• Dołącz do nas!

Makarska SZOSA

Opis wyjazdu

Riwiera Makarska to znany i lubiany region odwiedzany przez kolarzy przygotowujących się do sezonu. Dla nas amatorów to świetne miejsce do luźnej szosowej przygody.  Naszą bazą będzie Makarska, świetna lokalizacja u stóp Masywu Biokovo z jego flagowym 30 km podjazdem na Sweti Jure z Makarskiej.

Będziemy codziennie poznawać nowe zakątki tego bałkańskiego regionu. Oprócz części lądowej wybierzemy się na wyspy: Brać i Hvar, które mają również wiele do zaoferowania dla miłośników szosowej przygody z Rysianka Team. Pogoda na początku kwietnia to już w tym regionie przyjemne ciepłe dni. Frajda jazdy w takich okolicznościach przyrody to jest coś co zrelaksuje każdego kolarza.

Program

Propozycje tras, które będziemy dopracowywać na miejscu dostosowując do kondycji i samopoczucia uczestników.

To ma być oprócz dobrej jazdy także dobra zabawa 🙂

1. Dzień (przyjazd) rekonesans po okolicy 60km / 730 m    Makarska – Drvenik – Makarska

2. Dzień 96 km / 1980 m    Wokół masywu Biokovo

3. Dzień 108 km/ 1500 m     Makarska – Brela – Zadvarje – Omis – Gata – Zadvarje – Makarska

4. Dzień  75 km / 2050 m   Sweti Jure – Biokovo + dokręcanie po okolicy

5. Dzień  104 km / 1560 m   Wyspa Brać

6. Dzień 85 km / 1200 m  Makarska – Vrograc – Ploće – Makraska

7. Dzień  76 km / 1100 m   Wyspa Hvar

*Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Wyjazd z Polski 01.04 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 09.04 (sobota) w godzinach wieczornych.

Chorwackie lato nie sprzyja kolarskim wypadom, ze względu na wysokie temperatury dlatego wyjazd o tej porze roku to odpowiedni moment na odwiedzenie dalmackiej krainy. Do dyspozycji dom wakacyjny z basenem, siłownią i sauną, wyposażoną kuchnią w której będziemy mogli sobie przygotowywać przekąski. Dom znajduje się w Makarskiej w której znajdziemy różne atrakcje. O tej porze roku jeszcze nie ma tłumów turystów. Jazda po okolicznych drogach będzie płynna i dobrze nas nastroi przed polskim latem po powrocie.

Szczegóły wyjazdu

Makarska SZOSA
Data Termin: 2 - 9 kwietnia 2022 20220402 20220409
Miejsce Miejsce: Makarska, Chorwacja
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 1850 zł PLN 1850 20220402

Makarska, Chorwacja Makarska, Chorwacja Chorwacja
Dalmacja stanowi świetną bazę wypadową na początek sezonu rowerowego. Stosunkowo niedaleko od Polski, a warunki są wyśmienite na szosową przygodę w Chorwacji. Pogoda już zaczyna rozpieszczać na tych szerokościach geograficznych. Nie ma jeszcze upałów. Przed Wielkanocą ruszamy na chorwackie trasy w rejonie Riwiery Makarskiej, gdzie czekają nas jazdy po dalmatyńskim wybrzeżu i kilku wyspach. Trasy w sam raz na rozkręcenie nogi i dobrą zabawę podczas jazdy po masywie Biokovo, wyspie Brać i Hvar.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w domu wakacyjnym
 • opiekę przewodnika
 • ślady tras gpx
 • przejazd komfortowym busem
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opłatę klimatyczną
 • składkę na TFG i TFP

 

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia
 • biletów na prom (Brać,Havr)
 • biletów do Parku Bikokovo (podjazd Sweti Jure)

GALERIA

Wyślij zapytanie