• Dołącz do nas!

Korsyka SZOSA

KORSYKA odkrywamy szosową piękność

Korsyka to oszałamiająca wyspa oferująca wszystkie niezbędne składniki na bajeczne rowerowe wakacje: góry, nadmorskie drogi, historyczne porty i miasta, słońce i ciepłą, pachnącą bryzę. Dodaj odrobinę korsykańskiej kultury i wiesz , że żyjesz! Te elastyczne wakacje na rowerze szosowym od Bastii do Bonifacio doskonale prezentują najważniejsze atrakcje Korsyki – z daleko sięgającymi widokami na morze, spokojnymi drogami, pięknymi podjazdami i oczywiście doskonałym wsparciem ze strony dwóch przewodników i samochodu technicznego na trasie.

Trasy zaprojektowaliśmy tak, aby jej systematycznie pokonywanie było łatwe i przyjemna dla średnio-wytrenowanych osób, niezależnie od doświadczenia w górach.

INFORMACJE

Formuła wyjazdu. Wyjazd szosowy w formie wyprawy przez Korsykę. Podczas codziennych tras jedzie przewodnik, ale uczestnicy otrzymują także track-ki gpx z trasami. Staramy się jechać w grupie. W razie różnych poziomów zaawansowania dzielimy się na grupy. Podczas wyprawy towarzyszy nam samochód, którym przyjechaliśmy na wyspę. Drugi przewodnik – kierowca pełni rolę zabezpieczenia w razie różnych nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić na trasie (sprzętowe, czy też kondycyjne uczestników) W busie wieziemy rzeczy osobiste uczestników, bagaże. Kierowca na koniec dnia podjeżdża do hotelu w którym mamy nocleg i załatwia sprawy kwaterunkowe. Na rowerze podczas kolejnych etapów jeździmy na lekko, bez plecaków, nerek, chyba że ktoś uwielbia.


Transport. Z Polski podróżujemy busem.  Rowery oraz bagaże jadą z nami na specjalnie przystosowanej  przyczepie.


Zakwaterowanie – 7  noclegów. Nocujemy w hotelach i pensjonatach 3 – gwiazdkowych. Pokoje 2-3 osobowe. Obiekty posiadają własną restaurację lub punkty gastronomiczne znajdują się w bliskiej odległości od zakwaterowania.


Wyżywienie. Śniadania w cenie wyjazdu. Uczestnicy sami pokrywają koszty związane z odpowiednim dla nich zestawem żywieniowym na resztę dnia. Przekąski na trasę zabieramy ze sobą na codzienne etapy. Zatrzymujemy się zwykle  na kawę i ciacho podczas jazdy, jak również w porze obiadowej na dłuższą przerwę, aby się posilić. Wieczorem zwykle po przyjeździe do hotelu idziemy na wspólną kolację lub przyrządzamy posiłki w apartamencie. Można zabrać produkty spożywcze z Polski i nimi także uzupełniać codzienną dietę. Na miejscach noclegowych znajdują się często apartamenty z aneksem kuchennym lub hotelowe restauracje.


HOTELE


PROGRAM

Dzień 1 (sobota) Wyjazd z Węgierskiej Górki o godzinie 14.00.


Dzień 2 (niedziela) Trasa: Bastia – Col de Teghime (536m) – Bastia – 27km/700m

Przyjazd do Livorno (ITA) nad ranem około godz. 5.00. Prom do Bastii (FRA) godz. 8.00 (czas rejsu 4,5h). O 12.30 przybijamy do brzegu i  jedziemy do hotelu ok 15 min. Hotel przy samej plaży. Po obiedzie wyjazd na rekonesans w okolice Bastii.


