Aljezur. Tutaj szutrowe szlaki co raz częściej będą przybierały postać piaszczystych duktów przez które będziemy się przemieszczać z większym lub mniejszym trudem.


Dzień 4 Dystans 71 km Przewyższenie: 690 m – Sagres

Etap podróży ze wspaniałymi widokami na ocean i długim pasem doskonałego szutru przecinającego interior pomiędzy Aljezur i Sagres. Rozległy obszar, w którym nie ma miast ani ludzi, a także idealne miejsce do korzystania z mniejszej zębatki kasetowej. Po dotarciu do Vila Do Bispo ponownie zaczynamy kierować się w stronę Oceanu, trasa wiedzie przez idylliczne plaże i już na horyzoncie widok na najbardziej wysunięty na południe punkt Portugalii – Przylądek Św Wincentego. Naszym celem jest przepiękne miasto surferów Sagres.


Dzień 5 Dystans 70 km Przewyższenie: 710 m – Benagil

Jedziemy na wschód, gdzie czekają nas klifowe wybrzeża kolejnych miasteczek Lagos i Portimao. Zobaczymy falujący ocean, którego widok i odgłos będzie nam towarzyszył prze cały dzień rowerowej wędrówki. W porcie koniecznie zatrzymamy się na świeżą rybkę. Dorsz i tuńczyk w tym regionie smakuje znaczenie pyszniej od tego co na oferują nam rodzime markety. Świeżo złowione krewetki i soczyste ośmiorniczki to codzienność w kuchni regionu Algarve.


Dzień 6 Dystans 64 km Przewyższenie: 430 m – Faro

Zaraz po wyjeździe z hotelu skierujemy się na plażę Benagil, skąd na kajakach popłyniemy do słynnej pięknej jaskini o tej samej nazwie. Cud natury jaki wyrzeźbił ocean z pomocą wiatru i słońca. Następnie obieramy kierunek na Faro – stolica regionu jest miastem w dużej mierze lokalnym, co oznacza, że ​​nie zostało jeszcze zdominowane przez kurorty. Jest tutaj bardzo kameralnie, przyjaźnie, uroczo.  Do miasteczka wjedziemy od zachodu podziwiając lagunę Ria Formosa z jej bezludnymi wyspami, wyjątkową przyrodą, tradycyjnymi wioskami i eko-szykowną atmosferą. Koncert muzyki „Fado” przy wyśmienitej kolacji będzie bardzo dobrym pretekstem do pożegnania się z Portugalią i zakończeniem naszej rowerowej przygody…hmmm.


Dzień 7 Pożegnania z Algarve

Koniec naszej wędrówki po Algarve, czas wracać do domu, do Polski.


 

 *Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Wyjazd będzie potwierdzony gdy zgłosi się 8 uczestników.

Szczegóły wyjazdu

Portugalia Algarve
Data Termin: 19 - 26 października 2024 20241019 20241026
Miejsce Miejsce: Algarve
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Pensjonaty i hotele
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 4990 zł PLN 4990 20241019

Algarve Algarve Portugalia
Region Algarve w południowej Portugalii - być może najlepsza jazda po szutrze w Europie! Od granicy z Hiszpanią przez góry Monchique i spektakularne zakończenie na klifach wysoko nad Oceanem Atlantyckim. Na południu Portugalii znajdziesz jedne z najlepszych tras do jazdy na Twoim gravelu w Europie. Dołącz do nas w tym szutrowym raju, aby przeżyć niezapomniane chwile i jedną z najlepszych Twoich przygód rowerowych jaka Ci się właśnie nadarza.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • śniadania
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • opieka przewodnika
 • transfery komfortowym busem
 • wsparcie samochodu technicznego
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • biletów lotniczych – BILETY proszę zarezerwować i kupić we własnym zakresie
 • dostarczenia i odbioru roweru+bagażu do miejsca wyjazdu busa

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 7 dni
 • Na rowerze: 6 dni
 • Dystans całkowity: 426 km
 • Przewyższenie całkowite: 5050 m
 • Śr. dystans dzienny: 71 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 841 m

Zalecane:

 • opony: 700 x 38 – gravel
 • opony: każde – mtb
 • napęd: 38T x 11-42
 • rekomendujemy minimalne przełożenie 0,90 przy użyciu tarczy 38T × 42 tylnego koła zębatego (lub odpowiednika). Sprawdź swoje przełożenia na www.bikecalc.com/gear_ratios.

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]