• Dołącz do nas!

Portugalia GRAVEL/MTB I

INFORMACJE

Wycieczka oparta częściowo na słynnej trasie rowerowej i pieszej Via Algarviana, w regionie Algarve na południu Portugalii. Spektakularne widoki, doskonały szuter, uśmiechnięci ludzie dookoła, doskonałe jedzenie i wspaniała gościnność sprawiają, że jest to wycieczka, której nie można przegapić! Nasza pielgrzymka ze wschodu na zachód rozpoczyna się w miejscowości Tavira w pobliżu granicy z Hiszpanią. Perfekcyjne szlaki szutrowe przez gęste lasy sosnowe i eukaliptusowe rozpoczynają jazdę, zanim wyruszymy w góry Monchique, gdzie stopniowo zaczynamy czuć słoną bryzę Oceanu Atlantyckiego, która przywita nas na ostatnich etapach.

Formuła wyjazdu. Wyjazd ma charakter jazdy etapami z jednego miejsca do drugiego. Wyjazd idealny dla roweru typu GRAVEL i MTB ze względu na nawierzchnię po której będziemy się przemieszczać. Szutry, polne bezdroża i częściowo asfalty. Podczas codziennych tras jedzie z grupą przewodnik, uczestnicy otrzymują także track-ki gpx z trasami. Towarzyszy nam samochód techniczny. Drugi przewodnik – kierowca pełni rolę zabezpieczenia w razie różnych nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić na trasie (sprzętowe, czy też kondycyjne uczestników) W busie wieziemy rzeczy osobiste uczestników, bagaże. Kierowca również na koniec dnia podjeżdża do hotelu w którym mamy nocleg i załatwia sprawy kwaterunkowe. Na rowerze podczas kolejnych etapów jeździmy na lekko, bez plecaków, nerek, chyba że ktoś uwielbia. Rowery zabieramy z Polski, jadą na specjalnie przystosowanej przyczepie.

UWAGA! Twój rower oraz bagaż jedzie z Polski busem. Dostarczasz nam osobiście do Węgierskiej Górki do dnia 28.02 – gratis lub odbieramy od Ciebie w dniach 25-26.02 – dopłata 250zł (odbiór i przywóz pod Twój dom po powrocie)

Podróż samolotem. Linie lotnicze Rayanair koszt: ok 550 zł – dwie strony. Połączenia:

03.03 (piątek) wylot z Warszawy – Modlin godz. 6.45 – Lisbona godz. 9.55   (transfer z lotniska do hotelu)

10.03 (piątek) wylot z Lisbony godz. 10.30 – Warszawa godz. 15.25 (transfer na lotnisko)

Podróż busem. Jeżeli jest w Tobie tyle wytrwałości i chęci do długiej podróży przez całą Europę ok 3200km (ok 31 godzin) to zapraszam do wspólnej jazdy – w cenie wyjazdu. Wyjazd z Polski o godz. 1:00 (czwartek) – 2.03


Zakwaterowanie – 7  noclegów. Nocujemy w hotelach i pensjonatach 3 i 4 – gwiazdkowych. Pokoje 2 i 3 osobowe.


Wyżywienie. Śniadania są wliczone w cenę wyjazdu. W zależności od miejsca w którym się kwaterujemy będą głównie w formie bufetu. Podczas pokonywania tras, w ciągu dnia robimy przerwy na przekąskę, kawę, ciacho, czy obiad. Hotele i pensjonaty które rezerwujemy mają zwykle swoje restauracje w których możemy zjeść kolację. Również ich lokalizacja w miasteczkach sprawia, że niedaleko znajdują się wyśmienite lokalne restauracje.


HOTELE

PROGRAM

Dzień 1 Dystans 31 km Przewyższenie: 350 m – Tavira

Twoja podróż zaczyna się na lotnisku w Lizbonie, gdzie spotkamy się z Tobą przed transferem do Twojego hotelu w Tavirze, blisko granicy z Hiszpanią. Po posiłku i spotkaniu organizacyjnym oraz przygotowaniu roweru wyruszysz na pierwszą przejażdżkę, wspaniałą trasą przez port rybacki Tavira mijając niesamowite plaże tej części Portugalii.


Dzień 2 Dystans 80 km Przewyższenie: 530 m – Faro

Udajemy się na południe, aby sprawdzić dlaczego Algarve nazywane jest „Kalifornią Europy? Faro – stolica regionu jest miastem w dużej mierze lokalnym, co oznacza, że ​​nie zostało jeszcze zdominowane przez kurorty. Jest tutaj bardzo kameralnie, przyjaźnie, uroczo.  Do miasteczka wjedziemy od wschodu podziwiając lagunę Ria Formosa z jej bezludnymi wyspami, wyjątkową przyrodą, tradycyjnymi wioskami i eko-szykowną atmosferą.


Dzień 3 Dystans 84 km Przewyższenie: 960 m – Pave

Naszą podróż na zachód przez Algarve rozpoczynamy od oszałamiającej przejażdżki przez typowe, urocze portugalskie wioski z mnóstwem wąskich szlaków ozdobionych stuletnimi kamiennymi murami. Poznasz także portugalskie /pavé/- starożytne drogi wykonane z bruku, które stopniowo przekształcane są w żwir lub chodnik.