Dzień 3 (poniedziałek) Trasa: Bastia – St. Florent – 106km/1710m

Przygodę z Korsyką rozpoczynasz od jazdy na rowerze po wyjątkowym i pięknym Cap Corse. To musi być jedna z najpiękniejszych dróg do jazdy na rowerze w Europie. Faluje wzdłuż wybrzeża, łącząc osłonięte zatoczki przez 30 km z wioską rybacką Macinaggio. Następnie przechodzisz przez Col de la Serra (365 m) na zachodnie wybrzeże. Ta strona półwyspu jest zupełnie inna, a droga pozostaje wysoko, łącząc wioski na wzgórzach i oferując wspaniałe widoki. Twoim celem jest idylliczne nadmorskie miasteczko St-Florent. 


Dzień 4 (wtorek) Trasa: St. Florent – Calvi – 105km/1780m

Opuszczając St-Florent, wspinasz się przez drogę na Pustyni Agriates – uderzająco inny krajobraz. Po fantastycznym zjeździe kierujesz się w głąb lądu bardzo wąską drogą prowadzącą przez odosobnioną wioskę Novella i do Col de San-Colombano (694 m). Ostatnia część znajduje się na starej „głównej drodze”, która przecina zbocze góry z pięknymi widokami na północne wybrzeże wyspy. Za Belgodère docierasz do drogi, która wije się wokół zbocza góry, łącząc odległe wioski, pozostając dość płaską przez 25 km. W końcu schodzisz do historycznego miasta Calvi, możliwe, że zdążysz zwiedzić cytadelę i cieszyć się piaszczystą plażą.


Dzień 5 (środa) Trasa : Calvi – Porto104km/2050m

Dzisiejsza przejażdżka jest naprawdę spektakularna od samego początku, gdy kierujesz się oszałamiającą drogą wzdłuż wybrzeża północno-zachodniego, która pomimo dość szorstkiej nawierzchni jest atrakcją wyspy. Prowadzi do Col de Palmarella (408 m), skąd roztacza się wspaniały widok na nierówne zachodnie wybrzeże, które przez resztę dnia przemierzamy drogą wijącą się wzdłuż klifu.

Naszym celem jest idylliczna wioska rybacka Porto.  Czeka na nas Calanches de Piana które jest prawdopodobnie jedną z najwspanialszych nadmorskich tras rowerowych w Europie. Punktem kulminacyjnym jest właśnie spektakularne Calanches de Piana, gdzie droga wije się przez różowe granitowe klify wyrzeźbione przez wiatr i deszcz w surrealistyczne kształty. Podczas gdy Calanches niewątpliwie kradną show, znaczna część trasy oferuje niezapomniane widoki na morze i dziewicze wybrzeże.


Dzień 6 (czwartek) Trasa: Porto – Corte86km/1950m

Celem dzisiejszego wieczoru jest historyczna stolica Korsyki – Corte. Położony w centrum wyspy, ma zupełnie inną atmosferę niż nasze inne przystanki. Jeśli masz energię, warto zawędrować do cytadeli. Pomiędzy Porto a Corte leży centralne żebro wyspy, przez które przechodzi Col de Vergio (1477 m), najwyższa przełęcz na Korsyce. Chociaż nie jest to wysokie w porównaniu z potężnymi przełęczami Alp czy Pirenejów, zaczynamy na poziomie morza, co czyni to nie lada wyzwaniem! Gradienty są ogólnie miłe, a stale zmieniająca się sceneria zapewnia motywację. To, co idzie w górę, musi spadać, a zejście w dół wąwozu Gorge de la Ruda jest spektakularne.


Dzień 7 (piątek) Trasa: Corte – Solenzara opcja #1: 132km/3300m;     opcja #2: 95km/1910m

Dziś odkrywasz górzyste wnętrze wyspy, które jest bardziej zaludnione przez kozy, świnie i krowy niż ludzi. Wyruszamy nad Col de Bellagranajo (715m) i dalej do Vivario wspinamy się do ozdobionej korsykańskimi wędlinami kawiarni, która stanowi świetne miejsce na chwilę odpoczynku przy kawie.

