• Dołącz do nas!

Toskania GRAVEL II

INTERAKTYWNA MAPA TRAS ORAZ PROFILE

INFORMACJE

Toskania ze swoim legendarnym „strade bianche” to idealne miejsce na wycieczkę gravelową

Zaczynając tuż za Florencją, przejedziesz przez to, co najlepsze w Toskanii, podążając wieloma białymi szutrowymi trasami rozsławionymi przez Eroica i coroczny profesjonalny wyścig Strade Bianche. Odkryj magiczne średniowieczne miasta Volterra i San Gimignano i przejedź przez Montalcino, ojczyznę słynnego wina Brunello di Montalcino. Przejedź przez klasyczne winnice Chianti i Vernaccia oraz Crete Senesi z typowymi toskańskimi krajobrazami z falistymi wzgórzami i liniami cyprysów prowadzących do farm na wzgórzach.

Dołącz do nas w tym szutrowym raju, aby przeżyć niezapomniane chwile i jedną z najlepszych Twoich przygód rowerowych jaka Ci się właśnie nadarza!

Formuła wyjazdu. Wyjazd gravelowy po przepastnych szutrach toskańskich. Podczas codziennych tras jedzie przewodnik, ale uczestnicy otrzymują także track-ki gpx z trasami. Rowery zabieramy z Polski, jadą na specjalnie przystosowanej przyczepie. Podczas całej wyprawy towarzyszy nam samochód, którym przyjechaliśmy dio Toskanii. Drugi przewodnik – kierowca pełni rolę zabezpieczenia w razie różnych nieoczekiwanych zdarzeń losowych, które mogą się przytrafić na trasie (sprzętowe, czy też kondycyjne uczestników) W busie wieziemy rzeczy osobiste uczestników, bagaże. Kierowca również na koniec dnia podjeżdża do hotelu w którym mamy nocleg i załatwia sprawy kwaterunkowe. Na rowerze podczas kolejnych etapów jeździmy na lekko, bez plecaków, nerek, chyba że ktoś uwielbia.

Dwie opcje przejazdu Polska – Toskania i z powrotem:

Transport BUS. Z Polski podróżujemy busem. Jazda trwa ok. 16 godzin uffff! Wieziemy rowery oraz nasze bagaże. Jedzie dwóch kierowców. Wyjazd z Polski o godz 19.00 w dn.29.04 (sobota). Przyjazd do hotelu o godz  11.00 w niedzielę.

Transport SAMOLOT. Jeżeli chcesz skrócić czas podróży? Nie chcesz tyle godzin spędzić w samochodzie? Jest możliwość przelotu samolotem do Bolonii. Lot trwa ok 2 godzin. Połączenia obsługuje lotnisko w Warszawie. Sami wtedy rezerwujecie i opłacacie bilety (koszt ok 750 zł w dwie strony) Odbieramy Cię z lotniska w niedzielę o 9.00 i zawozimy do hotelu. Rower i bagaż można wcześniej dostarczyć do nas, do Węgierskiej Górki. Zawieziemy do Toskanii. Cena za wyjazd nie ulega zmianie ponieważ opiekujemy się Twoimi rzeczami przed, w trakcie i po Twoim wylocie. Nie będziecie w ten sposób generować dodatkowych kosztów związanych z transportem roweru i większego bagażu podczas lotu.

08.10 (niedziela)  – godziny wylotu/przylotu podamy w późniejszym terminie

15.10 (niedziela) – godziny wylotu/przylotu podamy w późniejszym terminie

Zakwaterowanie – 7  noclegów. Nocujemy w hotelach i pensjonatach 3 – gwiazdkowych. W większości w stylu rustykalnym. Pokoje 2 i 3 osobowe.


Wyżywienie. Śniadania są wliczone w cenę wyjazdu. W zależności od miejsca w którym się kwaterujemy będą głównie w formie bufetu. Podczas pokonywania tras, w ciągu dnia robimy przerwy na przekąskę, kawę, ciacho, czy obiad. Hotele i pensjonaty które rezerwujemy mają zwykle swoje restauracje w których możemy zjeść kolację. Również ich lokalizacja w miasteczkach sprawia, że niedaleko znajdują się wyśmienite lokalne restauracje.


