• Dołącz do nas!

LIVIGNO II

Opis wyjazdu

Livigno to znana z tras typu flow-trials miejscówa, gdzie jazda sprawia ogromną radochę. Nasz baza położona będzie na wysokości 1850 m n.p.m. z której będziemy wędrować na jeszcze wyższe partie alpejskich tras. Jezioro Cancano, Alpe Trela, Passo Federia, Passo Stelvio i inne miejsca jakie przygotowaliśmy dla Was na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Znajdujące się tutaj dwa Bike Parki Carosello i Mottolino, które odwiedzimy zapewnią Wam dużo radochy. Pozwolą również trochę odpocząć po naszych tripach w okolicach Livigno. Tutejsze Bike Parki to zjazdowe single z niewielkimi bandami i kładkami dla każdego.

Wyjazd przeznaczony dla średnio-zaawansowanych rowerzystów, którzy lubią włożyć trochę wysiłku na podjazdach, by dostać się na flow-trials, które przeważają na naszej wyprawie. Jest ich tu całe mnóstwo, tak jak świstaków. Będziemy się zapuszczać w malownicze miejsca, na fenomenalne widokowo Bochetta di Forcola i Passo Stelvio oraz w wiele innych miejsc godnych odwiedzenia.

Livigno to miejsce które powinieneś zobaczyć. Miasteczko ukryte wśród alpejskich dolin żyje kolarstwem. Pobliskie Bormio to baza wypadowa dla wielu teamów kolarskich trenujących przed największymi tourami.

Program

1. DZIEŃ    31 km / 1030 m

Passo Federia – Monte Rezze – Corosello Bike Park

Przyjazd do Livigno ok. godz. 9.00. Wybieramy się na pierwszą jazdę doliną Federia, na końcu której skierujemy się na Corosello. Podjedziemy na Monte Rezze, skąd roztacza się bajeczny krajobraz regionu Livigno. Wrócimy przez Bike Park Corosello, skąd zjedziemy jednym ze singli do Livigno.

2. DZIEŃ 47 km / 1727 m

Alpiselle – Lago di Cancano – Alpe Trela – Passo Trela – Mottolino – Val Li Mine

Pojedziemy doliną Alpisella, która doprowadzi nas do jeziora Cancano. Jedna z dolin, któa schodzi do tego sztucznego zbiornika doprowadzi nas do Alpe Trela. Tutaj chwila relaksu w gospodzie na szlaku i ruszamy dalej Passo Trela. Piękny singiel i częściowo asfaltowa nawierzchnia doprowadzi nas do Trapelle, skąd udamy się na świetny punkt widokowy na Monte Pare. Potem czeka nas jeszcze bardziej oddziałujący krajobrazowo zjazd singlem do Val di Mine.

3. DZIEŃ 100 km dla chętnych!

Krótsza opcja dla mniej wprawionych także jest. Ale na Stelvio trzeba i warto  podjechać 🙂

Passo Foscagno – Bormio – Passso Stelvio – Bochetta di Forcola – Lago di Cancano – Passo Trela

To królewski etap naszego wyjazdu. Wyjedziemy wcześniej niż zwykle, aby mieć zapas. W tym dniu nawierzchnia asfaltowa będzie stanowić 60 % trasy. Udajemy się na sławne Passo Stelvio. Wyjeżdżamy podjazdem od Bormio – ładniejszym widokowo. Czeka nas 20 km wspinaczki. Pokonamy w tym czasie 1400 m, aby w końcu dotrzeć na położoną na 2258 m npm przełęcz. Zaczynamy mocne MTB. Po posiłku, krótki zjazd i czeka nas wspinaczka na jeszcze wyższą Bochetta di Farcola – 2260 m npm. Stamtąd będziemy zjeżdżać w stronę Lago Cancano pomiędzy pogwizdującymi świstakami, których tu mnóstwo. Ta duża liczba podjadów w tym dniu nie bierze się z nikąd. Kolejna wspianczka na Alpe Trela, znajoma karczma z winem i dalej w drogę. To będzie trasa dla wytrwałych. Ale warto!

4. DZIEŃ

BIKE PARK CAROSELLO lub opracowana na miejscu trasa.

5. DZIEŃ

BIKE PARK MOTTOLINO lub opracowana na miejscu trasa.

6. DZIEŃ 58 km / 1430 m

Alpiselle – Alpe Galo – Val Mora

7. DZIEŃ   67 km

Livigno – Sfazù – Laghi Saoseo – Val Viola – Val Vezzola – Passo Trela

8. DZIEŃ

Powrót do Polski

* Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Mapy tras znajdują się w galerii. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub warunkami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie w pensjonacie. W apartamentach pokoje 3-4 osobowe, w których znajduje się wyposażone aneks kuchenny i łazienka.

Restauracje i pizzerie na miejscu. Wzdłuż uliczek dużo gastronomii i sklepów duty free ! Livigno to bezcłowa strefa w której można zrobić ciekawe zakupy.

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Wyjazd z Polski 26.08 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 03,09 (sobota) w godzinach wieczornych.

Szczegóły wyjazdu

LIVIGNO II
Data Termin: 27 sierpnia - 3 września 2022 20220827 20220903
Miejsce Miejsce: Livigno, Włochy
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Pensjonat
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2290 zł PLN 2290 20220827

Livigno, Włochy Livigno, Włochy
Wakacje w Livigno! Świetna pora na jazdę MTB w tym ulubionym przez rowerzystów miejscu. Emocjonowanie się podczas pokonywania tras pośród dziewiczych dolin w tej części Włoch sprawia frajdę każdemu bikerowi. Single typu flow-trial i dziki krajobraz to gwarancja dobrej zabawy MTB. Wspinamy się na Passo Stelvio, żeby cieszyć się kilku godzinnym zjazdem do bazy w Livigno. Inne trasy odkrywamy i się nimi zachwycamy każdego dnia.

Warunki

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie w pensjonacie
  • ślad gpx na każdy dzień
  • przejazd komfortowym busem
  • transport bagaży/rowerów
  • ubezpieczenie KL i NW
  • opłatę klimatyczną
  • składkę na TFG i TFP
  • opiekę przewodnika

 

Cena nie obejmuje:

  • wyżywienia
  • Biletów na gondolę do bike parków Carosello i Mottolino

GALERIA

Wyślij zapytanie