• Dołącz do nas!

Crans Montana – Dolina Rodanu

Opis wyjazdu

Płaskowyż Crans Montana położony jest na wysokości 1500 m n.p.m. W Randogne ok. 1 km od miasteczka Crans – Montana, będziemy mieć swoja bazę wypadową na trasy MTB, które zaprowadzą nas codziennie w inny rejon tutejszych Alp Szwajcarskich. Zakwaterowanie w domu wakacyjnym pozwoli na mnóstwo prywatności i chwile odpoczynku po całodniowym tripie. Z Płaskowyżu Crans – Montana będziemy podziwiać cztero-tysięczniki takie jak Weisshorn, Zinalrothorn, Obergabelhorn, Matterhorn i Dent-Blanche. Matternhorn jest jak magnes, więc jeden dzień zagospodarujemy na wyjazd w okolice Zermatt, aby poczuć bliskość tej niesamowitej góry. Pojedziemy trasą Europaweg z perspektywy której widok na Matternhorn będzie na pewno emocjonującym przeżyciem. Lodowiec Plaine Morte położony na 3000 m n.p.m. robi wrażenie. Będzie w zasięgu! Odwiedzimy go!
Zapraszamy Was do szwajcarskiej przygody z Alpami na MTB.

Program

1. DZIEŃ 25km
Przyjazd do Szwajcarii w godzinach południowych, zakwaterowanie i rekonesans… jazda MTB po okolicy.

2. DZIEŃ 45 km
Magic Forest to niebanalny trip przez uznawaną za świetną trasę wśród bikerów. Podjazd na Cry d’Er (2258m) , później na Petit Mount Monvin (2400m),Creux de la Tièch (Trial Forks Black) i dalej zjazd „magicznym lasem”

3. DZIEŃ 65 km
Sierre – Vercorin – Grimentz – Col de Louché – Col de Cou – Brasilian
To kolejna kultowa trasa regionu Valais z którą przyjdzie nam się zmierzyć. Słynna Brasiliana… Satysfakcja gwarantowana!

4. DZIEŃ 55 km
Lodowiec Plaine Morte będzie naszym głównym celem w tym dniu. Wspomożemy sobie wjazdem (opcjonalnie) kolejką na jego krawędź, skąd ruszym bardzo długim zjazdem , aż do Sion. Krajobraz księżycowy i świetne trawersy do zaliczenia. Jeżeli znajdą się chętni to po wyjściu z kolejki przy Plain Morte, wjedziemy na blisko położony Mount Bonvin (2995m) i dopiero zaczniemy zjazd!

5. DZIEŃ
To dzień na zregenerowanie sił i zabawę w BIKE PARKU Crans Montana. Hopy, bandy, dirty, shory itd..  lub trasa MTB w okolicy Sion

6. DZIEŃ 40 km
Wyjeżdżamy busem do miasteczka Randa, z którego rowerami udamy się w kierunku trawersu Europaweg i Zermatt. Gdy się wbijemy już w trawers Europaweg, będziemy mogli podziwiać Matternhorn do którego będziemy się zbliżać, aż do miasteczka. Potem pojedziemy dolinką, w stronę „najpiękniejszej z gór”

7. DZIEŃ 54 km
Pierre Avoi to trasa na pożegnanie pięknej Doliny Rodanu w kantonie Valais. Pojedziemy busem do Martigny, skąd wyruszymy na podjazd od zachodniej strony na Pierre Avoi. Zjazd bajka!

8. DZIEŃ
Wyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd późnym wieczorem.

* Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Mapy tras znajdują się w galerii. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami,  jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Info dodatkowe

Crans Montana Bike Park oferuje trasy dla wszystkich, którzy chcą uzupełnić doznania o dodatkowe endorfiny i andrenalinę podczas zjazdów. Na miejsce naszych wyjazdów wybieramy często regiony w których można pobawić się w bike parkach. Nie inaczej będzie w Szwajcarii.  WIDEO: BIKE PARK CRANS-MONTANA

Dojazd własny na miejsce zbiórki w Węgierskiej Górce. Bezpłatna opcja pozostawienia prywatnego samochodu w miejscu wyjazdu. Wyjazd z Polski 12.08 (piątek) w godzinach wieczornych. Powrót 20.08 (sobota) w godzinach wieczornych.

Szczegóły wyjazdu

Crans Montana – Dolina Rodanu
Data Termin: 13 - 20 sierpnia 2022 20220813 20220820
Miejsce Miejsce: Crans Montana, Szwajcaria
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Dom wakacyjny
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 2590 zł PLN 2590 20220813

Crans Montana, Szwajcaria Crans Montana, Szwajcaria
Crans – Montana położona w kantonie Vallais w Szwajcarii z majestatycznym widokiem na Dolinę Rodanu tworzy region, który cały czas jest odkrywany przez bikerów różnych maści. Region jest zimową stolicą Szwajcarii, co ma swoje odzwierciedlenie również w lecie jako doskonała baza dla MTB/ENDURO. Ciekawa propozycja dla osób, którzy lubią wyzwania. Tutaj poczujesz pure MTB wśród skał, lodowców i fenomenalnych tras, które nigdy nie wiadomo gdzie potrafią nas zaprowadzić.

Warunki

Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym busem
  • zakwaterowanie w domu wakacyjnym
  • przewóz bagaży i rowerów
  • przewozy busem na miejscu
  • ubezpieczenie KL NNW
  • opłatę klimatyczną
  • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

  • wyżywienia
  • biletów na wyciąg, kolejkę

GALERIA fot. Wojtek Karcz i Paweł Sarad

Wyślij zapytanie