HOTELE

 

PROGRAM

Dzień 1 Dystans 25 km Przewyższenie: 630 m – Cantagallo

Jeżeli podróżowałeś samolotem to Twoja podróż zaczyna się na lotnisku w Bolonii, gdzie spotkają Cię nasi przewodnicy i zawiozą przed do hotelu w Montelupo Fiorentino. Po krótkim spotkaniu organizacyjnym, przygotowaniu roweru i posiłku jedziemy na krótką przejażdżkę rozgrzewkową po wzgórzach w najbliższej okolicy i brzegów rzeki Arno- witamy w Toskanii!


Dzień 2 Dystans 69 km Przewyższenie: 1550 m – Volterra

Miasto na wzgórzu – Volterra. Nasza podróż po Toskanii zaczyna się dzisiaj wspaniałą przejażdżką do średniowiecznego miasta Volterra. Kierujemy się w głąb serca Toskanii, przez malownicze miasteczko Montespertoli i pofałdowane winnice Vernaccia, które otaczają słynne widoczne w oddali, średniowieczne wieże San Gimignano. Kierujemy się przez rezerwat przyrody Castelvecchio do rzeki Era, gdzie zobaczysz średniowieczne mury Volterry wznoszące się wysoko na wzgórzu nad tobą. Wskazówka: zachowaj siły na ostatnią wspinaczkę do Volterry, odcinki o nachyleniu 10-12%.


Dzień 3 Dystans 76 km Przewyższenie: 1560 m – Chianti

Opuszczając Volterrę kierujemy się do San Gimignano, gdzie dołączamy do wspaniałej żwirowej sekcji z najlepszymi widokami na to magiczne toskańskie miasto. Jazda kontynuujemy w słynnych winnicach Chianti i po śladach słynnego L’Eroica oraz trasy profesjonalnego wyścigu Strade Bianche.


Dzień 4 Dystans 78 km Przewyższenie: 1390 m – Montalcino

Nasz dzisiejszy etap zaczyna się od jazdy na południe pomiędzy licznymi cyprysami, drzewami oliwnymi i winnicami. W okolicach rzeki Arbii cieszymy się niesamowitymi widokami na Sienę i jej słynną charakterystyczną wieżę na horyzoncie. Następnie udamy się do Bibbiano, gdzie zaczyna się ostatnia większa wspinaczka na Montalcino – i gdzie będziesz korzystał/a ze swojej największej zębatki w kasecie. Wskazówka: nie zapomnij o okularach przeciwsłonecznych. Znasz obrazki z wyścigu „Strade Bianche” i tumanów białego pyłu zawieszonego nad peletonem? Jeśli masz różne modele okularów przeciwsłonecznych, wybierz ten, który najbardziej zakrywa twarz i oczy, dzięki czemu masz większą ochronę przed kurzem.


Dzień 5 Dystans 84 km Przewyższenie: 1540 m – Montepulciano

Val d’Orcia jest uznawana za najpiękniejszą dolinę w Toskanii i trudno się z tym nie zgodzić. Piękne miasteczka które spotkamy po drodze zachwycą Was swoim swoistym toskańskim klimatem. Pienza, Montepulciano, Monticchielo, San Quirico d’Orcia, Bagno Vignoni i szlak pielgrzymkowy Via Francigena to wszystko na naszej dzisiejszej trasie. Kwintesencja toskańskości!


Dzień 6 Dystans 99 km Przewyższenie: 1690 m – Strade Bianche

Dzisiaj jest najdłuższy etap który będziemy pokonywać podczas tego wyjazdu. Będziemy się delektować kolejnymi odcinkami słynnej Strade Bianche wykorzystywanej zarówno przez klasyczną imprezę L’Eroica, jak i profesjonalny wyścig Strade Bianche. Jedną z najbardziej znanych sekcji jest Monte Sante Marie w Asciano, ze znakiem poświęconym Fabian Anulujlara. Zatrzymamy się na grupowe zdjęcie przed rozpoczęciem tego słynnego i wymagający odcinka Strade Bianche, z kilkoma krótkimi, ale stromymi podjazdami które będą wyzwaniem. Wskazówki: Trzymaj telefon w gotowości, podczas tej przejażdżki będziesz miał wiele okazji do dobrych ujęć!


