• Dołącz do nas!

Toskania II – Jesień

Opis wyjazdu

Jesień to czas na odwiedzenie tego regionu Włoch i poznanie barw Toskanii i pejzaży, które na długo zapadną Wam w pamięć. Jazda rowerem po szutrowych – strade bianche sprawia wiele przyjemności i pozwala nasycić się pięknem mijanych krajobrazów.

Słynne „toskańskie zygzaki”, droga Gladiatora i jego dom pokazana przez Ridleya Scotta w jego hicie kinowym to tylko namiastka tego czego można tutaj doświadczyć. Zabieramy Was na wycieczkę, która oprócz piękna natury pośród gajów oliwnych i winorośli pokażemy Wam także charakter małych, średniowiecznych miasteczek. Pienza, Montepulciano, Monticchielo, San Quirico d’Orcia, Monteriggioni, San Gimignano, Volterra to perełki w których czas się zatrzymał w średniowieczu.

W pełni wyposażony dom wakacyjny o powierzchni 300m2 jest na naszą wyłączność i znajduje się 5 km od Sarteano oraz 10 km od Chianciano Terme. Pierwotnie klasztor z XVI wieku, obecnie składa się z trzech lokali mieszkalnych z prywatnym basenem. Pokoje 2-osobowe. Posiadłość znajduje się na wysokości 600 m n.p.m. i jest otoczone pięknym krajobrazem Val d’Orcia, można tu podziwiać wspaniały widok na typową Crete Senesi aż do wygasłego wulkanu Monte Amiata.

Jest to wspaniała baza wypadowa na rowerowe szlaki po najpiękniejszych miejscach w regionie które chcemy Wam pokazać. Położenie domu w ustronnym miejscu na wzniesieniu z majestatycznym widokiem na okolice gwarantuje ciszę i spokój. Od najbliższego sąsiedniego budynku dzieli nas 300m – prywatność zapewniona. Do dyspozycji basen na zewnątrz dla miłośników wiosennych kąpieli.

Informacje

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Wyjazd z Polski 23.09 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 01.10 (sobota) w godzinach wieczornych.

Preferowany typ roweru na ten wyjazd: MTB

E-bike jak najbardziej ułatwi i podniesie komfort jazdy!!! Możliwość wypożyczenia E-bike w lokalnej wypożyczalni (40 euro/dzień)

W sobotę, w dniu przyjazdu ruszamy na mały rekonesans najbliższej okolicy. Zrobimy w tym dniu około 20 km po toskańskich szutrach. W kolejne dni dystanse które będziemy pokonywać będą dłuższe. Około 40-60 km podczas pokonywania których odwiedzać będziemy najciekawsze miejsca, w tym małe miasteczka położone w zasięgu możliwości kondycyjnych grupy.

Pokażemy Wam piękne krajobrazy, które o tej porze roku mają niepowtarzalny widok toskańskiej zieleni. Nawierzchnia tras nie jest wymagająca. Są to ubite szutry zwane „strade bianche” jednak o różnym stopniu nachylenia. Trafią się także leśne ścieżki. Teren po którym będziemy jeździć w tej części Toskanii jest  pagórkowaty i wymaga włożenia trochę wysiłku. Na pewno mniejszego niż nad Gardą lub w Livigno, niemniej jednak będzie można poczuć przyspieszone tętno.

Szczegóły wyjazdu

Toskania II – Jesień
Data Termin: 24 września - 1 października 2022 20220924 20221001
Miejsce Miejsce: Val d'Orcia
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2590 zł PLN 2590 20220924

Val d'Orcia Val d'Orcia Włochy
Toskania to przypuszczalnie najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Są tu piękne krajobrazy, słynna na całym świecie kuchnia, urokliwe, średniowieczne miasteczka. Zabieramy Was w świat w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Pagórkowaty teren idealny na jazdę rowerem dla każdego miłośnika dwóch kółek. Pośród cyprysów wijących się wzdłuż słynnych toskańskich zygzaków znajdziemy odetchnienie i relaks. Podczas spacerów w średniowiecznych miasteczkach będzie chwila na cofnięcie się w czasie i podziwianie dzieł ówczesnych budowniczych.

Warunki

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie w rustrykalnym domu wakacyjnym
  • opieka przewodnika
  • przejazd komfortowym busem
  • transport bagaży/rowerów
  • ubezpieczenie KL i NW
  • opłatę klimatyczną
  • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

  • wyżywienia

GALERIA zdjęć z października... wiosną będzie tu żywo-zielono!

Wyślij zapytanie