• Dołącz do nas!

Portugalia Algarve

INFORMACJE

Wycieczka oparta częściowo na słynnej trasie rowerowej i pieszej Via Algarviana, w regionie Algarve na południu Portugalii. Spektakularne widoki, doskonały szuter, uśmiechnięci ludzie dookoła, doskonałe jedzenie i wspaniała gościnność sprawiają, że jest to wycieczka, której nie można przegapić! Nasza pielgrzymka z północy na południe rozpoczyna się pod Liszboną a kończy w Sagres dawnym porcie i miejscu gdzie Henryk Żeglarza tworzył szkołę morską kształcąc późniejszych odkrywców dalekich lądów. Perfekcyjne szlaki szutrowe przez gęste lasy sosnowe i eukaliptusowe rozpoczynają jazdę, zanim wyruszymy w góry Monchique, gdzie stopniowo zaczynamy czuć słoną bryzę Oceanu Atlantyckiego, która przywita nas w połowie drogi do Sagres.

Formuła wyjazdu. Wyjazd ma charakter jazdy etapami z jednego miejsca do drugiego. Wyjazd idealny dla roweru typu GRAVEL… i MTB i E- Bike ze względu na nawierzchnię po której będziemy się przemieszczać. Szutry, asfalty i polne bezdroża. Podczas codziennych tras jedzie z grupą przewodnik, uczestnicy otrzymują także track-ki gpx z trasami. Towarzyszy nam samochód techniczny. Drugi przewodnik – kierowca pełni rolę zabezpieczenia w razie różnych nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić na trasie (sprzętowe, czy też kondycyjne uczestników) W busie wieziemy rzeczy osobiste uczestników, bagaże. Kierowca również na koniec dnia podjeżdża do hotelu w którym mamy nocleg i załatwia sprawy kwaterunkowe. Na rowerze podczas kolejnych etapów jeździmy na lekko, bez plecaków, nerek, chyba że ktoś uwielbia. Rowery zabieramy z Polski, jadą na specjalnie przystosowanej przyczepie.

UWAGA! Twój rower oraz bagaż jedzie z Polski busem. Dostarczasz nam osobiście do Węgierskiej Górki do dnia 14.10

Podróż samolotem. Linie lotnicze RAYANAIR cena biletu w dwie strony ok. 1000zł

Wylot z Polski:

Warszawa (Modlin) czwartek 17.10 godz. 11:20  – Lisbona godz. 14:35 

Lisbona w czwartek 24.10 godz. 15:00 – Warszawa (Modlin) godz. 20:00

—————————————————————————————————–

Kraków czwartek w dn 17.10 godz. 5:45  – Lisbona godz. 8:50

Lisbona czwartek 24.10 godz. 9:15 – Kraków godz. 14:00

Bilety lotnicze należy kupować po potwierdzeniu, że wyjazd się odbędzie – minimum 8 osób i na 30 dni przed datą wyjazdu.

Jeżeli na wyjazd zapiszą się osoby zarówno lecące z Warszawy i z Krakowa wtedy z uwagi na rozbierzność godzin lotów czekamy na drugi przylot. Wtedy jest możliwość zwiedzenia stolicy Portugalii Lisbony. Na powrocie taka sama sytuacja.

Podróż busem. Jeżeli jest w Tobie tyle wytrwałości i chęci do długiej podróży przez całą Europę ok 3200km (ok 40 godzin) to zapraszam do wspólnej jazdy – dopłata za dodatkowe 2 noclegi na trasie podczas jazdy busem – 600 zł –  Wyjazd z Polski w dn 17.10 (czwartek)

 


Zakwaterowanie – 7  noclegów. Nocujemy w hotelach i pensjonatach 3 i 4 – gwiazdkowych. Pokoje 2 i 3 osobowe.


Wyżywienie. Śniadania są wliczone w cenę wyjazdu. W zależności od miejsca w którym się kwaterujemy będą głównie w formie bufetu. Podczas pokonywania tras, w ciągu dnia robimy przerwy na przekąskę, kawę, ciacho, czy obiad. Hotele i pensjonaty które rezerwujemy mają zwykle swoje restauracje w których możemy zjeść kolację. Również ich lokalizacja w miasteczkach sprawia, że niedaleko znajdują się wyśmienite lokalne restauracje.


HOTELE

PROGRAM

Dzień 1 – Lizbona – Porto Covo   Dystans 27 km Przewyższenie: 170 m 

Zabieramy Cię z lotniska w Lizbonie i jedziemy do oddalonego o niecałe dwie godzinki jazdy busem Porto Covo. Po odświeżeniu się i przebraniu wyruszymy na małą przejażdżkę po okolicy wzdłuż wybrzeża Atlantyku


Dzień 2 Klifem nad Atlantykiem    Dystans 107 km Przewyższenie: 1000 m 

Spektakularna przejażdżka po klifach wysoko nad Oceanem Atlantyckim przez wioski rybackie z majestatycznymi widokami. Tu zrobisz piekne zdjęcia i zachowasz widok w swojej głowie na długo. Smak soli i widok zachodzącego słońca dopełni całości doznań na tej epickiej trasie.


