• Dołącz do nas!

Dolomity MTB

Opis wyjazdu

Wyjazd dedykowany rowerzystom amatorom pragnącym poznać najciekawsze zakątki Dolomitów w rejonie Sella Ronda. Kultowego miejsca w którym znajdują się trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy są dobrane tak, aby każdy czuł się usatysfakcjonowany jazdą w tej części włoskich Alp. W pobliżu znajduje się Fassa Bike Park w którym również będzie można spędzić niezapomniane chwile. Jazda po wyprofilowanych bandach i alpejskich singlach w tak pięknych okolicznościach przyrody wprawią Was w zachwyt. Tydzień w Dolomitach w grupie osób kochających MTB i cieszących się z jazdy w terenie.

Wybierzemy się na trasę kultowego maratonu HERO Dolomites, gdzie będziecie mogli sprawdzić się na tej wymagającej wycieczce. Co roku w czerwcu odbywają się na niej zawody ściągające miłośników MTB z całego świata. My będziemy pokonywać ją „na raty”, a kto będzie chciał przejechać całość za jednym razem także będzie miał taką możliwość.

Program

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych. Trasa busa: Tarnów – Kraków – Katowice – Bielsko Biała – Canazei

1. DZIEŃ 27 km / 1000m
Przyjazd na miejsce zakwaterowania przed południem. Trip w pobliskie trasy na rozprostowanie kości po kilkugodzinnej jeździe w busie. Na przykład Pozza di Fassa

2. DZIEŃ  45 km/ 1600 m

Z Canazei przez Passo Duron do Selva di Val Gardena i powrót wokół monumentalnego Sassalungo

3. DZIEŃ 60 km (rower)/ 440 m rower + 4000m wyciąg*

Trasa wokół Sella Ronda (w prawo) z wykorzystaniem wyciągów. Jest to kultowy objazd wokół masywu, który pokażę nam piękno tej części Dolomitów. Czas jazdy ok 6-9 godzin w zależności od kondycji grupy i wyboru pomiędzy wyciągiem , a subtelnym  podjazdem pełnym równie pięknych doznań 🙂

UWAGA*: W zależności od kondycji grupy będziemy się starać wykorzystywać wyciągi w ostateczności. Są przyjemne podjazdy z którymi warto się zmierzyć. 🙂 Będziemy się delektować nimi.

4. DZIEŃ – 56km / Viel dal Pan

5. DZIEŃ – Bike Park Fassa lub Pordoi & Fedaia ok 40km/1600m

6. DZIEŃ  Sella Ronda trip 60km / 2200m

7. DZIEŃ
Powtót do Polski. Wyjazd ok 10.00 Planowany przyjazd 22.00

* Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Mapy tras znajdują się w galerii. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Info dodatkowe

Jeździmy w grupie z przewodnikiem. Dostosowujemy tempo do kondycji uczestników. Jest czas na przerwę i posiłek w trakcie wycieczki. Prowiant zabieramy do plecaka, ale na przydrożnych restauracyjkach można się również posilić. Jest czas na odpoczynek i chwilę relaksu na podziwianie okolicznych krajobrazów ze strzelistymi graniami Dolomitów w tle.

Uczestnicy chcący spędzić więcej czasu na zabawie w Bike Parku będą mogli nacieszyć się tamtejszymi trasami zjazdowymi enduro Fassa Bike Park

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Wyjazd z Polski 29.07 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 06.08 (sobota) w godzinach wieczornych.

Szczegóły wyjazdu

Dolomity MTB
Data Termin: 30 lipca - 6 sierpnia 2022 20220730 20220806
Miejsce Miejsce: Dolomity
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel apartamentowy
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2590 zł PLN 2590 20220730

Dolomity Dolomity
Dolomity to jedno z najpiękniejszych miejsc, które odwiedzamy podczas wyjazdów. Piękne doliny, wymagające przełęcze i ścieżki wokół masywu Sella Ronda zostają we wspomnieniach na zawsze. Passo Pordoi, Arabba, Val di Fassa, Marmolada i inne miejsca czekają na Was, Aktywny wypoczynek w takim miejscu zachwyca i sprawia, że poczujesz inny wymiar kolarstwa górskiego. Moc doznań wizualno - krajobrazowych sprawi, że będziecie chcieli tu powracać co roku. Będziemy przemierzać i odkrywać zakątki Dolomitów, które wprawią Was w niesamowity zachwyt.

Warunki

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym busem
  • transport bagaży / rowerów
  • zakwaterowanie w hotelu apartamentowym
  • ślady gpx na trasy
  • opłatę klimatyczną
  • ubezpieczenie KL i NW
  • składkę na TFG i TFP
  • opiekę przewodnika

Cena nie obejmuje:

  • wyżywienia
  • biletów na wyciągi

GALERIA

Wyślij zapytanie