• Dołącz do nas!

Dolomity SZOSA

Opis wyjazdu

Formuła wyjazdu. Wyjazd stacjonarny. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać specyfikę i zobaczyć piękno regionu Dolomitów. Każdy kto chce poznać piękne trasy w Dolomitach niejednokrotnie będące areną dla największego spektaklu kolarskiego jakim jest Giro d’Italia powinien tutaj przyjechać. Spokojnie pokonujemy podjazdy i delektujemy się otaczającą nas rzeczywistością, która zachwyca zarówno przyrodniczo jak i mentalnie, gdy przyspiesza nam tętno.

Zakwaterowanie. Hotel apartamentowy posiada basen, w którym można się schłodzić po całodziennej jeździe. Apartamenty 4-osobowe. Skromna, ale wyposażona kuchnia. Mieszkamy w Penia – przysiółku Canazei. Małe miasteczko z uroczą architekturą, swojskim klimatem i wspaniałymi mieszkańcami. Lubimy tam wracać!

Wyżywienie. W apartamencie znajduje się kuchnia w której można przygotowywać sobie posiłki. Można częściowo zabrać z Polski. Ale także jest tu hotelowa restauracja serwująca pyszną pizzę i inne smakołyki kuchni włoskiej.

Wyjazd dedykowany rowerzystom pragnącym poznać najciekawsze zakątki Dolomitów i zobaczyć przełęcze dobrze znane z Giro d’Italia. Kultowe miejsca połączone z świetnymi widokami gwarantują moc doznań. Trud włożony w tutejsze podjazdy daje niewyobrażalną satysfakcję i zapewnia dobry trening.


HOTEL

Program

Dzień 1 Dystans: 27 km Przewyższenie: 650 m   Canazei

W dniu przyjazdu rozruch z rundką do Canazei. Lekka trasa na zapoznanie się z okolicą od Val di Fassa do Lago di Fedaia


Dzień 2 Dystans: 65 km Przewyższeni: 2010 m.   Fedaia –  Prodoi:     (Opcja#2 – 90km/2800m)

Klasyki Giro d’Italia na początek. Od Canazei podjedziemy na Passo Fedaia (2057m). Następnie czeka nas jazda do Arabby i dalej prosto na Passo Pordoi (2239m), nad którą duch Giro nadal unosi się pośród urwistych stoków sąsiadujących Sass Pordoi i Sass Becé. Opcja #2 dokręcamy w większej pętli – dla chętnych.


Dzień 3 Dystans: 68 km Przewyższenie: 2160m.  Sella Ronda  (Opcja#2 – 100km/2750m)

Sella Ronda to słynna pętla na drodze której znajdują się znakomitości estetyczne: Passo Sella, Passo Gardena, Corvara, Passo Campolongo, Arabba, Passo Pordoi. Tu się można zachwycać za każdym zakrętem. Dolomity i ich urok sprawiają, że kolarskie doznania potęgują się w tym miejscu ze zdwojoną siłą. Piękna jazda wokół masywu Sella. Opcja #2 dokręcamy w większej pętli – dla chętnych.


Dzień 4  Dystans: 120km Przewyższenie: 3800m.  Passo Giau

Dzisiaj uczta dla kolekcjonerów „passo”. Wystarczy, że wymienię bohaterów dzisiejszego dnia. Passo: Pordoi, Giau, Falzarego, Valparola, Fedaia. Długi i przyjemny dzień!


Dzień 5 Dystans: 50 km Przewyższenie: 300 m – Jazda regeneracyjna lub opcja #2: Tre Cime di Lavaredo (53km 1460m)

Należy się trochę wytchnienia po wczorajszej jeździe. Dzień przeznaczamy na regenerację i wzmocnienie się przed kolejnym dniem w Dolomitach. Jazda po najbliższej okolicy.

lub dla tych uczestników którym wystarczy regeneracyjny sen… i będą chcieli kontynuować włoską przygodę w Dolomitach:

Tre Cime di Lavaredo (2373m), które zaczniemy pokonywać od Cortina d’Ampezzo (1200m). Tutaj przyjedziemy busem, aby nie dublować już przejechanych tras. Na początek czeka nas Passo Tre Croci (1809m) i jego średnie nachylenie 7,5%. Miniemy Lago di Misurina (1754m) skąd zaczniemy zasadniczy atak na cel naszej dzisiejszej eskapady. Na wysokość 2373m zameldujemy się połykając ściankę, a zwłaszcza ostatnie 4 km o średnim nachyleniu ok 12%.


Dzień 6 Dystans: 86km Przewyższenie: 2160m San Pellegrino – Passo Fedaia

Podążymy dzisiaj na południe od Canazei. Val di Fassa i kolejne miejsca godne zobaczenia. Moena była świadkiem startu Giro w 2017 roku, kiedy to w Ortisei pierwszy finiszował amerykanin Tejay Van Garderen. Passo San Pellegrino (1918m) to przyjemna wspinaczka po której czeka nas równie przyjemny – 1000m zjazd. Gdy już miniemy Lago Alleghe i Caprille nie pozostaje nic innego jak powrót przez Passo Fedaia – poprawiamy (PR) z przed wczoraj.


Dzień 7 Dystans: 113 km Przewyższenie: 2910 m – Bolzano

Ostatni dzień przeznaczamy na jazdę w okolice Bolzano. Przejedziemy m.in. przez Karerpass (1745m) Passo Nigra (1689m). W drodze powrotnej odwiedzimy Ortisei i Val Gardenę. Passo Sella (2218m) będzie ostatnią przełęczą którą pokonamy podczas naszego pobytu przed wyjazdem do Polski.


*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Info dodatkowe

Jeździmy w grupie. Dostosowujemy tempo do kondycji uczestników. Jeżeli ktoś jest mocniejszy to śmiało atakuje przełęcze i czeka na nas przy kawie. Jest czas na przerwę, posiłek  i relaks na podziwianie okolicznych krajobrazów ze strzelistymi graniami Dolomitów w tle.

Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Wyjazd z Polski 28.07 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 05.08 (sobota) w godzinach wieczornych.

Szczegóły wyjazdu

Dolomity SZOSA
Data Termin: 29 lipca - 5 sierpnia 2023 20230729 20230805
Miejsce Miejsce: Dolomity
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2900 zł PLN 2900 20230729

Dolomity Dolomity
Dolomity to jedno z tych pięknych miejsc które zachwyca zarówno miłośników MTB i kolarzy szosowych. Passo Pordoi, Giau, Sella, Fedaia i inne, czekają na nasz przyjazd. Jazda na szosie i w takim miejscu zachwyca i sprawia, że poczujesz inny wymiar kolarstwa szosowego w górskiej odmianie rzecz jasna. Moc doznań wizualno - krajobrazowych jaką mogą zaserwować Dolomity jest nieograniczona. Będziemy przemierzać i odkrywać zakątki, które wprawią Was w dobry humor oraz wzmocnią łydkę.

Warunki

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży / rowerów
 • zakwaterowanie
 • ślady gpx na trasy
 • opłatę klimatyczną
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP
 • opiekę przewodnika

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 532 km
 • Przewyższenie całkowite: 15150 m
 • Śr. dystans dzienny: 80 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 2164 m

Zalecenia:

 • Kaseta: 10-32z

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]


  I am raw html block.
  Click edit button to change this html