Dzień 7 Dystans 76 km Przewyższenie: 1660 m – Eroica

Więcej Eroica i Strade Bianche. Wspaniały etap na zakończenie wycieczki, rozpoczynający się w naszym hotelu niedaleko Armaiolo i prowadzący nas z powrotem do regionu Chianti. Po chwili docieramy do Monteaperti i wracamy na klasyczne odcinki Strade Bianche. Ostatni podjazd na Monte San Michele (893m) do naszego hotelu zakończy naszą gravelową przygodę w Toskanii.


Dzień 8 Wyjazd do Polski.

Wyjeżdżamy wcześnie rano, aby osoby mające lot z Bolonii mogły zdążyć swój samolot. Odwozimy na lotnisko i dalej z resztą uczetnikó jedziemy do Polski. Powinniśmy dotrzeć w godzinach wieczornych.

 *Program stanowi propozycję na poszczególne dni. Możliwe są modyfikacje tras, zmiany kolejności i inne korekty podyktowane stanem kondycji grupy, warunkami atmosferycznymi lub sytuacjami jakie zastaniemy na miejscu, a których organizator nie mógł przewidzieć.

Informacje dodatkowe

Możliwość pozostawienia prywatnego samochodu podczas wyjazdu w Węgierskiej Górce na parkingu naszej posesji.. Wyjazd będzie potwierdzony gdy zgłosi się 7 uczestników.

Szczegóły wyjazdu

Toskania GRAVEL II
Data Termin: 8 - 15 października 2023 20231008 20231015
Miejsce Miejsce: Toskania
Zakwaterowanie Zakwaterowanie: Hotel
Wyżywienie Wyżywienie: Własne
Transport Transport: Bus/samolot
Technika Technika:
Kondycja Kondycja:
Cena Cena: 3850 zł PLN 3850 20231008

Toskania Toskania Włochy
Toskania to przypuszczalnie najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Są tu piękne krajobrazy, słynna na całym świecie kuchnia, urokliwe, średniowieczne miasteczka. Zabieramy Was w świat w którym można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Pagórkowaty teren idealny na jazdę rowerem dla każdego miłośnika dwóch kółek. Pośród cyprysów wijących się wzdłuż słynnych toskańskich zygzaków znajdziemy odetchnienie i relaks. Podczas spacerów w średniowiecznych miasteczkach będzie chwila na cofnięcie się w czasie i podziwianie dzieł ówczesnych budowniczych.

Warunki

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie
 • śniadania
 • zaplanowane trasy na każdy dzień
 • opieka przewodnika
 • przejazd komfortowym busem
 • wsparcie samochodu technicznego
 • transport bagaży/rowerów
 • ubezpieczenie KL i NW
 • składkę na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • biletów lotniczych (w przypadku skorzystania z opcji przelotu)
 • dostarczenia i odbioru roweru+bagażu do miejsca wyjazdu busa

Statystyka wyjazdu:

 • Czas podróży: 8 dni
 • Na rowerze: 7 dni
 • Dystans całkowity: 509 km
 • Przewyższenie całkowite: 10018 m
 • Śr. dystans dzienny: 72 km
 • Śr. przewyższenie dzienne: 1431 m

Zalecane:

 • opony: 700 x 34
 • napęd: 38T x 11-42
 • rekomendujemy minimalne przełożenie 0,90 przy użyciu tarczy 38T × 42 tylnego koła zębatego (lub odpowiednika). Sprawdź swoje przełożenia na www.bikecalc.com/gear_ratios.

Wyjazd odpowiedni dla roweru:

GALERIA

Wyślij zapytanie