• Dołącz do nas!

Makarska SZOSA

Opis wyjazdu

Riwiera Makarska to znany i lubiany region odwiedzany przez kolarzy przygotowujących się do sezonu. Dla nas amatorów to świetne miejsce do luźnej szosowej przygody.  Naszą bazą będzie Makarska, świetna lokalizacja u stóp Masywu Biokovo z jego flagowym 30 km podjazdem na Sweti Jure z Makarskiej.

Będziemy codziennie poznawać nowe zakątki tego bałkańskiego regionu. Oprócz części lądowej wybierzemy się na wyspy: Brać i Hvar, które mają również wiele do zaoferowania dla miłośników szosowej przygody z Rysianka Team. Pogoda na przełomie marca i  kwietnia to już w tym regionie przyjemne ciepłe dni. Frajda jazdy w takich okolicznościach przyrody to jest coś co zrelaksuje każdego kolarza.

Informacje

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę regionu i zobaczyć piękno Riviery Makarskiej i jej najbliższej okolicy. W Polsce wiosna nieśmiało już puka do drzwi, a tu w Chorwacji rozkręciła się o tej porze roku na dobre. Wykorzystamy to do świetnej jazdy. Nie zabraknie podjazdów, ale także długich zjazdów z widokiem na zatokę. Wyjazd dla osób chcących rozkręcić się po zimowym spowolnieniu kolarskim. W sam raz dla początkujących i bardziej wytrenowanych.

Zakwaterowanie. Mieszkamy w 4 **** domu wakacyjnym w Makarskiej. Pokoje 2 – osobowe. W dolnej części kuchnia z jadalnią i dużym salonem. Sauna i siłownia oraz basen. Wysoki standard do którego przyzwyczaił nas właściciel pozwala na pełny relaks po dniu jazdy w tym słonecznym miejscu.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się przestronna, wyposażona kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Podczas dnia, gdy jeździmy wystarcza baton, kanapka na drogę. Zatrzymujemy się na kawę i ciacho gdy tylko wypatrzymy jakąś kafejkę. Market spożywczy znajduje się w odległości 400m. Robimy wspólne obiadokolacje po powrocie z jazdy. Zwykle kupujemy artykuły na miejscu lub przywozimy z Polski.


DOM WAKACYJNY

Program

Wyjazd z Węgierskiej Górki w piątek 12.04 w godzinach wieczornych. Możliwość pozostawienia swojego samochodu na ogrodzonej posesji na czas wyjazdu. Powrót w sobotę 20.04 w godzinach wieczornych.

1. Dzień (sobota) 68km     Makarska – Drvenik – Makarska rekonesans po okolicy ok. 3 godz. jazdy

2. Dzień (niedziela) 84km     Wzdłuż wybrzeża do Omiśa, dawnego portu pirackiego, który obecnie gości kolarzy….  nie tylko korsarzy :), powrót trasą w głąb lądu początkowo piękną doliną rzeki Cetina pośród chorwackich wiosek ukrytych w nadbrzeżnych lasach

3. Dzień (poniedziałek)  91km    Wyspa Brać. Najpierw pojedziemy na najwyższy szczyt wysp położonych na Adriatyku – Vidova Gora 778m n.p.m. Potem zjazd do Bol na kawkę i powrót do portu gdzie przycumowaliśmy.

4. Dzień (wtorek) 124km    Ploće, czyli ta mniej komercyjna część Chorwacji, ale jakże przyjazna kolarzom!

5. Dzień (środa) 74km m   Sweti Jure – Biokovo, bez turystów i korków na podjeździe i zjeździe, w tym terminie cała przestrzeń dla nas. Bardzo przyjemna przejażdżka na szczyt.

6. Dzień (czwartek) 128km    Wyspa Hvar i Stari Grad, gdzie Grecy już III/Iv w p.n.e. założyli pierwsze pola uprawne na wyspie, słynącej obecnie z upraw oliwek i pachnącej lawendy. Podjeżdżamy busem do Drvenika na prom, stąd po 30 min dobijamy do brzegu. Rundka przez wyspę na kawkę do Starego Gradu i powrót na prom. Pod drodze mijamy kurorty w Jelsa, które jeszcze świecą pustkami przed sezonem turystycznym

7. Dzień (piątek)  127 km    Imotski – Crveno i Modro Jezero. Największy lej krasowy w Europie. Dwa niedaleko położone od siebie jeziorka, które zachwycają barwą i położeniem nad tym małym miasteczkiem

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Wyjazd z Węgierskiej Górki w piątek 12.04 w godzinach wieczornych. Możliwość pozostawienia swojego samochodu na ogrodzonej posesji na czas wyjazdu. Powrót w sobotę 20.04 w godzinach wieczornych.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Makarska SZOSA
Data Termin: 13 - 20 kwietnia 2024 20240413 20240420
Miejsce Miejsce: Makarska, Chorwacja
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2490 zł PLN 2490 20240413

Makarska, Chorwacja Makarska, Chorwacja Chorwacja
Dalmacja stanowi świetną bazę wypadową na początek sezonu rowerowego. Stosunkowo niedaleko od Polski, a warunki są wyśmienite na szosową przygodę w Chorwacji. Pogoda już zaczyna rozpieszczać na tych szerokościach geograficznych. Nie ma jeszcze upałów. Przed Wielkanocą ruszamy na chorwackie trasy w rejonie Riwiery Makarskiej, gdzie czekają nas jazdy po dalmatyńskim wybrzeżu i kilku wyspach. Trasy w sam raz na rozkręcenie nogi i dobrą zabawę podczas jazdy po masywie Biokovo, wyspie Brać i Hvar.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w domu wakacyjnym 4 ****
 • opiekę przewodnika
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • biletów na prom (Brać,Havr) oraz do Parku Bikovo -Swety Jure – wyjedzie w sumie ok. 100 zł

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 698 km
 • Przewyższenie całkowite: 11530 m
 • Śr. dystans dzienny: 99 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1647 m

Zalecenia:

 • kaseta 10-30z, 10-32z

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]