Dzień 3 Monchique Village   Dystans 73 km Przewyższenie: 1270 m 

Via Algarviana. Dziś kolejny fascynujący etap. Podczas gdy wczoraj zaprezentowano wioski rybackie i klify, dziś obiecuje znowu przygodę i odosobnienie. Prześledzimy krętą oficjalną trasę Via Algarviana przez rozległe lasy eukaliptusowe, bez miasta w zasięgu wzroku, aż do dojeżdżamy do drogi w pobliżu słynnego toru Formuły 1 (Autodromo  Algarve). Nasza trasa przeplata się z pięknymi małymi drogami i szutrowe ścieżki prowadzące nas do term w Monchique 


Dzień 4 Monchique Mountains   Dystans 77 km Przewyższenie: 1320 m 

Czas na wspaniałą pętlę dzisiaj. Wyjeżdżając z hotelu, jedziemy do Monchique, gdzie Velochique czeka na Ciebie porządne espresso – centrum rowerowo-kawowe. Zjazd po doskonałej żwirowej trasie przez  dolinę Taipas pobudzi nasze zmysły i czujność, podróż obejmuje małą wspinaczkę, aby dotrzeć do głównej drogi przed satysfakcjonującym długim zjazdem z powrotem do naszego hotelu


Dzień 5 Pedralva   Dystans 76 km Przewyższenie: 1180 m

Opuszczając nasz hotel, dzień zaczynamy od wspinaczki drogą na Estradę da Foia, najwyższy punkt w okolicy, oferujący wspaniałe widoki na okolicę. Zjeżdżając ze szczytu, ponownie dołączamy do Trasa Algarviana, poruszająca się po nieskończonej sieci szutrów. Miniemy sztuczny zbiornik na rzece Gwadiana i dotrzemy do miasta-hotelu, magicznej Pedralvy.


Dzień 6 Sagres   Dystans 73 km Przewyższenie: 950 m 

Na zakończenie podróży podziwiamy wspaniałe widoki na ocean i piękne szutry w drodze do Sagres. Po dotarciu do Vila Do Bispo zawracamy w kierunku oceanu, przejeżdżając przez idylliczne plaże, z których ta najbardziej wysunięta jest na południe
punkt Portugalii widoczny już na horyzoncie. Nasz ostateczny celem jest piękne surferskie miasteczko Sagres, w którym spędzimy czas ostatnia noc w bardzo fajnym hotelu przy plaży!


Dzień 7 Wędrówka po Algarve – Jaskinia Benagil

Dzisiaj do wyboru trasa rowerowa w okolicy Sagres ustalona na miejscu, trekking lub kajaki…. i jaskinia Benagil oraz fale oceanu to trzeba zobaczyć! To trzeba przeżyć! Podjeżdżamy busem na plażę Benagil do Carvoeiro skąd wypożyczamy sprzęt – kajaki, kanu i płyniemy wzdłuż brzegu do jaskini. Dla mniej wprawionych solo lub duo kajakarzy opcja łódką z lokalnym przewodnikiem.


Dzień 8 Powrót

Koniec naszej wędrówki po tej części Portugalii. Transfer na lotnisko do Lisbony i powrót do Polski. Do zobaczenia zaś!


 

 *Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Wyjazd będzie potwierdzony gdy zgłosi się 8 uczestników.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Portugalia Algarve
Data Termin: 17 - 24 października 2024 20241017 20241024
Miejsce Miejsce: Algarve, Klify Atlantyku
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Pensjonaty i hotele
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 4990 zł PLN 4990 20241017

Algarve, Klify Atlantyku Algarve, Klify Atlantyku Portugalia
Region Algarve w południowej Portugalii - być może najlepsza jazda po szutrze w Europie! Od granicy z Hiszpanią przez góry Monchique i spektakularne zakończenie na klifach wysoko nad Oceanem Atlantyckim. Na południu Portugalii znajdziesz jedne z najlepszych tras do jazdy na Twoim gravelu w Europie. Dołącz do nas w tym szutrowym raju, aby przeżyć niezapomniane chwile i jedną z najlepszych Twoich przygód rowerowych jaka Ci się właśnie nadarza.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • śniadania
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • opieka przewodnika
 • transfery komfortowym busem
 • wsparcie samochodu technicznego
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • biletów lotniczych – BILETY proszę zarezerwować i kupić we własnym zakresie
 • dostarczenia i odbioru roweru+bagażu do miejsca wyjazdu busa

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 6 dni
 • Trekking, kajaki – Jaskinia Benagil: 1 dzień
 • Dystans całkowity: 438 km
 • Przewyższenie całkowite: 4900 m
 • Śr. dystans dzienny: 71 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 830 m

Zalecane:

 • opony: 700 x 38 – gravel
 • opony: każde – mtb

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wypożyczymy Ci rower E-Bike na ten wyjazd – napisz, zadzwoń, zapytaj!

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience. We are committed to protecting your privacy and ensuring your data is handled in compliance with the General Data Protection Regulation (GDPR).