Dzień 4 Dystans 59 km Przewyższenie: 1160 m – Via Algarviana

Serce Via Algarviana. Czeka nas dzisiaj kolejny piękny etap. Jeśli wczorajsza trasa dotyczyła małych wiosek i poznawania ludzi, dziś poczujemy się żądni przygód i oddaleni. Podążamy oficjalnym szlakiem Via Algarviana przez rozległe lasy eukaliptusowe bez widocznego miasta, aż dojedziemy do drogi w pobliżu Silves. Stamtąd jedziemy na przemian pięknymi małymi drogami z ładnymi szutrowymi ścieżkami.


Dzień 5 Dystans 84 km Przewyższenie: 1540 m – Monchique Mountains

Nasza dzisiejsza wspaniała pętla poprowadzi nas po kolejnych ciekawych ścieżkach. Wybieramy te, które są przyjazne naszym gravelowym oponom. Bo przecież  Monchique Mountains to strefa dla MTB z którą także jesteśmy zaprzyjaźnieni. Jedziemy do miasteczka Monchique, gdzie zatrzymamy się na porządne espresso w fajnym kolarskim centrum kawowym Velochique z mnóstwem pamiątek rowerowych i super przyjazną obsługą. Dalej pojedziemy przez dolinę Taipas, a  na powrocie czeka nas podjazd.


Dzień 6 Dystans 82 km Przewyższenie: 1160 m – Pedralava

W stronę Oceanu Atlantyckiego! Rozpoczynamy dzień wspinaczką na Estrada da Foia (902m), najwyższy punkt w okolicy i punkt widokowy. Objedziemy trawersem jej stoki lub skusimy się na wjazd. Ze szczytu ponownie łączymy się z trasą Algarviana i nieskończoną siecią idealnego żwiru do Aljezur, gdzie zaczynamy czuć morską bryzę i możemy podziwiać wiszące klify oraz surferów w zapewne kolejny słoneczny naszego pobytu w Portugalii.


Dzień 7 Dystans 78 km Przewyższenie: 810 m – Sagres

Słony Gravel. Oszałamiające zakończenie podróży ze wspaniałymi widokami na ocean i długim pasem doskonałego żwiru przecinającego interior pomiędzy Aljezur i Sagres. Rozległy obszar, w którym nie ma miast ani ludzi, a także idealne miejsce do korzystania z mniejszej zębatki kasetowej. Po dotarciu do Vila Do Bispo ponownie zaczynamy kierować się w stronę Oceanu, trasa wiedzie przez idylliczne plaże i już na horyzoncie widok na najbardziej wysunięty na południe punkt Portugalii. Naszym celem jest przepiękne miasto surferów Sagres, w którym na ostatnią noc zatrzymamy się w bardzo fajnym hotelu przy plaży!


Dzień 8 Wyjazd do Polski.

Kończy się nasza przygoda w Portugalii, wyjeżdżamy z hotelu i po 3 godzinach docieramy na lotnisko w Lisbonie. Samolot odlatuje o 10.30. Po 4 godzinach lądujecie w Warszawa – Modlin. My z Waszymi rowerami i bagażem docieramy do Was niebawem 🙂


 *Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Szczegóły wyjazdu

Portugalia GRAVEL/MTB I
Data Termin: 3 - 10 marca 2023 20230303 20230310
Miejsce Miejsce: Algarve
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Bus/samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3850 zł PLN 3850 20230303

Algarve Algarve Portugalia
Region Algarve w południowej Portugalii - być może najlepsza jazda po szutrze w Europie! Średnie temperatury o tej porze roku - 16 C sprzyjają komfortowi termicznemu. Słoneczne dni umilają pokonywanie tras. Od granicy z Hiszpanią przez góry Monchique i spektakularne zakończenie na klifach wysoko nad Oceanem Atlantyckim. Na południu Portugalii znajdziesz jedne z najlepszych tras do jazdy na Twoim gravelu w Europie. Dołącz do nas w tym szutrowym raju, aby przeżyć niezapomniane chwile i jedną z najlepszych Twoich przygód rowerowych jaka Ci się właśnie nadarza.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • śniadania
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • opieka przewodnika
 • przejazd komfortowym busem
 • wsparcie samochodu technicznego
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • biletów lotniczych
 • dostarczenia i odbioru roweru+bagażu do miejsca wyjazdu busa

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 498 km
 • Przewyższenie całkowite: 6505 m
 • Śr. dystans dzienny: 71 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 928 m

Zalecane:

 • opony: 700 x 38 – gravel
 • opony: każde – mtb
 • napęd: 38T x 11-42
 • rekomendujemy minimalne przełożenie 0,90 przy użyciu tarczy 38T × 42 tylnego koła zębatego (lub odpowiednika). Sprawdź swoje przełożenia na www.bikecalc.com/gear_ratios.

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]