• Dołącz do nas!

Girona GRAVEL/MTB

INFORMACJE

Wspaniała pętlę po regionie Costa Brava. Z wąskich uliczek starego miasta Girony z modnymi kawiarniami i sklepami rowerowymi trasa prowadzi na wschód w kierunku wybrzeża Morza Śródziemnego i magicznego miasta Cadaqués, w którym Salvador Dalí dokonał swoich cudów. Pozostawiając turkusowe wody Morza Śródziemnego wjeżdżamy do Parku Narodowego Garrotxa, słynącego z wygasłych obecnie wulkanów i Fageda d’en Jorda, jednego z najpiękniejszych lasów bukowych w Europie. Spektakularna przejażdżka wysoko nad klifami doliny rzeki Ter zabierze nas do jednego z najbardziej malowniczych miasteczek w Hiszpanii przed ostatnimi dniami jazdy. Wracamy do Girony na nocleg, aby ostatniego dni pojechać wzdłuż katalońskiego wybrzeża prosto do Barcelony i wieczorem wyjść na stare miasto!

Formuła wyjazdu. Wyjazd ma charakter jazdy etapami z jednego miejsca do drugiego. Chcemy jak najwięcej zobaczyć i dużo pojeździć. Wyjazd idealny dla roweru typu GRAVEL i MTB. Szutry, polne bezdroża i częściowo asfalty jako łączniki między szutrami. Podczas codziennych tras jedzie z grupą przewodnik, uczestnicy otrzymują także track-ki gpx z trasami. Towarzyszy nam samochód techniczny. Drugi przewodnik – kierowca pełni rolę zabezpieczenia w razie różnych nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić na trasie (sprzętowe, czy też kondycyjne uczestników) W busie wieziemy rzeczy osobiste uczestników, bagaże. Kierowca również na koniec dnia podjeżdża do hotelu w którym mamy nocleg i załatwia sprawy kwaterunkowe. Na rowerze podczas kolejnych etapów jeździmy na lekko, bez plecaków, nerek, chyba że ktoś uwielbia. Rowery zabieramy z Polski, jadą na specjalnie przystosowanej przyczepie.

UWAGA! Twój rower oraz bagaż jedzie z Polski busem. Dostarczasz nam osobiście do Węgierskiej Górki do dnia 10.03

Podróż samolotem. Linie lotnicze Ryanair koszt: ok 800 zł – dwie strony.

13.03 (poniedziałek) Kraków – Girona 6:45 – 9:20   (transfer z lotniska do hotelu w Gironie)

20.03 (poniedziałek) Girona – Kraków 9:50 – 12:30 (transfer z hotelu na lotnisko w Gironie)

Podróż busem. Jeżeli jest w Tobie tyle wytrwałości, chęci zobaczenia świata i dobrze znosisz długą podróż – ok 2000km (ok 24 godzin) to zapraszam do wspólnej jazdy – w cenie wyjazdu. Wyjazd z Polski  12.03 (niedziela) o godz. 8:00


Zakwaterowanie – 7  noclegów. Nocujemy w hotelach i pensjonatach 3 – gwiazdkowych. Śpimy codziennie w innym miejscu oprócz ostatnich dwóch nocy. Spędzamy je w Gironie, aby nacieszyć się tym wspaniałym miasteczkiem umiłowanych przez kolarzy c całego świata.


Wyżywienie. Śniadania w cenie wyjazdu. W zależności od miejsca w którym się kwaterujemy będą głównie w formie bufetu. Jeżeli nie będzie bufetu i możliwości zapewnienia śniadania na kwaterze to przewodnik stawia pyszne śniadanko! Podczas pokonywania tras, w ciągu dnia robimy przerwy na przekąskę, kawę, ciacho, czy obiad. Hotele i pensjonaty które rezerwujemy mają zwykle swoje restauracje, bary w których możemy zjeść kolację. Również lokalizacja w miasteczkach sprawia, że niedaleko znajdują się wyśmienite lokalne restauracje.


HOTELE

PROGRAM

Dzień 1 Dystans 32 km Przewyższenie: 550 m – Girona

Witamy w Gironie Twoja podróż zaczyna się na lotnisku, gdzie spotkamy się z Tobą przed transferem do Twojego hotelu. Po obiedzie, spotkaniu organizacyjnym i przygotowaniu roweru wyruszysz na pierwszą przejażdżkę po wzgórzach Girony.


Dzień 2 Dystans 92 km Przewyższenie: 1250 m – L’Escala

Żegnamy się z Gironą i kierujemy na wschód, by spotkać wybrzeże Morza Śródziemnego, jadąc przez niekończące się pola zielonej trawy i małe średniowieczne miasteczka. Podobnie jak w przypadku innych naszych wypraw szutrowych, korzystamy również z kilku drugorzędnych dróg utwardzonych i dróg o najmniejszym możliwym natężeniu ruchu, aby połączyć najlepsze segmenty szutrowe. Wskazówka: dzisiejszy etap zaczyna się podjazdem, aby wydostać się z Girony, a następnie przez resztę dnia biegnie w większości płaskim terenem, ale jest także stroma wspinaczka, aby dostać się do L’Escala, więc zaoszczędź trochę energii na ten ostatni odcinek.


