• Dołącz do nas!

Dolomity SZOSA

Opis wyjazdu

Passo Fedaia / Passo Pordoi / Passo Gardena / Passo Sella / Passo Giau / Passo Valparola  / Passo San Pellegrino / Passo Falzarego / Passo Campagnolo /

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę i zobaczyć piękno regionu Dolomitów. Każdy kto chce poznać piękne trasy w Dolomitach niejednokrotnie będące areną dla największego spektaklu kolarskiego jakim jest Giro d’Italia powinien tutaj przyjechać. Spokojnie pokonujemy podjazdy i delektujemy się otaczającą nas rzeczywistością, która zachwyca zarówno przyrodniczo jak i mentalnie, gdy przyspiesza nam tętno.

Zakwaterowanie. Hotel apartamentowy posiada basen, w którym można się schłodzić po całodziennej jeździe. Apartamenty 4-osobowe. Skromna, ale wyposażona kuchnia. Mieszkamy w Penia – przysiółku Canazei. Małe miasteczko z uroczą architekturą, swojskim klimatem i wspaniałymi mieszkańcami. Lubimy tam wracać!

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Można częściowo zabrać z Polski. Ale także jest tu hotelowa restauracja serwująca pyszną pizzę i inne smakołyki kuchni włoskiej.

Wyjazd dedykowany rowerzystom pragnącym poznać najciekawsze zakątki Dolomitów i zobaczyć przełęcze dobrze znane z Giro d’Italia. Kultowe miejsca połączone z świetnymi widokami gwarantują moc doznań. Trud włożony w tutejsze podjazdy daje niewyobrażalną satysfakcję i zapewnia dobry trening.


HOTEL

Program

Wyjazd z Węgierskiej Górki 28.07 (niedziela) w godzinach wieczornych. Powrót 03.08 (sobota) w godzinach wieczornych.


Dzień 1 Dystans: 27 km Przewyższenie: 650 m   Canazei

W dniu przyjazdu rozruch z rundką do Canazei. Lekka trasa na zapoznanie się z okolicą od Val di Fassa do Lago di Fedaia


Dzień 2 Dystans: 65 km Przewyższeni: 2010 m.   Fedaia –  Prodoi:     

Klasyki Giro d’Italia na początek. Od Canazei podjedziemy na Passo Fedaia (2057m). Następnie czeka nas jazda do Arabby i dalej prosto na Passo Pordoi (2239m), nad którą duch Giro nadal unosi się pośród urwistych stoków sąsiadujących Sass Pordoi i Sass Becé. 


Dzień 3 Dystans: 68 km Przewyższenie: 2160m.  Sella Ronda  

Sella Ronda to słynna pętla na drodze której znajdują się znakomitości estetyczne: Passo Sella, Passo Gardena, Corvara, Passo Campolongo, Arabba, Passo Pordoi. Tu się można zachwycać za każdym zakrętem. Dolomity i ich urok sprawiają, że kolarskie doznania potęgują się w tym miejscu ze zdwojoną siłą. Piękna jazda wokół masywu Sella.


Dzień 4  Dystans: 120km Przewyższenie: 3800m.  Passo Giau

Dzisiaj uczta dla kolekcjonerów „passo”. Wystarczy, że wymienię bohaterów dzisiejszego dnia. Passo: Pordoi, Giau, Falzarego, Valparola, Fedaia. Długi i przyjemny dzień!


Dzień 5 Dystans: 86km Przewyższenie: 2160m San Pellegrino – Passo Fedaia

Podążymy dzisiaj na południe od Canazei. Val di Fassa i kolejne miejsca godne zobaczenia. Moena była świadkiem startu Giro w 2017 roku, kiedy to w Ortisei pierwszy finiszował amerykanin Tejay Van Garderen. Passo San Pellegrino (1918m) to przyjemna wspinaczka po której czeka nas równie przyjemny – 1000m zjazd. Gdy już miniemy Lago Alleghe i Caprille nie pozostaje nic innego jak powrót przez Passo Fedaia


Dzień 6 Wyjazd do Polski


*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Info dodatkowe

Jeździmy w grupie. Dostosowujemy tempo do kondycji uczestników. Jeżeli ktoś jest mocniejszy to śmiało atakuje przełęcze i czeka na nas przy kawie. Jest czas na przerwę, posiłek  i relaks na podziwianie okolicznych krajobrazów ze strzelistymi graniami Dolomitów w tle.

Dla urządzeń mobilnych: Szczegóły wyjazdu – obróć ekran poziomo.

Szczegóły wyjazdu

Dolomity SZOSA
Data Termin: 29 lipca - 3 sierpnia 2024 20240729 20240803
Miejsce Miejsce: Dolomity
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2900 zł PLN 2900 20240729

Dolomity Dolomity
Dolomity to jedno z tych pięknych miejsc które zachwyca zarówno miłośników MTB i kolarzy szosowych. Passo Pordoi, Giau, Sella, Fedaia i inne, czekają na nasz przyjazd. Jazda na szosie i w takim miejscu zachwyca i sprawia, że poczujesz inny wymiar kolarstwa szosowego w górskiej odmianie rzecz jasna. Moc doznań wizualno - krajobrazowych jaką mogą zaserwować Dolomity jest nieograniczona. Będziemy przemierzać i odkrywać zakątki, które wprawią Was w dobry humor oraz wzmocnią łydkę.

Warunki

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży / rowerów
 • zakwaterowanie
 • ślady gpx na trasy
 • opłatę klimatyczną
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP
 • opiekę przewodnika

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 6 dni
 • Na rowerze: 5 dni
 • Dystans całkowity: 380 km
 • Przewyższenie całkowite: 11250 m
 • Śr. dystans dzienny: 75 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 2000 m

Zalecenia:

 • Kaseta: 10-32z

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  I am raw html block.
  Click edit button to change this html