• Dołącz do nas!

GARDA „Giro d’Italia”

Opis wyjazdu

Jezioro Garda i jego okolice to miejsce bardzo dobrze znane rowerzystom i innym osobom lubiących aktywny wypoczynek. Ściany wspinaczkowe w Arco, powietrzne prądy konwekcyjne dla paralotniarzy na Monte Baldo, czy wiatry snujące się nad taflą jeziora uderzające z impetem żagle młodych adeptów licznych szkółek żeglarskich. W miesiącu maju nad Gardą jest już bardzo radośnie, o czym się przekonacie. Wyśmienite warunki do jazdy po malowniczych trasach i piękna pogoda będą dla nas codziennością przez ten tydzień. Głównym daniem tego wyjazdu jest obecność na kolarskim święcie jakim jest Giro d’Italia ! Dokładnie 23.05 we wtorek podczas naszego pobytu będziemy kibicować kolarzom „wielkiego tour-u” na trasie etapu Sabbio Chiese – Monte Bondone.

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę i zobaczyć piękno regionu Trentino. Wyjazd zadowoli rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz „troszkę” zapragnie zmęczyć się na podjazdach.

Zakwaterowanie. Mieszkamy w Riva del Garda ok 400m od jeziora. Hotel apartamentowy posiada duży basen, w którym można się schłodzić po całodziennej jeździe. Apartamenty 4 – osobowe. Wyposażona kuchnia.

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Zwykle śniadania każdy organizuje sobie sam mając swoje poranne nawyki żywieniowe. Podczas dnia, gdy jeździmy wystarcza baton, kanapka na drogę. Zatrzymujemy się na kawę i ciacho gdy tylko wypatrzymy jakąś kafejkę. Po powrocie można w swoich składach apartamentowych zrobić sobie wspólny posiłek lub udać się do restauracji. Wieczorem, kto ma ochotę to wychodzimy na lampkę wina, pizzę. Wtedy w większym gronie można porozmawiać na różne tematy… nie tylko rowerowe.


HOTEL

Program

Dzień 1 Dystans 56 km Przewyższenie: 720 m – Arco – Cavedine

Zaraz po przyjeździe należy trochę rozprostować kości po nocnej jeździe z Polski. Jedziemy wzdłuż rzeki Sarca, której trasa zawiedzie nas w okolice jeziora Cavedine. Troszkę wspinaczki po wschodnim brzegu akwenu i objedziemy dookoła to jedno z wielu jezior, których będziemy odwiedzać więcej podczas naszego pobytu. Powrót drugim brzegiem z świetną infrastrukturą stworzoną w tym regionie dla kolarstwa szosowego.


Dzień 2 Dystans 90 km Przewyższenie 1950 m – Passo Ballino, Passo Durone

Dzisiaj Passo Ballino (755m), które stanie się naszym pierwszym łupem w drugim dniu naszego pobytu. Następnie podążymy do miasteczka Tione di Trento przez Passo Durone (1010m). Trasa Ragoli – Stenico którą pojedziemy dalej zachwyci niejednego. W drodze powrotnej komu będzie jeszcze mało może podkręcić na Catello Drena.


Dzień 3 W przeddzień „wielkiego wtorku” podczas którego będziemy świadkami walki na podjazdach znakomitości kolarskiego świata, sami zmierzymy się z tym co czeka kolarzy w regionie Lago di Garda. Dzisiaj do wyboru trzy trasy wplecione w 16 etap Giro d’Italia, każda kończy się pod Monte Bondone. „Giro classic” to właściwe ostatnie 138 km etapu który rozegrają kolarze wielkich ekip nazajutrz. Kolejne to skrócone wersje z finiszem na Bondone. Wybór jest Twój!

1 trasa: Giro classic – 138km 5360m

2 trasa: Giro giga – 108km 4380m

3 trasa: Giro mega – 71km 3120m


Dzień 4  Giro d’Italia Day – Monte Bondone

Kibicujemy na trasie Giro d’Italia!!! Podjeżdżamy pod Monte Bondone na dogodne miejsce do obserwacji zmagań zawodników. Trasę opracujemy na miejscu, aby finalnie zająć dogodną pozycję do obejrzenia z bliska spektaklu Giro d’Italia.