Dalej jest wspaniała wspinaczka na Col de Sorba (1314 m) położona w rzadkim lesie sosnowym. Kolejne epickie zejście pogrąża Cię w głębokim wąwozie Défilé de l’Inzecca i prawie z powrotem na poziom morza.

Stąd możesz albo udać się na równinę przybrzeżną i cieszyć się jedyną płaską drogą tygodnia, albo wrócić na wzgórza niesamowitą „pofałdowaną” drogą łączącą bardziej odległe, dziewicze wioski. Niezależnie od wybranej trasy, lądujesz w porcie rybackim Solenzara.


Dzień 8 (sobota)  Trasa: Solenzara – Bonifacio – 108km/2630m

Col de Bavella (1218 m) to odpowiedni wielki finał na koniec naszego tygodnia na tej wspaniałej wyspie. To musi być jedna z najpiękniejszych przełęczy w Europie z chropowatymi granitowymi szczytami, co czyni ją również mekką dla wspinaczy i spacerowiczów.

Zjedzenie spokojnego lunchu na przełęczy przed dalszą jazdą do Bonifacio to dobry plan. Zjeżdżamy do górskiego miasteczka Zonza (800m), a następnie dalej na południe do Carbini (605m) i jeszcze jedna wspinaczka do źródeł rzeki Ortolo (810m) abyśmy się mogli zaraz cieszyć zjazdem do Punta di Campana (193m), przed nami Bonifacio – kres naszej wędrówki ! Po przyjeździe do hotelu, relaks na plaży, spacer po miasteczku – odpoczynek.


Dzień 9 (niedziela)  O 9.00 po śniadaniu jedziemy busem do Bastii (3 godz. jazdy).  14.00 – wypływamy promem Bastia – Livorno. 18.30 – schodzimy na ląd we Włoszech i dalej  w stronę Polski.


Dzień 10 (poniedziałek) Przyjazd do Węgierskiej Górki w godzinach porannych.


*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć. Przedstawione profile tras mogą się różnić co do właściwych przewyższeń ze względu na inny odczyt mapy.

Dodatkowe informacje

Wyjazd z Węgierskiej Górki w sobotę 08.09 o godz. 14.00. Możliwość pozostawienia swojego samochodu na ogrodzonej posesji na czas wyjazdu. Powrót w poniedziałek 18.09.

Szczegóły wyjazdu

Korsyka SZOSA
Data Termin: 9 - 18 września 2023 20230909 20230918
Miejsce Miejsce: Korsyka
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Pensjonaty i hotele
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus/samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 5500 zł PLN 5500 20230909

Korsyka Korsyka
Korsyka to oszałamiająca wyspa do zwiedzania na 2 kołach. Oferuje wszystkie niezbędne składniki na bajeczne wakacje na rowerze: góry, nadmorskie drogi, historyczne porty i miasta, słońce i ciepłą, pachnącą bryzę. Dodaj odrobinę korsykańskiej kultury i trudno się pomylić! Te elastyczne wakacje na rowerze szosowym doskonale prezentują najważniejsze atrakcje Korsyki - z daleko sięgającymi widokami na morze, spokojnymi drogami, pięknymi podjazdami i oczywiście doskonałym wsparciem ze strony dwóch przewodników

Warunki

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym busem
 • transport rowerów i bagaży
 • bilety na prom Livorno – Bastia i z powrotem
 • zakwaterowanie
 • śniadania
 • zaplanowane trasy (pliki gpx)
 • samochód techniczny na trasie
 • opłatę klimatyczną
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP
 • wyjazd w kameralnej grupie
 • jazda z  przewodnikiem

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: bus – 9 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 630 km
 • Przewyższenie całkowite: 13000 m
 • Śr. dystans dzienny: 90 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1850 m

Zalecenia:

 • Kaseta: 10 – 32z

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

Wyślij zapytanie