• Dołącz do nas!

Toskania GRAVEL I

INFORMACJE

Toskania ze swoim legendarnym „strade bianche” to idealne miejsce na wycieczkę gravelową

Zaczynając tuż za Florencją, przejedziesz przez to, co najlepsze w Toskanii, podążając wieloma białymi szutrowymi trasami rozsławionymi przez Eroica i coroczny profesjonalny wyścig Strade Bianche. Odkryj magiczne średniowieczne miasta Volterra i San Gimignano i przejedź przez Montalcino, ojczyznę słynnego wina Brunello di Montalcino. Przejedź przez klasyczne winnice Chianti i Vernaccia oraz Crete Senesi z typowymi toskańskimi krajobrazami z falistymi wzgórzami i liniami cyprysów prowadzących do farm na wzgórzach.

Dołącz do nas w tym szutrowym raju, aby przeżyć niezapomniane chwile i jedną z najlepszych Twoich przygód rowerowych jaka Ci się właśnie nadarza!

Formuła wyjazdu. Wyjazd gravelowy po przepastnych szutrach toskańskich. Podczas codziennych tras jedzie przewodnik, ale uczestnicy otrzymują także track-ki gpx z trasami. Rowery zabieramy z Polski, jadą na specjalnie przystosowanej przyczepie. Podczas całej wyprawy towarzyszy nam samochód, którym przyjechaliśmy dio Toskanii. Drugi przewodnik – kierowca pełni rolę zabezpieczenia w razie różnych nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić na trasie (sprzętowe, czy też kondycyjne uczestników) W busie wieziemy rzeczy osobiste uczestników, bagaże. Kierowca również na koniec dnia podjeżdża do hotelu w którym mamy nocleg i załatwia sprawy kwaterunkowe. Na rowerze podczas kolejnych etapów jeździmy na lekko, bez plecaków, nerek, chyba że ktoś uwielbia.

Dwie opcje przejazdu Polska – Toskania i z powrotem:

Transport BUS. Z Polski podróżujemy busem. Jazda trwa ok. 16 godzin uffff! Wieziemy rowery oraz nasze bagaże. Jedzie dwóch kierowców. Wyjazd z Polski o godz 19.00 w dn.29.04 (sobota). Przyjazd do hotelu o godz  11.00 w niedzielę.

Transport SAMOLOT. Jeżeli chcesz skrócić czas podróży? Nie chcesz tyle godzin spędzić w samochodzie? Jest możliwość przelotu samolotem do Bolonii. Lot trwa ok 2 godzin. Połączenia obsługuje lotnisko w Warszawie. Sami wtedy rezerwujecie i opłacacie bilety (koszt ok 750 zł w dwie strony) Odbieramy Cię z lotniska w Bolonii w niedzielę o 9.00 i zawozimy do hotelu. Rower i bagaż można wcześniej dostarczyć do nas, do Węgierskiej Górki. Zawieziemy do Toskanii. Cena za wyjazd nie ulega zmianie ponieważ opiekujemy się Twoimi rzeczami przed, w trakcie i po Twoim wylocie. Nie będziecie w ten sposób generować dodatkowych kosztów związanych z transportem roweru i większego bagażu podczas lotu. W przypadku przelotu samolotem rower i bagaż należy dostarczyć do Węgierskiej Górki do dnia 28.04, – miejsca wyjazdu busa.

30.04 (niedziela) wylot z Warszawy o godz. 5.50 – przylot do Bolonii godz. 7.55  (o godz. 9.00 transfer z lotniska do hotelu)

07.05 (niedziela) wylot z Bolonii o godz. 8.30 – przylot do Warszawy godz. 10.30 (transfer na lotnisko do Bolonii)

Zakwaterowanie – 7  noclegów. Nocujemy w hotelach i pensjonatach 3 – gwiazdkowych. W większości w stylu rustykalnym. Pokoje 2 i 3 osobowe. Pościel ,ręczniki… standard.


Wyżywienie. Śniadania są wliczone w cenę wyjazdu. W zależności od miejsca w którym się kwaterujemy będą głównie w formie bufetu. Podczas pokonywania tras, w ciągu dnia robimy przerwy na przekąskę, kawę, ciacho, czy obiad. Hotele i pensjonaty które rezerwujemy mają zwykle swoje restauracje w których możemy zjeść kolację. Również ich lokalizacja w miasteczkach sprawia, że niedaleko znajdują się wyśmienite lokalne restauracje.


HOTELE

PROGRAM

Dzień 1 Dystans 25 km Przewyższenie: 630 m – Cantagallo

Jeżeli podróżowałeś samolotem to Twoja podróż zaczyna się na lotnisku w Bolonii, gdzie spotkają Cię nasi przewodnicy i zawiozą przed do hotelu w Montelupo Fiorentino. Po krótkim spotkaniu organizacyjnym, przygotowaniu roweru i posiłku jedziemy na krótką przejażdżkę rozgrzewkową po wzgórzach w najbliższej okolicy i brzegów rzeki Arno- witamy w Toskanii!


Dzień 2 Dystans 69 km Przewyższenie: 1550 m – Volterra

Miasto na wzgórzu – Volterra. Nasza podróż po Toskanii zaczyna się dzisiaj wspaniałą przejażdżką do średniowiecznego miasta Volterra. Kierujemy się w głąb serca Toskanii, przez malownicze miasteczko Montespertoli i pofałdowane winnice Vernaccia, które otaczają słynne widoczne w oddali, średniowieczne wieże San Gimignano. Kierujemy się przez rezerwat przyrody Castelvecchio do rzeki Era, gdzie zobaczysz średniowieczne mury Volterry wznoszące się wysoko na wzgórzu nad tobą. Wskazówka: zachowaj siły na ostatnią wspinaczkę do Volterry, odcinki o nachyleniu 10-12%.


