• Dołącz do nas!

BORMIO Stelvio – Szosa

Opis wyjazdu

Wyjazd SZOSOWY  – 6 dni jazdy

Wyjazd przeznaczony dla miłośników kolarstwa szosowego w odmianie górskiej. Zakwaterujemy się w Bormio, które jest świetnym miejscem wypadowym na trasy i już nie raz było świadkami zmagań kolarzy podczas Giro d’Italia. W okolicach Bormio trenuje wielu znakomitych kolarzy, można tutaj w różnym okresie spotkać na przykład Rafała Majkę podjeżdżającego na treningu pod Stelvio. Przyjeżdżamy do Bormio i zapoznajemy się z trasami „uzbrojonymi” w takie tasiemce jak: Passo Mortirolo, Passo Stelvio i Gavia oraz inne, które trzeba koniecznie zaliczyć. To będzie prawdziwa włoska przygoda na szosie !

Tempo dostosowujemy do grupy. Jeździmy razem. Jeżeli będą mocniejsi zawodnicy to wtedy dzielimy się na grupy. Każdy uczestnik otrzyma track ze śladem gpx na konkretny dzień. Bardzo ciekawe miejsca z świetnymi widokami w środku włoskiego lata.

Program

1. DZIEŃ  (przyjazd)     Bormio – Lago Cancano

2. DZIEŃ   Bormio – Passo Umbrail – Santa Maria – Prato – Passo Stelvio

3. DZIEŃ  Bormio – Passo del Foscagno – Passo di Eira – Lago di Livigno – Livigno – Bernina Pass – Lago di Poschiavo – Bormio

4. DZIEŃ  Luźna jazda po okolicy – opracowanie trasy na miejscu

5. DZIEŃ  Bormio – Lago di Poschiavo – Bernina Pass – Livigno – Lago di Livigno – Passo di Eira – Passo del Foscagno – Bormio

6. DZIEŃ  Bormio – Mortirolo – Gavia – Bormio

7.  DZIEŃ  Powrót do Polski

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane kondycją grupy, panującymi warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami które zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć. 

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie w hotelu apartamentowym w 3-4 osobowych pokojach, w których znajduje się w pełni wyposażona kuchnia. Można samemu przygotowywać posiłki. Restauracja i hipermarket w pobliżu ok. 300m.

Na codzienne jazdy kręcimy w grupie, na podjazdach zapewne będą przetasowania i rozrywanie naszego peletonu. Czekamy na przełęczach i zjeżdżamy razem. W zależności o kondycji uczestników, możemy dobierać się i jeździć w osobnych zespołach. Każdy będzie usatysfakcjonowany i z pewnością wzmocni nogę.

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Wyjazd z Polski 15.07 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 23.07 (sobota) w godzinach wieczornych.

Szczegóły wyjazdu

BORMIO Stelvio – Szosa
Data Termin: 16 - 23 lipca 2022 20220716 20220723
Miejsce Miejsce: Bormio, Włochy
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Pensjonat
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2190 zł PLN 2190 20220716

Bormio, Włochy Bormio, Włochy
Bormio i okolice to mekka treningowa dla kolarzy szosowych. Wszyscy najwięksi: Majka , Ackerman, czy Sagan korzystają z dobrodziejstw tego miejsca podczas przerw w wielkich tourach. Piękne przełęcze czekają na Ciebie. Sprawdź się na tych samych trasach co Twoi idole. Kultowe podjazdy, gorąca kolarska atmosfera i jazda w okolicach Bormio to gwarancja dobrze spędzonego tygodnia w regionie Alta Valtellina. Przez ten tydzień zaliczysz podjazdy na Passo Stelvio, Gavia, Mortirolo, Foscagno, Lago di Cancano, Passo Eira, Passo Umbrail.

Warunki

Cena obejmuje:

  • zakwaterowanie w pensjonacie
  • ślad trasy gpx na codzienne wyjazdy
  • opiekę przewodnika
  • przejazd komfortowym busem
  • transport bagaży/rowerów
  • ubezpieczenie KL i NW
  • opłatę klimatyczną
  • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

  • wyżywienia

Szczegóły ubezpieczenia.

Koszty Leczenia (KL) – 30.000 euro

Koszty ratownictwa – 5.000 euro

Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) – 4.000 euro

Bagaż Podróżny (BP) – 400 euro

Ubezpieczenie sporty ekstremalne MTB, Enduro, DH – wliczone są w cenę wyjazdu.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) – ZOBACZ

Ubezpieczenia od chorób przewlekłych oraz od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej można wykupić dodatkowo. Podczas wypełniania pobranego zgłoszenia uczestnictwa wyjazdu jest opcja zaznaczenia odpowiedniej pozycji. Tabela opłat za dodatkowe ubezpieczenie – ZOBACZ

GALERIA

Wyślij zapytanie