Dzień 3 Dystans 81 km Przewyższenie: 750 m – Cap de Creu

Magiczne Cadaqués. Po opuszczeniu L`Escala docieramy do Aiguamolls de L’Emporda (płaska Delta) aż do połowy etapu, gdzie docieramy do Roses, miasta, w którym znajduje się słynna na całym świecie restauracja El Bulli. Jednak nie zatrzymując się tam, aby zjeść… Tutaj zaczyna się „magia” z jednym z najlepiej strzeżonych sekretów w regionie, idealnym szutrowym szlakiem, który biegnie obok idyllicznych turkusowych wód i klifów, zanim dotrze do małego rybackiego miasteczka Cadaqués, gdzie Salvador Dalí stworzył większość swojej sztuki i jedną z najpiękniejszych wiosek w Katalonii. Wskazówka: ostatni zjazd do Cadaqués może być nieco kamienisty, luźny i techniczny po długim dniu spędzonym w siodle, więc spokojnie i nie rozpraszaj się spektakularnymi widokami!


Dzień 4 Dystans 95 km Przewyższenie: 1750 m – Benyoles

Opuszczam wybrzeże przejeżdżając przez piękny Cap de Creu. Świetny żwir i kręte drogi. Port de la Selva z którego dostrzeżemy wybrzeże Francji. Morze Śródziemne zostawiamy za plecami i udajemy się w stronę katalońskich wiosek i jeziora Banyoles z jeziorem gdzie trenuje wielu triatlonistów i wioślarzy przygotowujących się do swoich zawodów.


Dzień 5 Dystans 85 km Przewyższenie: 1950 m – Tavertet

Piąty dzień naszej wycieczki rozpoczynamy wizytą przy Jeziorze Benyoles. Jedziemy przez obszar wulkaniczny w regionie miasta Olot, który jest jednocześnie najmłodszym obszarem wulkanicznym w Katalonii. Tutaj także występuje najbardziej na południe wysunięty region w którym możemy zobaczyć lasy bukowe, które u nas w Polsce są powszechne. Kilka wspinaczek pozwoli nam się trochę zmęczyć, ale warto! Czeka nas piękny dzień!


Dzień 6 Dystans 75 km Przewyższenie: 800 m – Ter

Prawie cały dzień będziemy zjeżdżać do Girony. Odwiedzimy piękne miasteczko Rupit i dalej zjedziemy do kanałów wodnych z których wypływa rzeka Ter i poprowadzi nas do samej Girony. Łatwa trasa z pięknymi widokami na koniec naszej przygody w Katalonii. Wjazd do Girony, która ma jedną z najpiękniejszych średniowiecznych starówek w Hiszpanii i wiele innych pięknych miejsc zamknie naszą pętlę objazdową po „costa brava”. Spędzimy tu 2 ostatnie noce i nacieszymy się tutejszymi krajobrazami. Zwiedzimy miasto.


Dzień 7 Dystans 97 km Przewyższenie: 1300 m – Girona The End

Ostatni dzień naszego pobytu w Katalonii przeznaczymy na jazdę po najbliższych szutrach i drogach wokół Girony. Pojedziemy do miasta Angles od któego zacznie się solidny podjazd. Poczujecie chęć wrzucenia największej zębatki na w swoich kasetach. 10% będzie trzymać! Ale potem będziemy się cieszyć zjazdem do Santa Coloma de Farnes i dalej świetnymi szutrami z powrotem do Girony.


Dzień 8 Wyjazd do Polski.

Kończy się nasza przygoda w Katalonii. To był piękny tydzień!


 *Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Wyjazd będzie potwierdzony gdy zgłosi się 7 uczestników.

Szczegóły wyjazdu

Girona GRAVEL/MTB
Data Termin: 13 - 20 marca 2023 20230313 20230320
Miejsce Miejsce: Costa Brava, Hiszpania
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel
Wyżywienie Wyżywienie: Śniadania
Transport Transport: Bus/samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3500 zł PLN 3500 20230313

Costa Brava, Hiszpania Costa Brava, Hiszpania Hiszpania
Wyjątkowa podróż z Girony do tętniącego życiem śródziemnomorskiego portu Cadaqués i w Pireneje. Girona jest dobrze znana jako idealne miejsce na rower szosowy, ale miasto i otaczająca je katalońska wieś mają do zaoferowania o wiele więcej niż ukochane asfaltowe drogi wielu rowerzystów PRO, którzy mieszkają w tej okolicy. Wyjedziemy poza asfalt i odkryj prawdziwe piękno tego fascynującego regionu podróżując po szutrowych drogach tej pieknej katalońskiej krainy! Wyjazd dla rowerzystów miłujących rowery typu GRAVEL i MTB. Łatwe technicznie trasy o niewielkich przewyższeniach.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • śniadania
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • opieka przewodnika
 • transfery na miejscu
 • wsparcie samochodu technicznego
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • biletów lotniczych

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 557 km
 • Przewyższenie całkowite: 8350 m
 • Śr. dystans dzienny: 80 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1190 m

Zalecane:

 • opony: 700 x 40
 • napęd: 38T x 11-42
 • rekomendujemy minimalne przełożenie 0,90 przy użyciu tarczy 38T × 42 tylnego koła zębatego (lub odpowiednika). Sprawdź swoje przełożenia na www.bikecalc.com/gear_ratios.

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie

  [dynamichidden post-title class:form-control class:form-control-lg "CF7_get_post_var key='title'"]