Dzień 3 Dystans 76 km Przewyższenie: 1560 m – Chianti

Opuszczając Volterrę kierujemy się do San Gimignano, gdzie dołączamy do wspaniałej żwirowej sekcji z najlepszymi widokami na to magiczne toskańskie miasto. Jazda kontynuujemy w słynnych winnicach Chianti i po śladach słynnego L’Eroica oraz trasy profesjonalnego wyścigu Strade Bianche.


Dzień 4 Dystans 78 km Przewyższenie: 1390 m – Montalcino

Nasz dzisiejszy etap zaczyna się od jazdy na południe pomiędzy licznymi cyprysami, drzewami oliwnymi i winnicami. W okolicach rzeki Arbii cieszymy się niesamowitymi widokami na Sienę i jej słynną charakterystyczną wieżę na horyzoncie. Następnie udamy się do Bibbiano, gdzie zaczyna się ostatnia większa wspinaczka na Montalcino – i gdzie będziesz korzystał/a ze swojej największej zębatki w kasecie. Wskazówka: nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych. Znasz obrazki z wyścigu „Strade Bianche” i tumanów białego pyłu zawieszonego nad peletonem? Jeśli masz różne modele okularów przeciwsłonecznych, wybierz ten, który najbardziej zakrywa twarz i oczy, dzięki czemu masz większą ochronę przed kurzem.


Dzień 5 Dystans 84 km Przewyższenie: 1540 m – Montepulciano

Val d’Orcia jest uznawana za najpiękniejszą dolinę w Toskanii i trudno się z tym nie zgodzić. Piękne miasteczka które spotkamy po drodze zachwycą Was swoim swoistym toskańskim klimatem. Pienza, Montepulciano, Monticchielo, San Quirico d’Orcia, Bagno Vignoni i szlak pielgrzymkowy Via Francigena to wszystko na naszej dzisiejszej trasie. Kwintesencja toskańskości!


Dzień 6 Dystans 99 km Przewyższenie: 1690 m – Strade Bianche

Dzisiaj jest najdłuższy etap który będziemy pokonywać podczas tego wyjazdu. Będziemy się delektować kolejnymi odcinkami słynnej Strade Bianche wykorzystywanej zarówno przez klasyczną imprezę L’Eroica, jak i profesjonalny wyścig Strade Bianche. Jedną z najbardziej znanych sekcji jest Monte Sante Marie w Asciano, ze znakiem poświęconym Fabian Anulujlara. Zatrzymamy się na grupowe zdjęcie przed rozpoczęciem tego słynnego i wymagający odcinka Strade Bianche, z kilkoma krótkimi, ale stromymi podjazdami które będą wyzwaniem. Wskazówki: Trzymaj telefon w gotowości, podczas tej przejażdżki będziesz miał wiele okazji do dobrych ujęć!


Dzień 7 Dystans 76 km Przewyższenie: 1660 m – Eroica

Więcej Eroica i Strade Bianche. Wspaniały etap na zakończenie wycieczki, rozpoczynający się w naszym hotelu niedaleko Armaiolo i prowadzący nas z powrotem do regionu Chianti. Po chwili docieramy do Monteaperti i wracamy na klasyczne odcinki Strade Bianche. Ostatni podjazd na Monte San Michele (893m) do naszego hotelu zakończy naszą gravelową przygodę w Toskanii.


Dzień 8 Wyjazd do Polski.

Wyjeżdżamy wcześnie rano, aby osoby mające lot z Bolonii mogły zdążyć swój samolot. Odwozimy na lotnisko i dalej z resztą uczetnikó jedziemy do Polski. Powinniśmy dotrzeć w godzinach wieczornych.

 *Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Możliwość pozostawienia prywatnego samochodu podczas wyjazdu w Węgierskiej Górce na parkingu naszej posesji. Wyjazd będzie potwierdzony gdy zgłosi się 7 uczestników.

Szczegóły wyjazdu

Toskania GRAVEL I
Data Termin: 30 kwietnia - 7 maja 2023 20230430 20230507
Miejsce Miejsce: Toskania
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Bus/samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3850 zł PLN 3850 20230430

Toskania Toskania Włochy
Toskania to przypuszczalnie najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Są tu piękne krajobrazy, słynna na całym świecie kuchnia, urokliwe, średniowieczne miasteczka. Najlepsze szutry w tej części Włoch. Zabieramy Was w świat w którym można się zakochać od pierwszego kolarskiego wejrzenia - "strade bianche" Pagórkowaty teren idealny na jazdę rowerem dla każdego miłośnika dwóch kółek. A pośród cyprysów wijących się wzdłuż słynnych toskańskich zygzaków znajdziemy odetchnienie i relaks.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • śniadania
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • opieka przewodnika
 • przejazd komfortowym busem
 • wsparcie samochodu technicznego
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • biletów lotniczych (w przypadku skorzystania z opcji przelotu)
 • dostarczenia i odbioru roweru+bagażu do miejsca wyjazdu busa

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 509 km
 • Przewyższenie całkowite: 10018 m
 • Śr. dystans dzienny: 72 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1431 m

Zalecane:

 • opony: 700 x 34
 • napęd: 38T x 11-42
 • rekomendujemy minimalne przełożenie 0,90 przy użyciu tarczy 38T × 42 tylnego koła zębatego (lub odpowiednika). Sprawdź swoje przełożenia na www.bikecalc.com/gear_ratios.

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie