• Dołącz do nas!

Salzkammergut MTB

Opis wyjazdu

Formuła wyjazdu. Górna Austria i Styria to niejako brama do alpejskich krajobrazów, polodowcowych jezior do których można dojechać z Polski w sześć godzin. Mieszkamy w jednym miejscu i wyruszamy codzienne w inne miejsca, aby poznać obszar Salzkammergut. Ten region położony u styku austriackich landów – Góna Austria i Styria zachwyci rowerzystę, który chce łączyć przyjemność jazdy i delektowania się widokami oraz troszkę zapragnie zmęczyć się na niewielkich podjazdach. Wyjazd dla osób lubiących jazdę MTB po pięknych szlakach w których dominują ścieżki szutrowe i leśne single. Codzienna jazda i widok na Dachstein i znajdujące się na horyzoncie inne potężne masywy alpejskie to niezapomniana przygoda.

Zakwaterowanie. Mieszkamy w pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami. Duże podwórko i miejsce na relaks po przejażdżce.

Wyżywienie. W pensjonacie serwowane jest pyszne śniadanie, które dostarczy nam energii na początku dnia. W trakcie całodniowej wycieczki zatrzymujemy się na kawkę, ciacho i lunch. Wieczorem idziemy do pobliskiego baru na kolację i porozmawiać o wrażeniach z jazdy.


HOTEL

Program

Dzień 1 Dystans 36 km  – Bad Goisern

Zaraz po przyjeździe na zakwaterowanie, jedziemy rozkręcić nogi po najbliższej okolicy. Do centrum miasteczka Bad Goisern i dalej na piękną trasę skąd będziemy mieć świetny widok na panoramę z Dachsteinem w tle.


Dzień 2 Dystans 46 km  – Ewige Wand

Jeden z najbardziej znanych odcinków zawodów Salzkammergut Mountain Bike Trophy – my turystycznie. Dwa tunele utworzone w latach pięćdziesiątych XX wieku przy użyciu materiałów wybuchowych. Na końcu tunelu czeka nie tylko światło, ale także wspaniały widok na Krippenstein, Hallstättersee i Goiserertal z górską scenerią.


Dzień 3 Dystans 40 km  – Altau See

Dzisiaj trasa początkowo wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Hallstatt. Następnie spokojna jazda dolinami, które doprowadzą nas do jeszcze jednego jeziorka – Altau See. Dzisiaj szlak jezior!


Dzień 4 Dystans 55 km  – Rossalm

Tym razem pojedziemy penetrować zachodnią część regionu. Będziemy podziwiać wodospady na rzece Waldbach, zaraz potem rozpoczniemy podjazd, który zaprowadzi nas Rossalm – położonej na wysokości 1387m npm gospody, która ugości nas lokalnymi przysmakami. Podczas podjazdu wspaniałe widoki!


Dzień 5 Dystans 55 km  – Bad Ischl

Bad Ischl uważane jest bramą alpejskich gór i jezior w regionie Salzkammergut. W 2024 będzie europejską stolicą kultury, sam się przekonasz dlaczego? Przyjemność jazdy i odkrywane przez nas krajobrazy regionu Górnej Austrii uprzyjemnią nam wycieczkę. Przed nami dzisiaj tylko trzy wzniesienia do pokonania.


Dzień 6 Dystans 64 km  – Hallsttat See

Penetrujemy kolejne treny w Salzkammergut, tym razem na koniec objedziemy jezioro Hallstatt i zatrzymamy się na dłużej w miasteczku o tej samej nazwie. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO nie bez powodu przyciąga turystów z całego świata. Warto tu się zatrzymać na dłużej.


Dzień 7 Dystans 66 km  – Styria

Zanim się pożegnamy z Salzkammergut i Górną Austrią przed powrotem do Polski, pojedziemy na trasę prowadzącą przez kolejne świetne miejsca w których nie zabraknie widoków i tras MTB sprawiających uśmiech na twarzy. Styria to znajdujący się tuż obok sąsiedni kraj związkowy w którym odwiedzimy między innymi Bad Aussee i pojedziemy na szlaki z których niepowtarzalny widok na lodowiec Dachstein będzie nam towarzyszył dłuższy czas.


Salzkammergut MTB Trophy Maraton to odbywająca się co roku w lipcu impreza sportowa na którą zjeżdżają się uczestnicy z całego świata. My będziemy tutaj kilka dni po tym rowerowym święcie. Dla osób które chciałyby się zmierzyć z trasami maratonu mamy przygotowane tracki gpx poszczególnych dystansów i przewodnika który pojedzie sprawdzić z chętnymi z czym mierzą się uczestnicy maratonu MTB.

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Wyjazd z Polski 18.07 (wtorek) w godzinach porannych. Powrót 25.07 (wtorek) w godzinach popołudniowych.

Szczegóły wyjazdu

Salzkammergut MTB
Data Termin: 18 - 25 lipca 2023 20230718 20230725
Miejsce Miejsce: Salzkammergut, Bad Goisern
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Pensjonat
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2950 zł PLN 2950 20230718

Salzkammergut, Bad Goisern Salzkammergut, Bad Goisern Austria

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • śniadania
 • opiekę przewodnika
 • opracowane trasy na każdy dzień
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]