• Dołącz do nas!

Toskania II

INFORMACJE

Wiosna to z najlepszych okresów na odwiedzenie Toskanii. Majówka już za nami, a ten czerwcowy długi weekend to okres w którym zieleń łąk okolicznych wzniesień w okolicy Val d’Orcia jest nadal intensywna. Jazda rowerem po szutrowych – strade bianche sprawia wiele przyjemności i pozwala nasycić się pięknem mijanych krajobrazów.

Słynne „toskańskie zygzaki”, droga Gladiatora i jego dom pokazana przez Ridlaya Scotta w jego hicie kinowym to tylko namiastka tego czego można tutaj doświadczyć. Zabieramy Was na wycieczkę, która oprócz piękna natury pośród gajów oliwnych i winorośli pokażemy Wam także charakter małych, średniowiecznych miasteczek. Pienza, Montepulciano, Monticchielo, San Quirico d’Orcia, Monteriggioni, San Gimignano, Volterra to perełki w których czas się zatrzymał w średniowieczu.

W pełni wyposażony dom wakacyjny o powierzchni 300m2 jest na naszą wyłączność i znajduje się 5 km od Sarteano oraz 10 km od Chianciano Terme. Pierwotnie klasztor z XVI wieku, obecnie składa się z trzech lokali mieszkalnych z prywatnym basenem. Pokoje 2-osobowe. Posiadłość znajduje się na wysokości 600 m n.p.m. i jest otoczone pięknym krajobrazem Val d’Orcia, można tu podziwiać wspaniały widok na typową Crete Senesi aż do wygasłego wulkanu Monte Amiata.

Jest to wspaniała baza wypadowa na rowerowe szlaki po najpiękniejszych miejscach w regionie które chcemy Wam pokazać. Położenie domu w ustronnym miejscu na wzniesieniu z majestatycznym widokiem na okolice gwarantuje ciszę i spokój. Od najbliższego sąsiedniego budynku dzieli nas 300m – prywatność zapewniona. Do dyspozycji basen na zewnątrz dla miłośników wiosennych kąpieli.


DOM WAKACYJNY

PROGRAM

Wyjazd z Polski 02.06 w piątek 0 18.00. Przyjazd na miejsce 03.06 w sobotę o 13.00

Drogi szutrowe i lesie ścieżki rowerowe. Mogą się występować mniej lub bardziej kamieniste odcinki typowe dla MTB. Podjazdy o różnym nachyleniu od 2-10%.

Preferowany typ roweru na ten wyjazd: MTB – hardtail, full lub E-bike dla ceniących komfort. Opony 2,0 – 2,2

1 Dzień (sobota) Piccolo Poggio Trasa: 13km / 350m  W dniu przyjazdu ruszamy na mały rekonesans po najbliższej okolicy. Ta krótka trasa pozwoli nam zapoznać się z tym co nas czeka przez najbliższy tydzień w Toskanii. Zaczniemy podjazdem w stronę Castello , aby po krótkiej aczkolwiek treściwej wspinaczce cieszyć się jazdą przez las do La Foce, które pokaże nam swój pierwszy cyprysowy, toskański zyg-zag.

2 Dzień (niedziela) Castiglione d’Orcia – Via Francigena – Bagno Vignoni Trasa: 45km/840m Dzisiaj poczujemy się jak pielgrzymi, którzy już dziesięć wieków temu wędrowali z szlakiem Via Francigena z Fraacji do Rzymu. To jeden z njastrszych szlaków pielgrzymkowych, na którym wciąż można spotkać osoby z plecakami przemierzające w tylko sobie znanym celu ten malowniczy szlak. Dzień jednak rozpoczniemy od wizyty w Castiglione d’Orcia, które już od VIII wieku tętniło życiem, przyjmowało wędrowców i stanowiło twierdzę dla zamieszkującej ludności. Będzie trochę rowerowej wspinaczki, ale warto zobaczyć te wybrukowane uliczki i wąskie zaułki. Na koniec zajeżdżamy do Bagno Vignoni, miejsca do którego Etruskowie, a potem Rzymianie przybywali do gorących term leczniczych. Miasteczko z najwilgotniejszym rynkiem, głównym placem z świecie!