Dzień 5 Dystans 114 km Przewyższenie: 3310 m – Punta Veleno (kiler) – Monte Baldo

Jeszcze czują opadający kurz po Giro, naładowani endorfinami dnia poprzedniego atakujemy Punta Veleno i Monte Baldo. Pierwszy punkt naszego dnia jest poprzedzony 22 km rozgrzewką wzdłuż wschodniego brzegu jeziora. Podczas tej jazdy należy się mentalnie przygotować na krótki, ale treściwy podjazd. Podjeżdżamy od Cassone. Prawie 10 km i do pokonania 1100m w pionie. Jak się przekonacie wartości nachylenia podjazdu nie rozkładają się niestety równomiernie. Możliwe, że będzie trzeba od czasu stanąć w korbach. Po Punta Veleno wszystko następne będzie łatwiejsze. Podjedziemy pod Monte Baldo, a następnie zjedziemy do Mori i dalej do Loppio. Wszędobylskimi ścieżkami rowerowymi dostaniemy się aż do Nago.


Dzień 6  Dystans 138 km Przewyższenie: 3000m  Gargnano – Passo di San Rocco – Lago d’Idro – Tremalzo – Lago di Ledro

Zachodni brzeg jeziora Garda penetrujemy do miasteczka Gargnano (98m) skąd zaczynamy wspinaczkę na Passso di San Rocco (947m). Mijamy Lago do Valvestino i dojeżdżamy do Lago d’Idro. Jeszcze kilka „lago” przed nami. Ale za nim dojedziemy do Lago di Ledro to zafundujemy sobie wspinaczkę na Passo Tremalzo gdzie na 1700m n.p.m. kończy się asfalt. 21 km wspinaczki od Storo pozwoli nam pokonać 1360m przewyższenia. Asfaltowa droga kończy się…  dalej to raj dla MTB. My wracamy z powrotem tą samą drogą w stronę hotelu na zasłużony odpoczynek brzegiem Lago di Ledro.


Dzień 7 Dystans 135 km Przewyższenie: 3150 m – Trento, Monte Bondone, Lasino

W naszą dzisiejszą trasę wpleciemy trasę Mistrzostw Świata, które odbywały się we wrześniu 2022 w Trento. Pojedziemy nią, ale  w przeciwnym kierunku. Tym sposobem zrobimy podjazd na Monte Bondone od drugiej strony. Wcześniej robiliśmy go w przeddzień dnia z Giro od Aldeno. Będziemy zdobywać Bondone podjeżdżając od strony Lasino na płaskowyż Le Viote a następnie polecimy zjazdem w kierunku Aldeno i Trento.

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Bezpłatna opcja pozostawienia swojego samochodu w miejscu wyjazdu w Węgierskiej Górce. Wyjazd z Polski 19.05 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 27.05 (sobota) w godzinach wieczornych.

 

Szczegóły wyjazdu

GARDA „Giro d’Italia”
Data Termin: 20 - 27 maja 2023 20230520 20230527
Miejsce Miejsce: Riva del Garda
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2750 zł PLN 2750 20230520

Riva del Garda Riva del Garda
Wyjazd szosowy na kolarskie święto - Giro d'Italia, które zawita nad Lago di Garda w maju. Spędzimy tydzień na kolarskich szosach Trentino, które w pełni zasługuje na umiejscowienie 16 etapu Giro. Podczas tego tygodnia zjeździmy najlepsze miejscówki w regionie i pokibicujemy kolarzom Big Tour na podjeździe Monte Bondone. Czeka nas kolarska uczta. Poczuj ten klimat z nami!

Do wyjazdu jest poniżej 30 dni.

W sprawie dostępności ostatnich miejsc proszę dzwonić tel 694.920.796

Warunki

Cena obejmuje:

 • noclegi w hotelu apartamentowym
 • opiekę przewodnika
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 731 km
 • Przewyższenie całkowite: 18090 m
 • Śr. dystans dzienny: 104 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 2584 m

Zalecenia:

 • Kaseta 10 – 32z

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Opcje tras Giro d'Italia - Dzień 3

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]