3 Dzień (poniedziałek)dzień bez roweru wyjazd busem o 9.00 Wycieczka kulturo-krajoznawczo-kulinarna. Monteriggioni, San Gimignanow ciągu dnia i Siena w nocnej odsłonie – Te oddalone ok 120 km od naszego zakwaterowania miasteczka trzeba zobaczyć. https://italia-by-natalia.pl/san-gimignano-toskania/ oraz https://italia-by-natalia.pl/monteriggioni-toskania-wlochy/  Do pierwszego zawitamy na krótko – jest małe i klimatyczne, a w San Gimignano „toskańskim Manhatanie” zatrzymamy się dłużej. Będzie czas wolny na zwiedzanie. Z San Gimignano jedziemy na 'Pizza Party’  do miasteczka Pino, do Tomasso i Asi, którzy ugoszczą nas pizzą i winem. Zobaczycie jak wygląda sielankowe życie w Toskanii 🙂  Obfita kolacja… pizza, wino oraz śpiew !!!!:) – toskańska biesiada!!!  (jedzenie i picie-wino u Tomasso bez limitu lub do utraty tchu) Powrót z przystankiem w Sienie- spacer późnowieczorny i ok 23.00 jesteśmy z powrotem.

4 Dzień (wtorek) Pienza Trasa: 52km/1160m To historyczne miasteczko z murów którego zobaczymy piękny widok na Val d’Orcię. Osada ma specyficzną historię, zanim wyruszysz z nami do Toskanii poczytaj o nim. Ale zanim się do niego dotrzemy to pokażemy Wam miejsca w którym Ridley Scott uchwycił w swoim filmie z 2000r Gladiator sceny powrotu Maximusa do domu. A Cappella della Madonna di Vitaleta z XVI w ciągle stoi na pagórku spoglądając na dolinę d’Orcia, warto przyjrzeć się jej z bliska.

5 Dzień (środa)  Montichiello – Montepulciano Trasa: 60km/ 1400m W tym dniu zobaczycie kilka tzw toskańskich zyg-zagów ozdobione szpalerem cyprysów. Nie tylko zobaczycie ale także pojedziecie nimi. Jeden asfaltowy i drugi wyścielony białym szutrem – strade bianche. Monticchielo zawsze wzbudza zachwyt swoją perfekcyjnie piękną toskańską zabudową. W większym Montepulciano będziemy się mogli docenić kunszt zarówno dawnych budowniczych – architektów, jak i obecnych restauratorów serwującymi pyszności wprost przy spacerowych uliczkach.

6 Dzień (czwartek) Monte Amiata Trasa:35km/850m Wygasły wulkan górujący nad Val d’Orcia na wysokość 1738m n.p.m. jest wpisany w tutejszy krajobraz od 300tys lat kiedy to zaczęły się pierwsze erupcje. Ostatnia odbyła się w plejstocenie ok 10tys. lat temu, więc bez obawy, nic nam nie grozi. Podjedziemy busem do miasteczka Abbadia San Salvatore. Skąd ruszymy rowerami na szczyt Monte Amiata. Początkowo asfalt, potem drogi leśne, szutry. Zjazd asfaltowy na parking do miasteczka. Następnie jedziemy do pobliskich term w Bagno San Filippo zażyć relaksujących kąpieli.

7 Dzień (piątek) Chianciano Terme Trasa:30km/750m Na ostatni dzień naszego pobytu zabieramy Was na przejażdżkę po leśnych trasach w stronę Chianchiano Terme, gdzie starożytni rzymianie również tutaj mieli swój Ciechocinek. Nie zabraknie singli i ciekawych miejsc, które skrywają stoki Poggio Pietraporciana (847m)

Degustacja wina oraz innych toskańskich przysmaków odbędzie się w którymś dniu po przyjeździe z rowerowej wycieczki. Czas trwania około 3 godz. Koszt: 40 euro

 

Szczegóły wyjazdu

Toskania II
Data Termin: 3 - 10 czerwca 2023 20230603 20230610
Miejsce Miejsce: Val d'Orcia
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3190 zł PLN 3190 20230603

Val d'Orcia Val d'Orcia Włochy
Toskania to przypuszczalnie najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Są tu piękne krajobrazy, słynna na całym świecie kuchnia, urokliwe, średniowieczne miasteczka. Zabieramy Was w świat w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Pagórkowaty teren idealny na jazdę rowerem dla każdego miłośnika dwóch kółek. Pośród cyprysów wijących się wzdłuż słynnych toskańskich zygzaków znajdziemy odetchnienie i relaks. Podczas spacerów w średniowiecznych miasteczkach będzie chwila na cofnięcie się w czasie i podziwianie dzieł ówczesnych budowniczych.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w domu wakacyjnym
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • opieka przewodnika
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • degustacja wina i toskańskich przysmaków – 40 euro

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]